Лунін став головним героєм «Ов'єдо» в першому матчі після відновлення сезону

Футбол України 13 Червня, 10:46 2285
Лунін став головним героєм «Ов'єдо» в першому матчі після відновлення сезону  | 19-27
«Ов'єдо» і «Понферрадіна» розійшлися миром (0:0) у 32 турі Сегунді. Андрій Лунін зіграв перший поєдинок за понад 90 днів.

Іспанія 2019/20. Сегунда, 32 тур

Ов'єдо – Понферрадіна – 0:0

Тільки Лунін ступив на стежку перемог , уперше в сезоні вигравши 2 тури поспіль, пандемія коронавірусу COVID-19 перервала іспанський сезон. Команда українця відставала від звітного суперника на 5 очок, а до зони вильоту було значно менше – 1 бал гандикапу. Відтак Ов'єдо повинен був брати очки в запеклій боротьбі за виживання. Астурійці не могли перемогти Понферрадіну 4 роки, зокрема, програли дуель першого кола. Цікаво, що конкурентами голкіпера збірної України внизу турнірної таблиці є земляки Роман Зозуля (Альбасете) та Василь Кравець (Луго).

Уже на перших хвилинах Лунін увійшов у гру, далеко вийшовши з воріт. Потім команди довго не могли нічого цікавого придумати. Допоміг сам український воротар, який вибив м'яч так, що його підхопив Юрі. Форвард Понферрадіни спробував обвести Андрія ударом метрів з 20, але тут уже екс-воротар Зорі виручив, виправившись за свої не надто вдалі дії ногами. Ось таким дивним чином трапився перший сейв і влучний удар у матчі – аж на 30-й хвилині. Гості володіли певною перевагою за ударами та кутовими, але це не були смертельно небезпечні моменти. Ов'єдо прокинувся на 38-й, але Ортуньйо не влучив ударом головою і ще й в офсайд забрався.

На 44-й Луніну спробували закинути за комірець прямо з кутового. Голкіпер, права на якого належать мадридському Реалу, не зовсім впевнено кулаком перевів снаряд у стійку. А вже в компенсований час Андрій значно надійніше зіграв на виході, вибігши ледь не до лінії штрафного. Солідна перевага Понфе за ударами в перші 45 з лишком хвилин (6:1) втілилася у 2 гольові моменти, реалізації яких завадив український страж воріт. Ов'єдо ненабагато кращий у боротьбі та кількості точних пасів, але надто передбачуваний попереду з постійними фланговими передачами як єдиною зброєю.

На старті другої половини зустрічі 37-річний Юрі двічі намагався вийти віч-на-віч з кіпером Ов'єдо. Утім, спочатку третій найкращий бомбардир Сегунди (16 голів за 31 матч) програв захисникам у ривку, а потім судді зафіксували дуже сумнівний офсайд. У тому епізоді, до слова, бразильця валили на газон, і все цілком могло завершитися пенальті. Тренер господарів спробував освіжити гру замінами, але Понферрадіна у відповідь ледь не відкрила рахунок. Лунін врятував команду черговим сейвом, однак відбив прямо на суперника. Пощастило, що захист вміло організував офсайдну пастку.

А це вже було круто. Четвертий влучний удар у матчі (усі в активі гостей) на 74-й хвилині ефектно витягнув Лунін з верхнього кута. Перевага Понфе по перерві просто вражає. Після перерви на відновлення сил і водопій Андрію знову довелося рятувати. Юрі уникнув офсайду, вискочив у штрафний і пробив – українець впевнено парирував ногами. Нарешті практично пройшов дальній пас Ов'єдо. Тут уже настала черга рятувати кіперу Понфе, який вибіг на 30 метрів з воріт і солідно зіграв на перехопленні. Кволі спроби забити у виконанні астурійців. Надто невлучний дальній удар і втрачений захід майже у воротарський після швидкого вкидання ауту, за яким не встигли навіть телекамери.

Дивний матч з низьким виконавським рівнем і примітивною тактикою

Купа браку і цілих 0 ударів у площину від Ов'єдо. У суперника було 4 влучання, але ненабагато більше осмисленої гри. Так, Понферрадіна грала дещо технічніше, однак це також було більше схоже на аматорський рівень. В обох команд менше 50% точних передач – статистика, не гідна навіть Сегунди. Купа дальніх пасів і флангової гри, усе аж надто просто і банально. Господарі намагалися взяти своє нахрапом. Безцеремонно лізли на кількох суперників, втрачали м'ячі та пробували ледь не осідлати опонентів. Виглядало доволі кумедно, проте ноги не встигали за бажанням.

Гості ще не в тонусі, тому не реалізували створене. Безцільна гра флангами втілилася у жахаючі 10% успішності прострілів і навісів. Більшу індивідуальну майстерність гостей Ов'єдо компенсував захмарною жертовністю – скільки разів захисники фактично вмирали, але наздоганяли форвардів або блокували їхні удари. По суті, трапилися лише 1-2 провали, коли Понфе могла забити з меж штрафного. Усе інше грамотно витіснялося за межі 20-метрової зони. Нічия стала максимальним результатом для Ов'єдо, однак її може бути замало. Адже існує великий ризик опуститись в зону вильоту, якщо переможуть хоча б Депортіво та Луго.

Лунін став найкращим, хоча був на межі – на полі лише 1 гравець рівня Прімери

Андрій міг стати антигероєм у грі без історії. Його помилка в передачі, яка призвела до виходу Юрі на ворота, а далі не найкращі розрахунки при відбитті удару з кутового вносили зайву інтригу в матчі, який з перших хвилин йшов до логічних нулів на табло. Принаймні на більше ці команди сьогодні, після майже 100-денної паузи, зовсім не готові. Фанати попервах готові були зжерти Луніна у соцмережах за певну нервозність. Здавалося, такими темпами Андрій ось-ось пропустить, але другий тайм став його бенефісом, і змінилося геть усе.

Ефектні стрибки під поперечину, парирувані удари з меж штрафного, повне домінування на виходах і другому поверсі. У топ-5 Ов'єдо за точністю пасів, хоча всі вони були дальніми (12 з 22). Лунін виступав одним з ключових виконавців при початках атак своєї команди. Його візаві з Понферрадіни видав ті ж 12 прицільних передач, але з 34 спроб. Та головне – це порятунок своїх воріт плюс виправлення власних та партнерів помилок. Словом, абсолютно заслужено воротар збірної України – найкращий гравець матчу серед усіх футболістів за версією статистичних порталів FotMob (8,1) і SofaScore (7,7), а також популярного іспанського видання ElDesmarque (8). І це тільки за гарячими слідами.