Світовий футбол 16 Вересня, 22:05 4042
«Ференцварош» сенсаційно обіграв загребське «Динамо» – Ребров та інші українці за крок до виходу в ЛЧ | 19-27
«Ференцварош» Реброва бив «Динамо» Загреб (2:1) у 3-му кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів 2020/21.

Стадіон Групама Арена, один поєдинок без глядачів, який вирішував долю путівки у плей-офф. У минулому сезоні хорвати не пустили команду Реброва у груповий етап ЛЧ. Після виїзної нічиєї трапився домашній погром. Тому «фраді» були налаштовані помститися. Підопічні українського тренера не програли жодного з 5 офіційних матчів нового сезону (4 перемоги). Чемпіони Хорватії виграли усі свої 4 поєдинки в домашній лізі, а ось румунський Клуж пройшли лише по пенальті. Чемпіона Угорщини у плей-офф чекає переможець пари Карабах/Мольде, в якій 0:0 після 90 хвилин основного часу, а переможця визначить овертайм.

Різкий старт від обох команд. Норвезький суданець Нгуен на швидкості пройшов захисника і подав з лінії лицьової, а капітан угорців Ловренчіч замкнув ударом у дотик. Йшла 76 секунда. Ідеальний старт для команди Реброва, яка полюбляє виставляти автобуси проти сильніших суперників. Однак вже за наступні 7 хвилин загребі створили дві класні нагоди. Стіночка у штрафному та обвідний удар з розстрільної дистанції – улюбленець сина Реброва Дібуш рятує раз за разом. А тут вже допомагає німецька бригада арбітрів на чолі з Тобіасом Штілером, який вигадував пенальті у ворота Шахтаря в ЛЧ. Схоже, що чистий гол Динамо скасували судді через фантомний офсайд.

Хорвати закономірно зрівняли. Надто багато помилок в захисті Ференцвароша. Зокрема, на стандартах. Після подачі кутового Ловренчіч випустив свого гравця, а Гояк не без допомоги суперника Узуні підправив снаряд у ворота. Відразу після цього вже на 25 хвилині Ребров зняв свого капітана. Схоже, що через пошкодження. Як же гостро діє лівий фланг атаки Ференцвароша. Дуже перспективні 3 атаки лише в останню мить переривали центральні захисники Загреба. Господарі відверто перехопили ініціативу після пропущеного м'яча.

Цього разу подача, а не простріл від лівого захисника збірної Боснії і Герцеговини Чівіча. Форвард національної команди Албанії Узуні переграв 18-річного Йошко Гвардіола, але воротар гостей потягнув. Ребров у розпачі схопився за голову – це був моментище! Невдале скидання головою Харатіна на чужій половині призвело до швидкої контри. Здавалося, не встиг повернутися в оборону Чівіч, залишивши шалений вільний простір. Однак в останній момент боснієць у підкаті на межі фолу та пенальті врятував Ференцварош. По 4 влучні удари за перші 45 хвилин. Рівновага і в контролі м'яча. Атак більше в Динамо (на 6), а ось небезпечніше діяв Ференцварош (перевага у 5 гострих наступів).

Другий тайм також стартує з перевагою угорського клубу. Шигер пробивав з вбивчої відстані без жодних перешкод, але якось дуже вже кострубато. І знову розпач на обличчі Реброва – стільки супермоментів його команда в попередніх раундах не марнувала. Стояновіч відповідає індивідуальним проходом. Лише голкіпер «фраді» Дібуш зупинив прохід правого захисника збірної Словенії, який накрутив 4 опонентів, серед яких і наш Харатін. І ще один провал лівого флангу Ференцвароша. Кастраті отримав море часу, а пробив не дуже вдало, вийшовши на голкіпера.

Фантастика! Чівіч привозить момент на свої ворота, втрачаючи м'яч у центрі поля на рівному місці. Динамівці знову занадто довго думають перед ударом, а потім стріляють кудись в небеса. Тут же ще один удар з меж штрафного, з аналогічним «успіхом». А на 65-й господарі карають голом після подвійної помилки хорватів. Один не дотягнувся до м'яча, інший невдало викинувся в підкат. Відтак Узуні вискочив сам на сам і спокійно розстріляв Ліваковіча. Подвійна заміна в Загреба. Гаврановіч виходить другим форвардом замість центрального хавбека, який відзначився забитим м'ячем, у підсумку переписаним на автогол Узуні. Іванушец виходить на лівий край атаки.

А в Реброва друга вимушена заміна. Після втрати капітана ще й травма захисника збірної Боснії і Гереговини Аднана Ковачевіча. Тож наш Зубков зміг би вийти на поле хіба що в овертаймі, адже всі 3 свої ходи в основний час український наставник використав. Це якийсь жах. Ще й Харатін травмував гомілкостоп, але через біль піднімається – четверту заміну можна провести лише в додаткові 30 хвилин. Ребров уже на полі. Штілер втрачає контроль. Жовта за жовтою гравцям Ференцвароша. Якіч навмисне провокаційно тягне за футболку Нгуена, який заробив попередження пару хвилин тому. Лідер атаки «фраді» дещо відмахнувся, і хорвати миттєво вимагають другу жовту та вилучення. Замість цього 2 «гірчичники» загребцям. У нас на полі 6 карток за 21 хвилину, а до того не було жодної!

Петковіч, від якого дуже настраждався Шахтар у груповому турнірі попередньої ЛЧ, обіграв суперника, а пробити метрів з 8 забув. Подача зі штрафного така, що Дібуш ледь перевів на кутовий. Харатін вміло витримав лінію, це допомогло спіймати суперника в офсайд. Що витворяє цей Нгуен! Рулеткою Зідана пройшов Токмак (забив Юргордену та Селтіку 3 голи) двох суперників, які агресивно пресингували. Однак далі угорці забрались в офсайд. Гаврановіча залишають зовсім одного у штрафному – Дібуш бере перший удар, добивання вище. Обурені хорвати. Кілька поспіль свистків Штілера на користь угорців.

Ребров хапається за голову, але цього разу від щастя. Він таки зробив це, обіграв двох фаворитів і завсідників групового турніру Ліги чемпіонів. Далі на папері має бути легше – норвежці або азербайджанці.

«Ференцварош» - «Динамо» Загреб 2:1

Голи: Ловренчич 2, Узуні 65 - Узуні 23 (авт.)