Севідов – про дискваліфікацію за договірні матчі: «КДК хоче знищити мою кар’єру»

Футбол України 22 Серпня, 23:20 321
Севідов – про дискваліфікацію за договірні матчі: «КДК хоче знищити мою кар’єру»
Тренер Олександр Севідов готується звернутися в CAS, щоб оскаржити свою п’ятирічну дискваліфікацію.

Відомий український тренер Олександр Севідов в інтерв’ю виданню UA-Football висловився про справу щодо договірних матчів ФК «Суми», а також про скандальний поєдинок між командами «Маріуполь» та «Гірник-Спорт»

– Минуло понад три місяці після рішення КДК про вашу вину у справі ФК «Суми». Ви отримали відповідь?

– Тільки 10-го серпня прийшла на пошту мотиваційна частина рішення КДК.

– За регламентом КДК мав вам надіслати рішення протягом десяти днів. А ви отримали через три місяці.

– Хочу поправити: не три, а п’ять місяців минуло після рішення КДК. Його датовано 12-м березня. Вони самі пишуть собі закони, самі ж порушують. На їхню думку, це для них нормальна ситуація.

– І що ж КДК написав, в чому звинувачує вас?

– Це окрема тема для розмови, швидко не розкажеш. Нічого нового не написали. Просто блюзнірство і знущання. Трохи пізніше все розшифрую, по пунктах і з фактами. На мій погляд, вони хочуть знищити мою кар’єру. Адже футбол – це моє життя. Я розумію їх мету, а ось методи дуже цікаві. Є факти, які ні на яку голову не натягнеш. Хочу акцентувати увагу – рішення по «Сумах» було рік тому. Це рішення ні я, ні Комітет з етики та чесної гри не заперечували й не апелювали, а значить, воно набрало чинності. А ось на це рішення від 12-го березня комітет подав апеляцію, щоб посилити покарання саме Севідову. Виключно тільки на мене, бо інші їх не цікавлять: ні організатори, ні виконавці, ніхто. У них мета – тільки прізвище Севідов. Для чого? Можна по приїзду до Києва з документами на руках все показати.

– Невже в апеляції Комітету етики чесної гри немає інших прізвищ? Чому вони «вчепилися» саме в вас?

– Тільки моє прізвище. Хоча фігурантів багато. Є хлопці, які отримали умовно, комусь, як це смішно не виглядає, дали по два довічні терміни. Я і мій адвокат ще раз переконалися, що йде планомірне знищення моєї кар’єри. Комітету здалося, що вирок КДК – відсторонення мене на 5 років – занадто м’яке покарання. Я їм обіцяю, що опублікую всі документи і матеріали, і те, як вони просили, і погрожували хлопцям, щоб ті дали проти мене брехливі свідчення.

– Наступною вашою дією буде подача апеляції до відповідного комітету?

– Звичайно, якщо знадобиться, то подам позов і в CAS, і в суд загальної юрисдикції. Але я дуже сподіваюся на професіоналізм голови Апеляційного комітету. Він дуже досвідчений юрист, тому чекаю адекватного рішення, щоб цей шабаш нарешті припинився. Так розправлятися з людьми можуть тільки в нашій країні.

– А як же розслідування на рахунок нібито договірного матчу «Іллічівець» – «Гірник-Спорт», де ви також фігуруєте. Чому його так довго розслідують?

– Я дуже зацікавлений, щоб в цій справі була поставлена крапка. Але у Баранки і його оточення інші цілі, і їхню тактику може не зрозуміти тільки ідіот. Чому вони не поспішають? Мабуть, бояться зачепити чийсь імідж, і перш за все свій.

– Ви говорили, що готові зустрітися з Баранкою в прямому ефірі. Чи актуально це зараз?

– Я готовий зустрітися з ним або з секретарем КДК Грищенком у будь-який час.