«Ворскла»: шлях до фіналу Кубка України

Футбол України 7 Липня, 12:29 1048
«Ворскла»: шлях до фіналу Кубка України | 19-27
8 липня на харківському ОСК “Металіст” відбудеться фінальний поєдинок Кубка України сезону 2019/2020, у якому зійдуться київське “Динамо” та полтавська “Ворскла”. Напередодні вирішального матчу розповідаємо про турнірний шлях наших суперників.

Полтавська команда розпочала виступ у Кубку України зі стадії 1/8 фіналу. У цьому раунді суперником “Ворскли” став новачок Прем’єр-ліги - ковалівський “Колос”. Протягом першого тайму підопічні Віталія Косовського створили кілька моментів біля воріт господарів, зокрема Васін перетримав м’яч і втратив можливість пробити з вигідної позиції після прострілу з лівого флангу. А на початку другого тайму Габелок і Баєнко також не реалізували свої шанси, пробиваючи головою повз площину воріт.

Для перемоги “зелено-білим” виявилося достатньо єдиного гола, яким відзначився вихованець київського “Динамо” Юрій Козиренко. Нападник вийшов на поле на другий тайм, замінивши Артура, та поставив гольову крапку у контратаці “Ворскли”, скориставшись пасом від Луізао. Цей гол став для молодого гравця дебютним за першу команду полтавців.

До кінця матчу і “Ворскла” могла закріпити свою перевагу, і “Колос” мав моменти, щоб перевести гру в овертайм, однак рахунок на табло залишився незмінним - 0:1 на користь представників Полтави.

1/8 фіналу

30.10.2019. Київ. Стадіон “Оболонь-Арена”. 628 глядачів.

“Колос” (Ковалівка) – “Ворскла” (Полтава) – 0:1

Гол: Козиренко (68).

“Колос”: Волинець, Сахневич, Максименко, Парамонов, Мігунов, Мілько (к), Задоя, Д.Костишин (Сорокін, 80), Волков (Морозко, 64), Ільїн (Кожушко, 73), Лисенко.

“Ворскла”: Різник, Пердута, Чеснаков (к), Баєнко, Сапай (Мельничук, 46), Габелок (Кравченко, 86), Луізао, Артур (Козиренко, 46), Мартиненко, Васін, Петрович.

Попередження: Сахневич (27), Волков (54) – Сапай (26), Васін (40), Пердута (57), Кравченко (90+4).

У чвертьфіналі “Ворскла” зійшлася з іншим представником елітного дивізіону - чернігівською “Десною”. Ще одна виїзна для полтавців гра завершилася мінімальною перемогою - 1:0.

На початку зустрічі потужніше виглядали господарі - Фаворов спочатку пробивав здалеку, а невдовзі ефектно асистував п’ятою Кузику, який відправив м’яч у ворота “Ворскли” (цей гол не був зарахований через офсайд). На екваторі першого тайму “Ворскла” почала вирівнювати гру - кількома ударами відзначився Луізао, а протягом 10 хвилин після перерви Кане та Пердута в перспективних моментах пробивали поруч із воротами.

Потрапити до півфіналу Кубка України полтавцям допоміг Тамм, який у середині другого тайму зіграв рукою у власному штрафному. Призначений пенальті впевнено реалізував Денис Васін, не залишивши шансів Пасту.

1/4 фіналу

12.03.2020. Чернігів. Стадіон ім. Ю. Гагаріна. Без глядачів.

“Десна” (Чернігів) – “Ворскла” (Полтава) – 0:1 (0:0)

Гол: Васін (65, з пенальті).

“Десна”: Паст, Тамм, Єрмаков, Арвеладзе (Будківський, 87), Картушов, Хльобас (Філіппов, 66), Гітченко, Тотовицький, Конопля, Фаворов (к), Кузик (Калітвінцев, 66).

“Ворскла”: Різник, Пердута, Чеснаков (к) (Баєнко, 46), Ндіайе, Якубу, Скляр, Пуцлін, Васін (Кравчук, 70), Луізао, Кане, Кулач (Степанюк, 46).

Попередження: Кузик (41), Тамм (65), Єрмаков (74) – Кане (34), Васін (40), Луізао (41), Якубу (55), Баєнко (60), Скляр (76).

Далі на підопічних Юрія Максимова очікувало драматичне півфінальне протистояння з “Маріуполем”. За підсумками першого тайму ворскляни частіше доходили до штрафного майданчика суперників, загрожуючи воротам Гальчука ударами Кулача, Пуцліна, Степанюка, Чеснакова та Кане. Однак успішнішим у реалізації виявився “Маріуполь” - господарі відкрили рахунок у досить простому моменті, завдяки дальньому удару низом від Горбунова.

Другий тайм пройшов на зустрічних курсах, проте гол був забитий лише наприкінці основного часу, до того ж із пенальті. Тищенко сфолив у карному майданчику проти Степанюка, після чого Кане зрівняв рахунок із 11-ти метрів. Згодом хавбек “Ворскли” вийшов один на один із Гальчуком, однак не зумів переграти голкіпера ударом.

Команди перейшли до овертайму, однак у додатковий час рахунок не змінився, і долю путівки до фіналу Кубка довелося визначати у серії пенальті. Героєм післяматчевої лотереї став 16-річний голкіпер “Ворскли” Павло Ісенко, якого Юрій Максимов, котрий слідкував за подіями матчу з трибуни через дискваліфікацію, випустив замість Різника. Юний воротар сповна виправдав довіру тренерського штабу, парирувавши три удари суперників. У свою чергу, гравці “зелено-білих” не реалізували два пенальті - Шехич пробив вище воріт, а з ударом Баєнка впорався Гальчук. “Ворскла” приєдналася до “Динамо” у фіналі Кубка України - другому у своїй історії.

1/2 фіналу

24.06.2020. Маріуполь. Стадіон ім. В. Бойка. Без глядачів.

“Маріуполь” – “Ворскла” – 1:1 (1:0), п.п. 2:3

Голи: Горбунов (37) – Кане (80, з пенальті).

Серія пенальті: Пуцлін – 0:1, Кулаков – 0:1 (воротар), Шехіч – 0:1 (промах), Кащук – 1:1, Кане – 1:2, Полегенько – 2:2, Скляр – 2:3, Ігнатенко – 2:3 (воротар), Баєнко – 2:3 (воротар), Корнієнко – 2:3 (воротар).

“Маріуполь”: Гальчук, Полегенько, Яворський (к) (Биков, 75), Чоботенко, Горбунов (Дава, 56), Ігнатенко, Корнієнко, Мишньов (Тищенко, 75), Чурко (Кулаков, 69), Фомін (Дудік, 112), Топалов (Кащук, 69).

“Ворскла”: Різник (Ісенко, 120), Пердута, Чеснаков (к), Альюн (Баєнко, 80), Сапай, Скляр, Пуцлін, Ребенок (Шехіч, 76), Кане, Кулач (Кравчук, 60), Степанюк.

Попередження: Топалов (32), Тищенко (84), Биков (113) – Скляр (70), Альюн (79), Пуцлін (81), Чеснаков (87).