Свідерський: «Я дорікнув Луческу і втратив місце у заявці»

Футбол України 5 Серпня, 17:57 2097
Свідерський: «Я дорікнув Луческу і втратив місце у заявці» | 19-27
Екс-гравець «Шахтаря» В’ячеслав Свідерський - про гру під керівництвом Луческу.

– Я читав, що хрест на вашій кар’єрі у Шахтарі поставив виїзний матч Ліги чемпіонів проти Валенсії, коли «гірники» поступилися – 0:2. Що тоді відбулося між вами та Луческу?

– Я б не сказав, що прямо-таки «хрест». Звичайно, на той конкретний період моя кар’єра у Шахтарі була поставлена на паузу. Але потім Містер ще давав мені шанси і казав, що розраховує на мене.

Що відбулося після першого тайму у Валенсії? Емоції. Наскільки пригадую, Луческу акцентував увагу на помилках. Так, я помилився у моменті, коли іспанці забили другий гол. Пройшла флангова передача, яку замикав Вілья. Мене трохи спантеличив Плетікоса, я долю секунди не дограв і ми пропустили.

Проте перший гол… Не хочу нікого звинувачувати, але я навпаки – намагався перекрити людину, яка втратила свою позицію. У перерві не витримав і сказав до Луческу: «Ви більше бачите помилки українських футболістів, ніж бразильських». Дослівно цієї фрази не пам’ятаю, але то було емоційно. Після чого на певний період втратив місце навіть у заявці.

Наприкінці сезону Містер дав мені шанс у кубковому матчі. Ми перемогли. Після гри він сказав: «Сьогодні ти добре зіграв. Я розраховую на тебе надалі». Ось що мені подобалося в Луческу. Які б ситуації не виникали з підопічними, якщо футболіст сумлінно працює на тренуваннях – Мірча це бачив і про це говорив. Він завжди дасть шанс проявити себе. Зазвичай у наших українських командах – не так. Якщо тебе «зачохлили» – то все.

– Зараз румунський тренер очолив Динамо, що спровокувало гучний скандал – проти такого призначення виступили ультрас і деякі легенди клубу. Не в захваті і Шахтар. Як до цього переходу ставитеся ви?

– Як і всі вболівальники Динамо, а також спеціалісти, я здивований цим переходом. Мені цікаво, але в той же час – трохи незрозуміло. Багато чуток про те, що він «не так» пішов із Шахтаря і тепер хоче щось довести своєму колишньому клубу. Усі ці нюанси мені невідомі.

Луческу – тренер емоційний, з амбіціями. Але він вже добився у своїй кар’єрі багатьох успіхів. Що вплинуло на його перехід у Динамо – для мене загадка. Цікаво, як ситуація розвиватиметься далі. З таким нагнітанням фанатів я не знаю, для чого це Містеру. Працювати доведеться у складній атмосфері. До того ж, у поважному віці – йому виповнилося 75.