Герой футбольного дня. Володимир Костевич

Динамо Київ 11 Серпня, 13:07 1925
Герой футбольного дня. Володимир Костевич | 19-27
Взяли того, хто не потрібен іншим?

Часи змінилися. Сьогодні президент «Динамо» Ігор Суркіс уже не намагається за будь-яку ціну втримати в складі команді її лідерів, як це було, приміром, з Андрієм Ярмоленком та багатьма іншими, кого не відпускали чи відпускали з боями. Сьогодні «Динамо» готове продавати й прихід тренерського штабу на чолі з Мірчею Луческу тільки сприяє цьому. Але разом з тим повинні бути придбання. Адже бізнес бізнесом – а спортивних результатів від «Динамо» вимагатимуть завжди й усюди.

Віталій Миколенко – один з тих футболістів, за кого можна отримати пристойні гроші на трансферному ринку. Але втрату Віталія важко буде компенсувати на футбольному полі. Нині в розташуванні першої команди «Динамо» є, окрім Миколенка, два лівих захисники – Вантух та Дубінчак. Багато авансів було видано Вівчаренку, але на дорослому рівні в справі ми його практично не бачили. І ось на підході Володимир Костевич. Чи зможе він при потребі замінити Миколенка? Чи вдовольниться, якщо Миколенка не продадуть, роллю дублера? Чи бачить перспективу у ньому Мірча Луческу, який до цього переходу практично не причетний? На ці питання наразі неможливо відповісти з упевненістю.

Герой футбольного дня. Володимир Костевич - изображение 1

Не секрет, що Костевичем «Динамо» цікавилося ще тоді, коли він виступав за львівські «Карпати». Володимир був одним з провідних лівих захисників чемпіонату України й, перейшовши до «Лєха», одразу почав грати. Сімнадцять матчів в другій частині сезону 2016/17, потім – тридцять в сезоні 2017/18 і під тридцять – в сезонах 2018/19 та 2019/20 (статистика Екстракляси). Але наприкінці останнього чемпіонату Польщі Володимир різко втратив місце в основі, поступаючись позицією юному Томашу Пухачу. Костевичу – 27, наразі він є одним з найбільш вікових гравців «Лєха». Пухачу – лише 21, у нього за спиною один повноцінний сезон в Екстраклясі та кілька юніорських турнірів зі збірними Польщі. Нині Пухач вважається одним з найталановитіших футболістів своєї країни.

За своєю природою він універсал. Впродовж останнього сезону грав на позиціях правого захисника, правого півзахисника, лівого півзахисника і лівого захисника. За сезон він провів сорок матчів – це найбільше серед всіх гравців «Лєха». В Польщі відзначають його унікальне вміння вести м'яч: лише декілька футболістів в Екстраклясі ліпше застосовують дриблінг.

На чемпіонаті світу U-20, що проходив у Польщі у 2019-у році, Пухач був капітаном своєї збірної, але невдало провів дебютний матч і загримів у резерв. Провалилася загалом і його команда. Тоді на Пухача вилилося чимало критики і його перспективи в «Лєху» виглядали вельми туманними. Пухач якраз повинен був повернутися до Познані після оренди в Катовіце, але про нього говорили й писали як про футболіста, не здатного грати на рівні елітарного дивізіону у складі одного з флагманів. Але ця ситуація лише стимулювала хлопця – він видав шикарний відрізок, показавши, що є здібним не лише в ігровому плані, але й сильним психологічно.

Герой футбольного дня. Володимир Костевич - изображение 2

Три голи й п'ять результативних передач, один з найкращих в чемпіонаті показник дриблінгу, розігнав максимальну швидкість 34,62 км/год (лише шість гравців в Екстраклясі бігли швидше), в середньому виконував 13 спринтів за матч (забіги зі швидкістю понад 25 км/год). До речі, у «Лєху» Пухач був найкращим спринтером на рівні якраз з Володимиром Костевичем.

Останніх десять матчів чемпіонату провів на позиції лівого захисника, витіснивши в запас Костевича. Цілком природно, що «Лєх» не тримається за українця й відпускає його безкоштовно – їм просто не потрібен на цій позиції віковий легіонер, у якого, до того ж, вагомі запити щодо зарплатні.

Уся ця історія про Пухача – аби зрозуміти, що для «Лєха» відхід Костевича не є втратою. Для самого Володимира контракт з «Динамо» – крок вперед. Але що отримає київський клуб? В цій задачі залишається одне невідоме значення.