Артем Кравець: «З Луческу у мене не було розмови»

Динамо Київ 20 Серпня, 21:26 2323
Артем Кравець: «З Луческу у мене не було розмови» Фото: ФК Динамо
Форвард «Динамо» - про повернення в київський клуб.

- Напевно, насамперед мені стало легше, що це закінчилося і втілилося в життя. Звичайно, я дуже радий. Дізнався буквально кілька днів тому про інтерес із боку мого рідного клубу. Шалено радий, що можу повернутися і принести користь своєму, кажучи від душі, улюбленому клубу всього мого життя.

- Ти повертаєшся з надією бути першим форвардом київського «Динамо»?

- Насамперед я повертаюся допомогти рідному клубу повернути ті заслуги і досягнення, які були, коли я ще грав за цю команду. Для мене найважливіше - щоб «Динамо» Київ стало чемпіоном України, потрапило до групового раунду Ліги чемпіонів, досягло успіхів і перемог. Мої індивідуальні заслуги йдуть на другий план. У першу чергу - командний результат. Я, звичайно ж, хочу здобувати особисті нагороди, але це ніколи для мене не відігравало величезну роль.

- Той факт, що ти повернувся додому, а не їдеш в іншу країну - вдвічі приємніший?

- Так, звісно. Набагато простіше і приємніше знаходитися в рідній країні, із сім'єю, з рідними, близькими. До того ж у місті, у якому прожив більшу частину свого життя. Звичайно, у цьому плані все стало набагато краще.

- Крім чемпіонського титулу ми ще маємо на увазі європейський рівень. Відразу з твоєї кар'єри ми згадуємо матч із «Валенсією»...

- Хотілося б, звичайно, щоб «Динамо» досягало висот і в єврокубках. Це теж дуже важливо. Європейське ім'я київського «Динамо» поважають в Європі й у всьому світі, тож слід підтримувати європейські традиції команди на високому рівні. Це теж одна з цілей.

- Ти покинув «Динамо» у 2016-му році. Протягом 4-х років грав у чемпіонатах Іспанії, Німеччини, Туреччини. Що нового для себе здобув за ці роки? Який досвід отримав і як він тобі допоможе?

- За ці роки були різні моменти, здобув великий досвід. Можу від себе сказати, що завжди був розважливим футболістом, а зараз став спокійнішим. Я пережив дійсно дуже цінні моменти, виступаючи в іспанському, німецькому, турецькому чемпіонатах. Тому зараз можу щиро сказати, що спробую все це втілити в київському «Динамо».

- А де сподобалося найбільше і що було незвичним?

- Кожен чемпіонат по-своєму хороший. За весь ігровий період пам'ятаю тільки позитивні моменти, а негативні забуваються. Мені дуже сподобалися вболівальники в Німеччині. Мені дуже сподобався стиль гри в Іспанії. У Туреччині теж є своя родзинка, тому що там жодна команда не буде закриватися на своїй половині поля, усі будуть намагатися перемогти. Зараз не хочеться говорити про мінуси.

- Як гадаєш, у тих умовах, коли була тотальна українізація, - цим теж потрібно дорожити і це може бути прикладом для інших?

- Спостерігаючи з боку, це величезний шанс і можливість для всіх молодих футболістів. У мою епоху це був би джек-пот для кожного з нас. Вони повинні це цінувати і працювати ще старанніше, тому що такі шанси не завжди з'являються. Ними потрібно користуватися. Слідкуючи за чемпіонатом України, напевно, якіюсь мірою, через це, можливо, рівень чемпіонату впав. Але в майбутньому, сподіваюся, від цього буде тільки плюс, що ростуть свої футболісти, що не були куплені за якісь величезні гроші, і будуть також продовжувати приносити величезну користь. Можливо, зараз цей етап якихось невдач повинен закінчитися. Усі цього хочуть, і насамперед сподіваюся, що починаючи з цього сезону всі ці молоді українські футболісти будуть показувати набагато кращий рівень.

- «Динамо» в цьому сезоні очолив Мірча Луческу. Як ти сприйняв цю новину і чого очікуєш від роботи під керівництвом цього фахівця?

- Звичайно, це було якоюсь мірою несподівано. Не чекав, що тренер, проти якого мені доводилося грати, очолить команду. У підсумку після призначення, за відгуками хлопців, мені здається, він може дати багато хорошого київському «Динамо». Не в плані боротьби з «Шахтарем», який він добре знає. Це дійсно дуже хороший фахівець, який працював у великих клубах і зі збірними. Гадаю, у футбольному плані гравці і клуб «Динамо» повинні від цього співробітництва лише виграти. Сподіваюся, Мірча Луческу поверне чемпіонство київському «Динамо».

- Під час переговорів, коли стало відомо про інтерес «Динамо» до тебе, з Луческу не було розмови?

- З Містером у мене не було розмови. Але я запитав, чи зацікавлений він у моєму переході. На всіх рівнях сказали, що зацікавлений. Неможливо, щоб футболіст переходив без згоди головного тренера. Я чекаю не дочекаюся співпраці з цим безумовно дуже хорошим фахівцем.