Румуни для «Динамо»: шокуючий каратель збірної України, талант «Аякса» і ще 4 співвітчизники Луческу

Динамо Київ 4 Серпня, 20:58 3312
Румуни для «Динамо»: шокуючий каратель збірної України, талант «Аякса» і ще 4 співвітчизники Луческу | 19-27
Сергій Тищенко для «Футбол 24» звертає увагу на найкращих представників молодого покоління румунського футболу. Адже з приходом Луческу їхня поява у «Динамо» набирає реальних контурів.

Багато хто чекає бразильського вектора у селекції Динамо після приходу Мірчі Луческу. У румунського фахівця є успішний досвід роботи із бразильцями у Шахтарі. Не варто цього відкидати. Коронавірус завдав серйозного удару по економіці Бразилії і, враховуючи густоту населення країни, ще нескоро буде подоланий. Відповідно, клуби простіше йтимуть на продаж своїх гравців – щоб вижити.

Але є всі передумови припускати, що хорватський та румунський ринок стануть важливими для Динамо на наступні роки. Посаду асистента головного тренера отримав Огнен Вукоєвіч, який тепер матиме більше впливу і зможе порекомендувати цікавих та якісних виконавців.

Але з призначенням Луческу перед Динамо відкривається і румунський ринок. Спогади про Тібі Гіоане та Флоріна Черната досі гріють серця прихильників «біло-синіх». Чому б не спробувати знову попрацювати з румунами? Фактор Луческу тут може виявитись першочерговим. Під його ім'я та авторитет можна запрошувати футболістів із румунським паспортом. Причому, ціни там не такі вже великі.

Далі – перелік румунів, які, на мою суб'єктивну думку, могли б зацікавити київське Динамо.

1. Йонуц Неделчару

24 роки, центральний захисник збірної Румунії та російської Уфи

неделчару

Прекрасний рослий захисник із певним футбольним «жиром» у вигляді класу. Має зріст 190 сантиметрів, що робить його ефективним у грі на другому поверсі. Дуже добре грає один в один завдяки довгим ногам, вправний у діях на випередження. Готовий грати та показувати себе з перших матчів.

Виступи в Росії повинні максимально полегшити адаптацію. За потреби може зіграти в середині поля. Вміє перебазовувати м’яч до воріт суперника. Складається враження, що потенціал цього футболіста ще далеко не вичерпаний, він може досягти більшого. Потрібні умови та тренер. Луческу спроможний це все дати.

З 2017 року Йонуц грає в Росії за Уфу. Цей клуб вміє працювати із молодими гравцями. Свого часу тут дорослі виступи починав Олександр Зінченко. Transfermarkt оцінює Неделчару у понад 3 млн євро. Але не думаю, що вона виявиться такою на практиці. Причини – контракт гравця діятиме ще рік. Самі розумієте, що клуб думатиме, як заробити хоча б щось. Свого часу Уфа виклала за нього 600 тисяч.

Головна проблема румуна в тому, що він правоногий. Але при цьому діє і на позиції лівого центрального захисника. Серед центрбеків Динамо правою ногою грає Попов та Бурда, а от із «двоногих» – тільки один Шабанов. Ще один мінус Йонуца – проблеми з ривком. Дистанційно, завдяки довгим ногам, він біжить добре, а от спринт – не такий хороший.

2. Андрей Чіндріс

21 рік, центральний захисник Ботошані та молодіжної збірної Румунії

чіндріс

Дуже талановитий гравець на проблемну для Динамо позицію – лівого центрального захисника. У Андрея прекрасна антропометрія – зріст 191 сантиметр. Комфортно почувається у силовій боротьбі, у грі на другому поверсі.

При цьому дещо грубуватий, що виливається в картки різних кольорів, але все це прийде з досвідом та тренерською роботою. Важливо, що з року в рік він стає кращим, це відображається на ціні. Зараз хороша можливість його підписати, бо угода дійсна тільки до 2021 року (ще є опція продовження на рік). Не думаю, що ціна буде високою.

Я б не назвав ідеальною його роботу з м'ячем, але він не такий вже й поганий у цьому напрямку. Нормально працює під пресингом та намагається розпочинати атаки. Це все важливо для футболу Луческу і можна вдосконалити після переходу до Києва.

3. Адріан Петре

22 роки, форвард ФКСБ (Стяуа)

петре

Свого часу Петре вважався одним із найбільших талантів румунського футболу. Пробував сили у Данії, але з початку 2020 року повернувся в Румунію, де підписав контакт із ФКСБ.

Не сказав би, що в Данії його спіткав провал. У 59 матчах забив 21 м'яч. Для форварда діапазону 18-20 років це хороший показник, радше проблеми із адаптацією змусили Адріана повернутися додому. Тут важливий індивідуальний підхід до гравця.

Петре – це нападник штрафного майданчика. Він хороший у силовій боротьбі, у грі в один дотик, що яскраво підтвердив у матчі молодіжних збірних Румунії та України, коли румуни декласували українців (3:0), а Петре наприкінці поєдинку забив 2 м’ячі в стилі форварда-наконечника.

Відтіснити, зачепитися – це його хліб. При тому, що обігратися, натиснути на суперника він може. Помітно, що цей хлопець спроможний на більше, але потрібен тренерський внесок.

4. Денніс Ман

21 рік, півзахисник ФКСБ (Стяуа) та молодіжної збірної Румунії

ман

Ман – це найбільший талант сьогоднішнього румунського футболу. Його потенціал просто величезний. Недарма інтерес до нього приписували МЮ, Шахтарю та багатьом іншим клубам. Він швидкий, технічний, вміє та любить працювати із м’ячем. За стилем нагадує Циганкова, тільки вищого зросту.

Таким талантам важливо мати тренера, який зробить із них гравців європейського рівня. У Мана ще дитинство в голові, він може зіграти більше на публіку, егоїстично. Його потрібно ліпити. Все це може дати Луческу із його величезним авторитетом та вмінням працювати якраз із такими гравцями. Робота із Мірчею розкриє перед молодим румуном ворота провідних команд Європи.

Проблема крайнього півзахисника / форварда не є проблемною для Динамо. Особливо враховуючи наявність Циганкова, Вербіча, Цітаішвілі та інших. Але зайвим Ман не стане. Ми вже неодноразово бачили, як того ж Циганкова пробували в середині поля, а Вербіча – на вістрі. Більше того, позаяк Ман ще не сформований гравець, з нього можна зліпити другого форварда за аналогом Тайсона. У такому стилі він діяв проти молодіжної збірної України, по всьому вістрі атаки, і був одним із найкращих на полі.

Позиція лівого атакувального півзахисника, повторюся, зовсім не проблема для Динамо. Але Луческу завжди вимагає тут мобільності та ротації. Тому ще один гравець буде незайвим. Крім того, Вербіч у команді майже 3 роки. Належить визначатися із його подальшою долею, щоб не сталося, як із багатьма динамівцями, які просто пересиділи. У Де Пени є своя межа, яку він навряд чи переступить. Розвиток молодого Шулянського призупинився. Тому Ман – чудовий варіант.

Його вартість за Transfermarkt – 5 млн євро. Думаю, що румуни точно захочуть більше. Тут потрібно розуміти, що команда у цьому сезоні йде тільки на 5-му місці за тур до завершення чемпіонату. Шансів на чемпіонство чи навіть друге місце вже немає. У кращому випадку Стяуа долатиме важку кваліфікацію ЛЄ. Вихід у групу зовсім не гарантований. Враховуючи коронокризу, потрібно продавати гравців, щоб реально вижити. Фактор Луческу може зіграти важливу роль. Він зможе при потребі переконати самого Денніса та клуб у трансфері на розумних умовах.

5. Драгош Неделку

23 роки, опорник ФКСБ (Стяуа)

неделку

Проблема Динамо полягає не тільки в тому, що команда створює із середини поля дуже мало, але і в грі на оборону. Стримувати вдається далеко не кожного суперника. Насамперед ця проблема пов'язана із тим, що середина поля дуже багато дозволяє опонентам. Вже давно потрібен гравець із вмінням вигризати центр поля. Після епохи Вукоєвіча таких не було.

Тут можливим варіантом міг би стати Неделку. Це молодий опорник із ФКСБ, який, насамперед, заточений на гру в обороні, боротьбу із контратаками суперника і тому подібне. За стилем схожий на Тараса Степаненка. Минулого літа його активно торгував московський Спартак, який хотів бачити у себе гравця руйнівного плану. Щось у них там не зрослося, росіяни перемкнулися на чеха Алекса Крала.

Неделку ще можна вдосконалювати. Зараз це талановитий гравець і класний матеріал. Потрібен новий виклик, у Румунії він більшого вже не досягне.

Та є нюанс. Зараз у Драгоша важка травма коліна. Теоретично він може пропустити більшу частину наступного сезону. З одного боку – це можливість взяти його дешевше, з іншого боку – потрібно дуже уважно дивитися, чи не завадить травма його подальшим виступам.

6. Разван Марін

24 роки, півзахисник Аякса та збірної Румунії

марін

У Зеніті Луческу розповідав, що у складі Вііторула, тодішнього лідера чемпіонату Румунії, є два гравці, які можуть бути цікавими російському гранду. Один із них – Разван Марін.

Якщо Динамо проявляло інтерес до півзахисника Динамо Загреб Ніколи Моро, то й Марін може бути цікавим для Луческу. Румунський півзахисник добре проявив себе, виступаючи у Бельгії за Стандард, користувався інтересом провідних команд Європи.

Аякс побачив у ньому заміну для Френкі де Йонга, який перейшов у Барселону. Марін прекрасно працює із м’ячем, веде гру команди, розуміє футбол, бачить поле, доправляє м’яч до воріт суперника.

Проблема в тому, що Аякс виклав за нього 12 млн євро. Це величезна сума для сьогоднішніх футбольних реалій в Україні. Марін не заграв в Аяксі. Перспективи, що щось зміниться у наступному сезоні – дуже невеликі. Головний тренер Ерік Тен Хаг залишається. Тож можна спробувати в умовах посткоронавірусного футболу вихопити гравця на хороших для себе умовах чи взяти в оренду із перспективою викупу.