​Владислав Ващук: «Коли «Динамо» грало із «Барселоною» – нас приймали так само»

Збірна України 7 Вересня, 20:39 2689
​Владислав Ващук: «Коли «Динамо» грало із «Барселоною» – нас приймали так само»
Колишній гравець київського «Динамо» Владислав Ващук в інтерв'ю 1927.kiev.ua поділився думками про розгромну поразку збірної України іспанцям.

— Збірна України не встигнула відновитися. Була тривала пауза на карантин, потім важкий матч із Швейцарією. Хоча, думаю, якби першими грали з іспанцями, то могли б і перемогти чи зіграти внічию. А так - часу на відновлення залишилось мало, були переліт і непростий прийом в аеропорту Іспанії. Коли Динамо грало із Барселоною, нас приймали так само. Не давали нормально потренуватися, відпочити, пройти мінімальне відновлення. Це робиться для того, щоб збити ритм супернику.

— Чи можуть бути претензії до форми гравців?

— Можливо, до деяких гравців і можуть бути претензії, але збірна України просто потрапила під каток. В команді має бути три-чотири лідери, які будуть вести колектив за собою. В матчі з іспанцями такого не було. Фрагментарно можна було побачити проблески в грі, але суперник був в кращому ігровому тонусі. Ми не бачили того вогню в очах гравців збірної України, що був у попередньому матчі. Збірна Іспанії грала у футбол рівнем вище.

— Здавалось, саме в такому матчі було б чудово дати шанс Луніну?

— Андрій Миколайович поставив оптимальний склад із тих гравців, яких він мав на даний момент. Коли команда програє - вина на тренерові, коли перемагає - це заслуга всього колективу. Тренерський штаб запрошує чимало талановитих гравців і вони отримають шанс у свій час.

— Чому 17-ти річні іспанці так фейєрять за основу, а нашим гравцям це не вдається?

— Дитячий і юнацький футбол у нас досі кульгає. Дитячі тренери - на вагу золота. Саме тому і не блищать наші футбольні діаманти. В Україні немає чіткої структури розвитку дитячого і юнацького футболу. З цього потрібно розпочинати.

— Вартість гравців збірної Іспанії значно вища. Виходить, що й потенціал набагато вищий?

— Не сказав би. Потенціал нашої збірної - дуже високий. В нас молода команді і їй ще є куди рости. Після однієї поразки не варто «посипати голову попелом». Тренерський штаб зробить висновки і внесе необхідні зміни. Нічого страшного не сталося.

— В грі проти німців зможемо взяти три очки?

— В цьому матчі ми побачимо зовсім іншу гру. Збірна України гратиме в рідних стінах. Буде час відновитися і прийти в себе. Думаю, що в цьому протистоянні нашій команді під силу перемогти.

Микола Тимощук