Комітет арбітрів УАФ дав роз'яснення щодо скасування голу Шепелєва в ворота «Ворскли»

Динамо Київ 9 Липня, 11:38 3505
Комітет арбітрів УАФ дав роз'яснення щодо скасування голу Шепелєва в ворота «Ворскли»
Комітет арбітрів Української асоціації футболу роз’яснив ситуацію із незарахованим голом київського «Динамо» у ворота полтавської «Ворскли» у фіналі Кубку України.

Починаючи з 2016 року тенденції IFAB щодо сучасного трактування покарань гравця при «поза грою» суттєво змінилися, використання термінів «пасивне», «активне» поза грою не є головним визначенням при порушеннях «поза грою». Сьогодні необхідно керуватися вимогами п. 2 Правила 11 чинних Правил гри (наведені нижче), в якому саме йдеться про тенденції сучасного покарання при порушенні положення «поза грою»:

2. Порушення положення «поза грою»

Гравець, який перебуває в положенні «поза грою» в момент гри у м'яч або його торкання з боку партнера по команді, карається тільки за участь в активній грі, тобто:

  • втручається у гру, зігравши у м'яч або торкнувшись м'яча, який йому переадресував або якого останнім торкнувся партнер по команді, або...
  • втручається в дії суперника, тобто...
  • заважає супернику зіграти або мати можливість зіграти м’ячем, явно перекриваючи поле зору супернику, або...
  • веде боротьбу із суперником за м’яч або...
  • очевидно намагається грати м’ячем, який знаходиться близько від нього, коли такі дії впливають на суперника, або...
  • виконує очевидну дію, що явно впливає на можливість суперника зіграти в м’яч.

Переглядаючи цей відеоепізод, можна переконатися, що гравець № 8 «Динамо», який забивав гол (Шепелєв), знаходився в правильній позиції, а його партнер № 7 (Вербич) знаходився неподалік у позиції «поза грою», і його дії явно впливали на дії/можливості захисника «Ворскли» № 17 (Чеснакова) зіграти м’ячем, що був поруч із ним. Тому це є втручанням в дії суперника, що заслуговує покарання, згідно з перерахованими вище вимогами чинних Правил гри, що саме й відбулося на футбольному полі.