Як румунською «Динамо»?

Футбол України 23 Липня, 21:00 2679
Як румунською «Динамо»?
Ви ж із заголовка зрозуміли, про що йдеться, так?...

Він, нарешті, в рідній гавані – динамівській. Зірка бухарестського Динамо прибув очолити одноклубників Києва.

Прості слова, але як вони боляче ріжуть і уболівальників в оранжево-чорному, і шанувальників синьо-білого.

Це призначення – воно не просто про поточну ситуацію, воно – набагато більше. Каже більше, ніж варто було б, про кожну зацікавлену сторону. Навіть про ту, яка ніби осторонь.

Страшний сон будь-якого вболівальника київського Динамо – це ж як погані справи повинні були бути, щоб команду очолив найуспішніший тренер головного конкурента! Його звикли не любити, щоб не сказати більше. Його сяюча посмішка з черговим трофеєм напевно висіла в залі для теоретичних розборів, нагадуючи гравцям Динамо, що вони лише другі. «Лише» для цього клубу завжди було мало, а в минулому сезоні навіть «лише» вдалося досягти тільки в останньому турі милістю суперників більше, ніж власної заслугою.

Страшний сон будь-якого вболівальника донецького Шахтаря – побачити людину, яка завжди мав рацію, викриваючи підступи ворогів, в синяво-білій формі. І розуміти, що твій колишній улюбленець – мудрець, здатний зробити добре клубу, якому ти не бажаєш вильоту в Першу лігу тільки лише тому, що обігравати його в особистих зустрічах вже дуже приємно.

Страшний сон самого досвідченого фахівця – після успішної (чого не назвати своїми іменами речі) роботи в Шахтарі у нього були хороші шанси і високі старти, але він виніс з зенітовского або турецького досвіду, що краще за все працюється саме тут, так-так, тут. І краще настільки, що можна заїхати на стадіон – забрати кинуту на землю багато років тому шапочку.

Страшний сон керівника клубу, який роками конкурував з цим фахівцем і змушений був в підсумку визнати його велич самим фактом призначення в свою команду.

Так, це не сон. Якщо не щипати себе за руку – ви не прокинетеся.

Сьогодні Мірча Луческу став першим румунським тренером в історії представницької першої команди футбольного клубу київського Динамо.
І тепер, як дорослі прагматичні люди, ми повинні задатися питанням – що це нам всім дасть?

Мірча Луческу повертається до роботи. Далеко не кожен тренер в його віці настільки не ситий футболом, щоб порушити свій заслужений спокій новим викликом в своїй кар’єрі. Та ще яким викликом – кличте спеціалістів з вибухівки, скільки тонн в тротиловому еквіваленті в сьогоднішніх заголовках інформагентств?

Але чи будуть у нього в Динамо ті ж важелі управління і витратні матеріали, що були у нього в Шахтарі?

Це Шахтар скаутив Латинську Америку настільки ретельно, що вихоплював справжніх зірок, чиє якість в результаті підтвердили МанСіті, Челсі, Юве. Це у Шахтаря штаб та обслуговуючий персонал настільки звичні до бразильського акценту португальської мови, що, здається, газонокосильник на базі ось-ось скаже футболістам obrigado galera, а кухар приготує фейжоаду і фарофу краще борщу. Зрештою, це не Шахтар в попередні кілька років так і не зумів «розмитнити» трьох не найгірших бразильських легіонерів. У Шахтарі конвеєр працює, наче десь під океаном прямо з клубної бази прокладений «трубопровід» до бразильських берегів – і по ньому нескінченним потоком йдуть Тете і Додо, Маркос Антоніо і Сіпріано.

Так буде і в Динамо? Знайдеться застосування Красникову?

Ми не знаємо також, як колектив прийме нового тренера і не уявляємо, які плани Луческу щодо ветеранів, які пам’ятають не по мемам все гарячі протистояння з Шахтарем.

Ми поняття не вміємо, яким буде Луческу в Динамо і яким буде Динамо при Луческу.

Ну, приберіть же ви руку – не щипайти себе, це не сон.

Це – найбільш інтригуючий трансфер міжсезоння, яке навіть не встигло розпочатися. Він зробить наше літо не важким і змусить рефрешити новини в режимі 24/7. І тільки Бог знає, яким буде перший матч Мірчі Міхаевіча проти Шахтаря. Але я знаю тільки одне: чорт забирай, я його вже чекаю! ..