Суддівський аналіз матчу «Динамо» – «Олександрія» від екс-арбітра УЄФА

Футбол України 8 Червня, 10:24 3205
Суддівський аналіз матчу «Динамо» – «Олександрія» від екс-арбітра УЄФА | 19-27
Начебто й без помилок, але з дивною манерою.

Одразу до суті – суддівський експерт Мирослав Ступар не зміг чітко виділити жодної грубої помилки Віталія Романова в матчі «Динамо» - «Олександрія» (5:1), попри те, що було три пенальті, сім жовтих карточок і одне вилучення. Каже, що у нас такий рівень арбітражу – і до цього команди вже повинні були звикнути й готуватися відповідним чином.

Наприклад, жовта карточка на сьомій хвилині Сидорчуку. Не визначальний момент, але після нього гравці обох команд могли усвідомити, що потрібно мінімізувати будь-який ризик зіграти не в межах правил, бо буде жорстке покарання від арбітра. Таку вже лінію вибрав Віталій Романов. І це його рішення, попри те, що гра не була грубою. Й попри те, що репутації грубої команди немає ні у «Динамо», ні у «Олександрії».

Мирослав Ступар назвав манеру суддівства Віталія Романова формальною, а не творчою. Тобто, суддя одразу почав «гасити» карточками, аби не допустити бодай найменших спалахів. З цієї точки зору ні до одного пенальті немає претензій. А щодо вилучення Дубри вердикт простий – вилучення за формальними ознаками. Вилучив, бо вибрав таку манеру арбітражу, хоча якби не було другої жовтої на 55-й хвилині, то ніхто особливо не висував би претензій.

Це той випадок, коли суддівство не повинно бути на першому плані. Воно було однаковим для обох команд.