НСК «Олімпійський» - 97 років! Вітаємо!

Футбол України 12 Серпня, 15:59 1210
НСК «Олімпійський» - 97 років! Вітаємо!
​Головній спортивній арені України та домашньому стадіону київського «Динамо» – Національному спорткомплексу «Олімпійський» – сьогодні виповнюється 97 років!

Днем народження стадіону, який згодом стане свідком блискучих перемог не одного покоління гравців нашого клубу, вважається 12 серпня 1923 року. Саме цього дня на щойно збудованій спортивній споруді були проведені змагання першої Олімпіади Київщини.

Київське «Динамо» вперше зіграло на стадіоні матч чемпіонату СРСР 9 вересня 1945 року проти одноклубників із Тбілісі.

17 жовтня 1961 року 67 тисяч глядачів, що зібралися на арені, стали свідками здобуття «біло-синіми» першого золота в чемпіонаті Радянського Союзу. Після важкого матчу з харківським «Авангардом» (0:0), в якому динамівці достроково стали чемпіонами, стадіон «палав». У пам'яті вболівальників назавжди залишилися саме ці тисячі газетних факелів, які запалили наші віддані фанати. Вдячні прихильники клубу, приголомшені тріумфом, на руках винесли своїх улюбленців зі стадіону.

Шістдесяті принесли завсідникам домашнього стадіону динамівців не лише низку чудових перемог, але й значно поліпшили умови перебування шанувальників біло-синіх на своєму улюбленому стадіоні.

10 квітня 1963 року на матчі «Динамо» - «Спартак» (Москва), що завершився перемогою киян 2:1, глядачі вперше отримали можливість спостерігати за роботою великого інформаційного табло угорського виробництва.

Наступне десятиліття ознаменувалося славетними міжнародними перемогами команди під керівництвом Валерія Лобановського та Олега Базилевича. Динамівські вболівальники ніколи не забудуть, як на їхніх же очах із окремих зірочок народжувалася справжня команда-зірка. Потрапити на стадіон, особливо на міжнародні матчі, було дуже важко, ну а тим, кому пощастило зайняти одне з місць заповненого київського стотисячника, тепер є що розповісти своїм дітям та онукам. Чого варті лише голи-красені Олега Блохіна в жовтні 1975-го у ворота мюнхенської «Баварії» з Маєром, Шварценбеком, Беккенбауером та Румменіге у складі!Потім найбільший стадіон країни став місцем не одного футбольного спектаклю в рамках європейський кубкових турнірів, чемпіонатів СРСР та України, фіналів Кубка України та багатьох інших важливих змагань.

Після останньої реконструкції, що відбулася в рамках підготовки та проведення в Україні фінальної частини Євро-2012, НСК «Олімпійський» отримав свій сучасний вигляд завдяки скляному фасаду та навісу з напівпрозорої синтетичної мембрани, що накриває 100% глядацьких місць.

Інфраструктура стадіону відповідає всім вимогам УЄФА до арен класу «Еліт» – з новою системою безпеки, збільшенням кількості підходів до стадіону та шляхів евакуації, системи відеоспостереження з моніторами та відеокамерами, інформаційно-комп'ютерними технологіями.

Нова ультрасучасна арена чудово поєднує славну історію київського «Динамо» з передовим європейським досвідом у галузі спортивної архітектури.

Стадіон є чи не найстарішим спортивним об'єктом на території країни, пережив кілька історичних епох, приймав легендарні Ігри XXII Олімпіади, фінальні поєдинки Євро-2012 та Ліги чемпіонів-2018.

Вітаємо всіх ветеранів, які не один рік віддали головній арені країни, нинішніх співробітників легендарного стадіону, усіх уболівальників, які відвідують матчі київського «Динамо» та інші спортивні заходи!

Бажаємо, щоб усі плани та мрії були реалізовані на благо спорту, «Динамо» та національної збірної України!