Переможний хід «Динамо» у 80-му: нищівна перемога над «Шахтарем»

Футбол України 19 Червня, 16:09 2699
Переможний хід «Динамо» у 80-му: нищівна перемога над «Шахтарем» | 19-27
У чемпіонаті СРСР 1980-го року динамівцям не було рівних. Підопічні Валерія Лобановського перегравали суперників одного за іншим і впевнено завоювали чемпіонський титул.

У підсумку динамівці набрали на 6 очок більше за «Спартак», який посів друге місце (за системою 2 бали за перемогу), найбільше забили та найменше пропустили, виграли найбільше матчів, а програли найменше.

На додаток до цього «біло-сині» записали до свого активу 6 великих перемог, одній із яких сьогодні виповнюється 40 років.

19 червня 1980-го року кияни на переповненому стадіоні «Динамо» розбили донецький «Шахтар» - 5:0. Ця перемога є найбільшою для «біло-синіх» за весь час взаємин між командами. У тому сезоні «Шахтар» виглядав досить непогано, зайняв у підсумку 6-е місце, але динамівцям нічого протиставити не міг.

***

Динамівці програли «Чорноморцю» туром раніше і були додатково мотивовані після цієї прикрої поразки. Уже з перших хвилин у Києві господарі почали атакувати і на 10-й хвилині подачу Веремеєва з лівого флангу головою замкнув Блохін.

До перерви рахунок не змінився, а з початком другого тайму ситуація для «Шахтаря» перетворилася на справжній кошмар. Спочатку Блохін асистував Бойку, який продовжив свою гольову серію до трьох поспіль матчів, а за 5 хвилин після другого гола вже Бойко виступив у якості «підношувача снарядів».

Після його пасу Хапсаліс вийшов сам на сам із Дегтерьовим і був збитий - Буряк точно пробив із «точки».

Далі другу гольову передачу до свого активу записав Веремеєв (відзначився Хапсаліс), а в самому кінці матчу спрацювала легендарна динамівська зв'язка Буряк - Блохін.

5:0 - суперник битий, а динамівці продовжили боротьбу за перше місце. Кияни вийшли в лідери у вересні, коли їхні опоненти пристойно здали, а динамівська машина штампувала перемоги одна за одною. Після перемоги над «Араратом» 13 вересня, кияни залишалися на вершині до фінішу чемпіонату.