Світовий футбол 28 Червня, 22:40 3102
Маліновський дуже швидко покинув поле у грі Серії А – «Аталанта» перестріляла суперника в крутому матчі | 19-27
Бергамаски з допомогою Руслана Маліновського обіграли «Удінезе» (2:3) в рамках 28-го туру Серії А.

Аталанта в попередньому турі оформила ефектний камбек проти Лаціо. Маліновський тоді відзначився розкішним голом, чим заслужив місце в стартовому складі на другий матч поспіль. Руслан вийшов під форвардом у парі з Гомесом – номінально розташовувався трішки правіше, але грав по всьому фронту атаки.

Вже на другій хвилині українець спробував загострити ситуацію пасом п'ятою – м'яч не дійшов до Сапати. Незабаром побіг на подачу з лівого флангу, але трішки не встиг на випередження. Маліновський регулярно відтягувався в глибину та допомагав будувати атаки. Аталанта домінувала, високо пресингуючи суперника та перепрасовуючись на чужій половині.

Бергамаски забили швидкий гол завдяки геніальності Папу Гомеса. Капітан отримав пас від Маліновського в центрі поля та виконав фантастичне закидання на Сапату – Дуван приборкав м'яч і без шансів розстріляв голкіпера. Аталанта більш ніж заслужено вийшла вперед і могла подвоювати перевагу зусиллями гравця збірної України.

Удари Маліновського:

Руслан до перерви завдав трьох потужних ударів з-за меж штрафного майданчика – в усіх трьох випадках відмінно зіграв голкіпер Удінезе: десь дивом рятував ворота, десь робив стандартний сейв. Українець змусив його неабияк попрацювати. Найкрасивішим був третій епізод, коли Маліновський проскочив двох опонентів і бахнув у дальню «дев'ятку».

Аталанта контролювала м'яч, але не ситуацію. Провали в обороні були постійним явищем. Удінезе довгими передачами відрізав півкоманди гостей і виводив форвардів сам на сам з Голліні. Спершу чудову нагоду змарнував Фофана, потім погано пробив Ласанья (ще й офсайд зафіксував суддя).

На 31-й хвилині бергамаски все ж отримали покарання за дірки в захисті. Фофана з власної половини кинув у прорив Ласанью, а той прибіг до воріт, безпомилково розпорядився м'ячем і зрівняв рахунок. Ці ж персонажі ледь не придумали ще один гол: Фофана проскочив кількох опонентів і вивів на удар партнера, а Ласанья перекинув і воротаря, і ворота.

Наприкінці першого тайму Маліновський отримав дуже дивну жовту картку. Аталанта подавала кутовий і втратила м'яч – нависла загроза чергової контратаки. Руслан стрибнув у підкат і зіграв чітко в м'яч, але арбітр десь вгледів порушення правил. Українець відреагував диким шоком, і його можна зрозуміти – фолу не було.

Цей «гірчичник» став однією з причин, чому Джан П'єро Гасперіні замінив Маліновського відразу по перерві. Руслан ще встиг виконати декілька подач, які, втім, залишилися без ударів. На 52-й хвилині наш хавбек сів у запас. До того ж він пропустить наступний матч проти Наполі через перебір жовтих карток.

Удінезе дуже непогано розпочав другий тайм. Черговий шанс мав Фофана, потужно стріляв з гострого кута Троост-Еконг, ефектну комбінацію ударом під ближню стійку завершував Волес. На щастя для Аталанти, жоден з цих епізодів не став гольовим. Аталанта також створювала моменти – Фройлер завершив цікаву атаку ударом по центру.

У бергамасків суперово увійшов у гру Мурієль, який замінив саме Маліновського. Перший удар колумбійця голкіпер Муссо взяв, але через кілька хвилин Луїс не залишив опоненту шансів. Шедевральне виконання штрафного від Мурієля, говорячи штампами – «зняв павутину». Краса! Аталанта знову повела в рахунку.

Мурієль ще раз пристрілявся, потім у дотик розрядив гармату з лінії штрафного майданчика – м'яч полетів під поперечину, а воротар Удіне дивом зреагував. Однак через декілька миттєвостей Луїс таки оформив дубль. В аналогічному стилі – ударом у дотик, здалеку, точнісінько в кут (щоправда, нижній). Як же Гасперіні вгадав із заміною!

Удінезе змарнував два контрвипади, але скоротив відставання до мінімуму, коли Ласанья замкнув передачу Зегелара з лівого флангу. На більше господарів не вистачило. Аталанта відсвяткувала перемогу, набрала 57 очок і закріпилася в зоні Ліги чемпіонів. Удінезе залишився на 15 місці.