5 факторів, на які варто звернути увагу після непростої перемоги України над Швейцарією

Збірна України 4 Вересня, 01:32 4192
5 факторів, на які варто звернути увагу після непростої перемоги України над Швейцарією | 19-27
Збірна України Андрія Шевченка у стартовому матчі 4-ої групи дивізіону А Ліги націй на «Арені Львів» обіграла команду Швейцарії з рахунком 2:1

Фактор пресингу. Швейцарці з перших хвилин спробували затиснути українську команду, пресинг по-швейцарськи виходив шалений. На початках «синьо-жовті» нічого не могли йому протиставити. Подекуди здавалося, що суперники, які почувалися на «Арені Львів» господарями, просто роздушать українців.

Але до честі колективу Андрія Шевченка, футболісти вистояли. А в другому таймі після внесених тренерським штабом коректив збірна України заграла по-іншому. Насамперед варто відзначити футболістів середин поля, які взяли ініціативу на себе та подекуди майстерно виходили з-під натиску опонентів, після чого вдавалося організовувати і цікаві атаки.

Фактор контргри. Саме оця контргра, попри всю неоднозначність цього поєдинку, найбільше сподобалася у виконанні збірної України. Терпіння в обороні, тримання м’яча в середній ланці за рахунок індивідуальних умінь лідерів колективу та спроби здивувати креативністю попереду, які увінчалися успіхом.

Останні хвилини «синьо-жовті» просто втримали рахунок, а це у протистоянні з таким суперником, який, до речі, займає високе 12-те місце в рейтингу ФІФА, теж треба вміти. І підопічні Андрія Шевченка зуміли, заробивши перші три очки у новій Лізі націй

Фактор Пятова. 36-річний капітан уже не той. Колись він рятував у таких випадках, як із пропущеним голом Гаріса Сеферовіча. Тривожні дзвіночки лунають уже давно. Час від часу воротар «Шахтаря» Андрій Пятов дозволяє собі ляпи, які можна пояснити хіба що віком і втратою форми.

Однак в останніх іграх таких невимушених помилок стало забагато. Так, усім давно відомо, що Пятов слабо грає ногами, з цим уже нічого не поробиш, навряд чи він виправить цю хибу до кінця карє’ри. Але ж у рамці він раніше встигав за такими м’ячами, як в епізоді наприкінці першого тайму.

Фактор Малиновського. Гру команди варто будувати навколо атакувального півзахисника «Аталанти» Руслана Малиновського. У цьому матчі він став одним із найкращих – гольову атаку розкрутив, у стійку воріт поцілив, зробив ще декілька креативних дій на чужій половині поля. До того ж футболіст продуктивно допомагає і захисній ланці.

Помітно, що «наш італієць» швидше від інших українських збірників орієнтується у складних ситуаціях на кшталт пресингу суперника, швидко вибирає правильні рішення, тож однозначно – «відрядження» в Бергамо пішло йому на користь.

Фактор Зінченка. Чого не скажеш про іншого ключового виконавця в побудовах Андрія Шевченка – Олександра Зінченка з «Манчестер Сіті». Він і в англійському клубі грає менше останнім часом, і, мабуть, ще повністю не відійшов від гучного весілля з чарівною тележурналісткою Владою Седан…

І навіть красивий гол Сашка не може на всі сто нівелювати враження від того відсотку браку, який він допустив у центрі поля – видно, що функціоналка в одного з лідерів збірної України, від якого ми хочемо багато хороших дій на футбольному полі, ще не на належному рівні.

Та все ж саме Олександр Зінченко «прокинувся» і забив вирішальний гол, який приніс перемогу збірній України, а це найважливіше. Це означає, що начебто все правильно, і Андрій Шевченко веде свій «синьо-жовтий» корабель правильним курсом.

Віталий Павлишин