Ігор Костюк: «Команда «Динамо» U-19 оновилася майже на 100%»

Футбол України 18 Серпня, 21:30 360
Ігор Костюк: «Команда «Динамо» U-19 оновилася майже на 100%»
У п'ятницю, 21-го серпня, матчем із донецьким «Олімпіком» розпочнеться сезон для «Динамо» U19.

У п'ятницю, 21-го серпня, матчем із донецьким «Олімпіком» розпочнеться сезон для «Динамо» U19.

Наставник юнацької команди Ігор Костюк підбив підсумок підготовчого етапу і розповів, у якому стані команда підходить до нового сезону:

- Спочатку планувалося, що чемпіонат України серед юнацьких команд розпочнеться в середині вересня, тому ми думали, що часу буде більше, і збиралися провести підготовку трохи по-іншому, уже і план був складений. Але все змінилося. У зв'язку з тим, що чемпіонат починається 21-го серпня, на підготовку у нас був місяць. Ми скоригували плани, загалом намічену роботу виконали і потрібну кількість спарингів провели.

Відчувається, що молодь починає потихеньку освоюватися і звикає до вимог, які ми їм ставимо. Гадаю, старт чемпіонату покаже, що саме ми тренували, а також наскільки хлопці готові до виконання поставлених завдань. Добре, що після першого туру буде тритижнева пауза, пов'язана з матчами збірних команд, і до другого туру ми будемо ще більш підготовленими.

- Чи зіткнулися з якимись проблемами або труднощами під час підготовки?

- Найскладнішим було те, що нам доводиться все починати з нуля, адже команда оновилася на 90%, якщо не на 100%. Ті футболісти, які не грали в минулому сезоні, у нинішньому отримуватимуть більше ігрового часу. Хлопці 2003-го року народження були майже не знайомі з нашими вимогами, для них усе було новим, але вони із задоволенням це виконують, їм цікаво, очі горять - це найголовніше.

- Як оціните ваш нинішній склад гравців у порівнянні з тим, який був у минулому сезоні? Які перспективи у хлопців?

- Та команда була у нас протягом двох років, там кожного футболіста ми знали досконало, добре вивчили їхній потенціал і прекрасно знали, чого від них чекати. Потрібно враховувати, що у кожному випуску є гравці, які прогресують швидше і вже одразу яскраві. Але в цьому віці за рік у хлопців може помінятися багато що. Наприклад, у перспективних виявляється, що це стеля їхніх можливостей, і вони перестають рости, а ті, хто краще сприймає матеріал, швидше його засвоює і адаптується, починають рости і випереджають тих, хто спочатку виглядав краще. Тому не можна порівнювати, усе індивідуально, головне, щоб загальна картинка не страждала.

Ми як тренери пропонуємо гравцям набір опцій, а вони вже ростуть залежно від того, як їх використовують: хтось швидше, хтось повільніше. Загалом, гадаю, команда буде хорошою і не поступиться тому складу, який був минулого року.

- Ви провели досить багато контрольних матчів, чи вистачило вам інформації, щоб скласти враження про можливості гравців і визначитися з основним складом?

- Так, ми і до цього стежили за ними, а тепер детальніше розібралися, хто наразі виглядає краще, і хто буде перебувати в основній обоймі, а хто поки що залишиться на заміні. Ще до роботи з командою залучаємо групу футболістів 2004-го року народження, які на сьогодні не поступаються колегам на рік старшим, а у деяких моментах виглядають навіть краще. Дотримуємося спортивного принципу: хто сильніший, той і буде грати.

- Чи будуть у команді новачки?

- Так, ми також давно стежили за футболістами, які залучені з інших клубів. Зокрема, підписали Тлумака - центрального півзахисника 2002-го року народження із львівських «Карпат». Клуб розпадається, тому гравці розходяться. Ми стежили за його грою у складі львів'ян і вирішили запросити до «Динамо». Що стосується інших кандидатур, ведемо переговори. Є певні нюанси, пов'язані із тим, що кожен футболіст думає, що він вже готовий грати у Прем'єр-лізі (посміхається).

- Як вам працюється в нових умовах у зв'язку зі зміною тренерського штабу першої команди. Чи вже налагодили комунікацію і взаємодію з Мірчею Луческу?

- Поки що в тренерського штабу основи величезний обсяг роботи із першою командою і мало часу для ознайомлення. Вони спочатку повинні розібратися із цим фронтом, домогтися, щоб хлопці повністю розуміли їхні вимоги, а потім вже, думаю, ми поспілкуємося з приводу структури і системи підготовки молодших команд. Думаю, це станеться під час перерви після першого туру, коли футболісти поїдуть до збірних. А поки що працюємо за тією програмою, яка у нас є.

- З нового сезону команди U19 гратимуть в один день із першою командою і з тими ж суперниками. Як вам таке нововведення?

- На нас ніяк не впливатиме той факт, що ми граємо в один день із основою. Бачу в цьому тільки позитивний момент: якщо раніше гравці, які не взяли участь у матчі за дубль, мали їхати в інше місто на поєдинок U19, то тепер усі разом гратимемо в одному місті. Тобто, виконавці, які не отримали ігрової практики в матчі за дубль, можуть без проблем наступного дня зіграти за U19. Це зручніше: команди будуть грати в одному місці, а не в різних містах.

- Які думки з приводу першого матчу з донецьким «Олімпіком»?

- Цю команду ми не знаємо, оскільки в минулих сезонах вони не грали через дискваліфікацію. Але зустрічалися з ними два тижні тому в рамках товариського матчу. Але, напевно, він ні про що не говорить, оскільки в чемпіонаті будуть зовсім інші пристрасті й зовсім інша гра. Офіційні ігри значно відрізняються від контрольних, зокрема і за змістом. Ми в будь-якому разі серйозно готуємося. Гадаю, чемпіонат буде цікавим.