Василь Кравець: «Відмовив «Барселоні» і «Динамо» б теж відмовив»

Футбол України 11 Серпня, 10:54 2197
 Василь Кравець: «Відмовив «Барселоні» і «Динамо» б теж відмовив»
Український захисник «Леганеса» Василь Кравець, який відіграв у складі представника Сегунди «Луго» минулий сезон, в інтерв'ю Footboom розповів про своє майбутнє, труднощі у Ла Лізі, а також обговорив становище львівських «Карпат» і багато іншого.

- Якщо надійде пропозиція з України, то повернешся? Раніше ти говорив, що погодишся перейти лише в «Карпати», але їх зараз в еліті вже не буде.

- «Карпати».... Чесно, «Карпати» для мене зараз дуже болюча тема. Дивлюся на всю цю ситуацію з клубом, і кров'ю серце обливається. Начебто нічого складного і немає, щоб врятувати клуб, але нічого не відбувається. Для цього потрібна була б невелика допомога Коломойського. Якби він це захотів зробити, то з клубом б нічого подібного не сталося. Знаєш, я впевнений, що якби не зняття очок і ці проблеми, то «Карпати» б легко боролися з «Колосом» за єврокубки. Та чому боролися б - впевнений, вони були б в єврокубках! Однак ви бачите, якщо людина не хоче, то з цим нічого не зробиш.

- Якби в твоїх руках була доля клубу, на які жертви ти б пішов, або щоб зробив: віддав би всю зарплату, грав би безкоштовно, привіз би 100500 топових іспанців?

- Навіщо стільки іспанців? Якби я мав можливість, привіз би одного Мессі і побудував би гру навколо нього одного (посміхається) Якщо чесно, то важко сказати. Але якби мені зараз подзвонив Смалійчук і сказав, що команда виходить в наступний сезон в Першу лігу і їй потрібна моя допомога, сказав би: «Вася, даю тобі контракт на п'ять років. Прийди і допоможи рідним» Карпатам» то я б, напевно, кинув все, і був би там. Навіть якби мені головна команда» Барселони» в той момент запропонувала контракт, то я б довго сидів і думав, що вибрати, і, швидше за все, зробив би вибір на користь рідного клубу. Розумієш, «Карпати» - це не просто клуб, вони дуже багато значать для мене. Всі мої друзі вболівають за них, вся сім'я. Це щось більше, ніж просто клуб для мене. Чесно, заради «Карпат» готовий був би пожертвувати своїми перспективами, віддати в жертву кар'єру і повернутися рятувати їх.

- А якщо «Карпати» підуть по шляху «Металіста» і «Дніпра», взявши собі нові імена? Наприклад, «Карпати-2», або ж «Карпати-1963»... Чи будеш ти їх також підтримувати?

- Це вже будуть зовсім не ті «Карпати», у яких я грав і за які б'ється моє серце. Чесно, не знаю навіть, як до цього ставитися. Начебто будуть і «Карпати», але з іншим брендом... Не можу собі цього уявити. Думаю, це сильно змінить ситуацію для мене. Також буду говорити з уболівальниками, як вони поставляться до подібного. Якщо вони скажуть, що це той же клуб і вони з ним, то я намагатимусь настроїти себе також. Якщо вони скажуть, що це зовсім інший клуб, то про що тут можна говорити? Якщо фани відмовляються від клубу, то це вже багато про що говорить.

- Повернемося до початкового питання. «Карпат» немає в еліті, навіть у Першій лізі. Чи повернешся ти в Україну? «Зоря», «Колос», «Десна» ...

- (Тривала пауза) Зараз у мене немає великого бажання повертатися в Україну. Хотiлось, ще в Європі пограти. Тут складніше, навіть дуже важко, але я відчуваю себе тут в рази спокійніше. По ігровій практиці, правда, є питання, але в плані життя і побуту я задоволений всім. Мені дуже комфортно жити в Європі. Знаєш, навiть якби мені знову запропонувало перейти київське «Динамо», то я б знову відмовився. Вони мені вже раз робили пропозицію, отримали відмову, і вдруге було б так само. Правда, думаю, вони б вже і не покликали (посміхається)

- Все можливо. Луческу теж там ніхто не чекав.

- (Сміється) Так, це нонсенс. Напевно, це зайвий раз доводить, що в цьому житті все можливо.

- Особливо в 2020-му: «Карпати» залишають УПЛ, Луческу - в «Динамо», коронавірус, пожежі в Австралії і купа ще всього... Все можливо в цьому році.

- Воістину божевільний рік. Найпоганіший рік в моєму житті. Стільки всього сталося поганого і страшного, що хочеться, щоб він вже скоріше завершився.