Як «Динамо» зробило з Сергія Реброва топового менеджера

Динамо Київ 14 Червня, 15:11 2815
Як «Динамо» зробило з Сергія Реброва топового менеджера | 19-27
Тренерська кар'єра українського спеціаліста Сергія Реброва вже зовсім скоро отримає нове дихання.

Схоже, що чутки про працевлаштування Реброва в турецькому «Фенербахче», стануть реальністю. Якщо буди до кінця відвертим, то Сергій Станіславович заслужив таке стрімке сходження по «кар'єрній драбині».

Український фахівець проводить вже другий феєричний сезон в чемпіонаті Угорщини, і лише диво може завадити Реброву завоювати друге поспіль «золото» турніру. «Ференцварош» випереджає свого найближчого суперника по чемпіонату «Фехервар» на 9 балів, а стрімкий хід «зелених» не зможе спинити навіть злощасний коронавірус.

Варто зазначити, що в тренерській кар'єрі українця були й не зовсім приємні і справедливі моменти. Йдеться про сезон 2017/18 на чолі аравійського «Аль-Ахлі», який у підсумку посів друге місце у внутрішній першості, поступившись чемпіонством «Аль-Хілялю». Відрив команди Реброва від першого місця склав всього один бал, але цей факт не змусив керівництво клубу змінити своє рішення щодо відставки українця. Крім того, в Кубку Короля «Аль-Ахлі» дійшов до півфіналу, а в азіатській Лізі чемпіонів посів перше місце в групі і вийшов в 1/8 фіналу. Всього Ребров провів біля керма «Аль-Ахлі» 38 матчів: 23 перемоги (60,52%), 10 нічиїх і п'ять поразок. Погодьтесь, що статистика і досягнення українця заслуговують на повагу, і два наступні провальні сезони вже для колишнього клубу Реброва – лише яскраве тому підтвердження.

Після досвіду в Саудівської Аравії Сергію Станіславовичу вдалось «пошуміти» і в чемпіонаті Угорщини. Фахівець одразу ж «склепав» боєздатний колектив у «Ференцвароші» і завоював дебютне чемпіонство у новій для себе країні. Поточний сезон складається не менш вдало, що дало йому шанс потренувати команду набагато вищу за рангом – турецький «Фенербахче».

Така стрімка кар'єра Реброва – це результат таланту і важкої праці. Але існує думка, що фахівець не зміг би цього досягти без кар'єри у київському «Динамо». Два чемпіонства біля керма столичного клубу в сезонах 2014/15 та 2015/16 стали справжнім шоком для одвічних конкурентів киян – донецького «Шахтаря». Особливістю того «динамівського» періоду стало відсутність гучних трансферів, робота з молоддю і старим ресурсом. А це серйозні аргументи порівнянно з налагодженою менеджерською системою «гірників» та успішними трансферами бразильців.

Вже зараз нікому язик не повернеться применшити здобутки Сергія Станіславовича, приписавши чемпіонства в УПЛ колишньому помічнику наставника – Раулю Ріанчо. Цілком зрозуміло, що ці досягнення були справою рук самого Реброва. Ніхто не знає, як складеться кар'єра Реброва в турецькій Суперлізі, та ще й із кризовим «Фенербахче», але голову не покидає думка, що українець використає стамбульський досвід по-максимуму для себе, і він обов'язково приємно здивує тамтешніх вболівальників.

До київського «Динамо» можна ставитись по-різному, але факт того, що Сергія Реброва тоді «кинули під танк», а він зумів не лише вижити, а стати двічі поспіль чемпіоном – багато чого вартує. Без «динамівського» періоду 2014-2017 років Ребров не став би тим, ким він є зараз.

Любомир Чотирбок