Футбол України 4 Серпня, 17:48 1969
Повна секретність і кадрові проблеми. Як «Вольфсбург» готувався до матчу з «Шахтарем» | 19-27
Надії та плани німецької команди на матч-відповідь Ліги Європи.

Новий сезон або продовження старого? В «Вольфсбурзі» вагаються з визначення гри з «Шахтарем». Сезон в Бундеслізі завершився 27 червня, а якщо «Вольфсбурґ» не зможе пройти «Шахтар», то свій наступний офіційний поєдинок зіграє в другому уїк-енді вересня, коли матчами першого раунду Кубка Німеччини стартує новий сезон в Бундеслізі.

Не дивно, що «Вольфсбурґ» рішуче налаштований на гру проти «Шахтаря». «Наша мета – зіграти у фіналі Ліги Європи», – говорить головний тренер «вовків» Олівер Ґласнер.

У першій грі на «Фольксваген-Арені», яка відбулася за кілька днів до оголошення коронавірусної перерви, команди обмінялися незабитими пенальті, а результат зустрічі вирішив гол Маркоса Антоніо на добиванні після удару зі штрафного Алана Патріка. «Шахтар» виграв 2:1 – «Вольфсбурґу» для виходу в наступний раунд потрібно забити на «Олімпійському» не менше двох голів. Ґласнер запевняє, що його команда буде грати в атакувальному стилі з перших хвилин, але не без передбачливості. «Навіть якщо ми будемо вигравати 1:0 на 80-й хвилині, потрібно буде зберігати баланс», – говорить австрійський тренер.

Підготовка до гри з «Шахтарем» проходить в режимі повної таємності. У четвер «Вольфсбурґ» зіграв спаринг з «РБ Лейпциг». Журналістам і стороннім спостерігачам допуск на гру був заборонений. Офіційні сайти обох клубів не поінформували в яких складах команди провели матч, відсутні і якісь відеоматеріали. Відомий тільки рахунок – 1:1. У «Лейпцига» гол з пенальті забив Патрік Шик, у «Вольфсбурґа» з 11 метрів відзначився Ренато Штеффен.

Ґласнер не розповідав про заготовки до гри з «Шахтарем» і на передматчевій прес-конференції. Напускати туману австрійського тренера змушують обставини: «Вольфсбурґ» підходить до матчу-відповіді Ліги Європи з істотними кадровими проблемами.

Повна секретність і кадрові проблеми. Як Вольфсбурґ готувався до матчу з Шахтарем - изображение 1

Головна втрата – це відсутність правого флангового захисника Кевіна Мбабу. Швейцарець повернувся з відпустки у Франції з позитивним тестом на COVID-19. Травмований його конкурент по позиції Вілліам, а вінгер Ренато Штеффен, який може закрити всю праву бровку, пропустить гру в Києві через дискваліфікацію. У Ґласнера залишається тільки один варіант – досвід гри на правому фланзі має центрбек Марсель Тіссеран. Проблема в тому, що тренер «Вольфсбурґа» давно перестав довіряти конголезькому беку. Починаючи з лютого, Тіссеран зіграв за «вовків»... всього одну хвилину.

Зліва теж проблеми – відновлюється після ушкодження Паоло Отавіо, який грав проти «Шахтаря». Поза грою також колишній динамівець Адмір Мехмеді, який може зіграти праворуч, ліворуч і в центрі атаки.

Головною надією «Вольфсбурґа» залишається центральний нападник Ваут Вегорст. Сезон в Бундеслізі нідерландець завершив з 16 голами – це четвертий показник в чемпіонаті.

У першій грі з «Шахтарем» Вегорст запам'ятався своїм змазаним ударом з одинадцятиметрової позначки, але Олівер Ґласнер запевняє, що якщо «Вольфсбурґ» буде пробивати пенальті в Києві, удар знову виконуватиме Вегорст.

27-річний Вегорст багато чому навчився сам. Через свої габарити (197 см, 84 кг) і не найвидатнішу техніку, він не вписується в уявлення про типового голландського форварда. Вегорст компенсує недоліки своєї настирливістю і працездатністю. За підсумками сезону Бундесліги він входить в п'ятірку кращих футболістів за кількістю ударів (88), виграних верхових єдиноборств (137) і прискорень (921).

Після відновлення чемпіонату в одних матчах Вегорст виконував роль «наконечника» в схемах 4-2-3-1 або 4-1-1-1, в інших грав в парі з ще одним таргетменом Даніелем Гінчеком (191 см) при розстановці 4-4-2 з двома півотами.

На початку сезону Ґласнер намагався навчити команду грати з трьома центрбеками, але пізніше, під тиском футболістів, перейшов на схему з чотирма захисниками. Однак кадрові обставини можуть змусити австрійця повернуться до старих конспектів.

За словами тренер «Вольфсбурґа», його команда знаходиться у відмінному фізичному стані. Проблеми можуть виникнути у «взаємодії, почутті м'яча і простору».

Цілком можливо, що в київському матчі «Вольфсбурґ» зробить ставку на фізику, навіси і стандарти. Саме за допомогою цих елементів гри «вовки» змогли розгромити «Байєр» (4:1) в своєму кращому матчі пост-карантинного періоду.

Крім «Байєра», після перерви «Вольфсбурґ» перемагав лише в матчах проти аутсайдерів: «Ауґсбурґ» (2:1), «Вердер» (1:0), «Шальке» (4:1), а гра з середняком «Фрайбурґом «закінчилася нічиєю (2:2). Суперникам, які перевершують «Вольфсбурґ» в класі, команда Ґласнера поступалася без шансів: 0:2 проти Дортмунда, 0:3 проти Ґладбаха, 0:4 з «Баварією». Поразкою закінчилася і гра проти «Айнтрахта» (1:2). «Вольфсбурґ» в результаті зміг зайняти сьоме, єврокубкова місце в Бундеслізі, але результати і гра команди викликають невизначене враження.