«Розуміли увесь підтекст матчу проти «Шахтаря»: куди подівся Олександр Бабич

Футбол України 16 Вересня, 22:36 3720
«Розуміли увесь підтекст матчу проти «Шахтаря»: куди подівся Олександр Бабич
Колишній головний тренер «Маріуполя», який зараз перебуває у творчій відпустці, розповів, наскільки складно було працювати з великою кількістю орендованих футболістів із «Шахтаря».

- Вважаю, що ці три сезони в Маріуполі команда під моїм керівництвом зіграла успішно. Я вже відчував, що десь впираюся в стелю і потрібно приймати якесь рішення. Починати в новій команді отак відразу було б неправильно. Я все-таки думаю, що до всього потрібно підходити з холодною головою. Час, проведений у Маріуполі, потрібно було переосмислити та проаналізувати.

– Наскільки складно працювати з такою кількістю орендованих футболістів?

– Звичайно, що своя специфіка була, але в таких реаліях доводилося працювати.

– Чи важко було керувати демотивованою молоддю Шахтаря, яку відправляли до оренди в Маріуполь?

– Такі випадки в нас були. Звісно ж, намагалися говорити та пояснювати, що це потрібно перш за все футболістові. У цьому й вся складність роботи з таким гравцями, від того й травми беруться на рівному місці. До речі, в нас був саме такий випадок, коли «непростий» футболіст на рівному місці травми зазнав. Все залежить від того, з яким настроєм гравець приїхав. Якщо людина налаштована на роботу – все буде добре. А якщо він приїхав наче в заслання – це важко.

Якщо хлопець вперто не хотів працювати, то було таке, що старші десь у роздягальні по вухах могли дати, а я очі на це закривав. Та і я міг також легенько «вчити». Ви знаєте – діяло! Потім що на грі, що на тренуванні людина зовсім по-іншому грала і ставилась до справи.

– Що ви відчували після нічиєї з Шахтарем? Виникало відчуття, що втерли носа скептикам?

– Я досі пам’ятаю цей матч і пишаюся нічиєю з Шахтарем. Не хотів нікому втирати носа, адже мій тренерський штаб і без того, на мою думку, безпідставно критикували. Але, звичайно, всі розуміли увесь підтекст такого матчу, і та нічия принесла велике задоволення як мені, так і футболістам. Хоча були й такі люди, які говорили, що Шахтар нам просто віддав очки, бо Динамо вже надто відстало від «гірників» і вони могли собі це дозволити. Тобто, таким людям навіть результат нічого не довів.

– А як довести вболівальнику, який не знає тонкощів (відсутність ключових орендованих футболістів), що Маріуполь не зливає матч, поступаючись 0:4?

– У наших людей такий менталітет. Ви правильно говорите, що ніхто не хоче згадувати про відсутність ключових виконавців. Людина бачить перемогу однієї команди над іншою і відразу думає, що одні іншим гру здали. Я думаю, що від цього нам вже нікуди не подітись, - розповів Бабич в інтерв'ю «Футбол 24».