Юрій Шелепницький: «При Луческу прогресують Шапаренко, Миколенко, Забарний»

Футбол України 17 Вересня, 15:52 3142
Юрій Шелепницький: «При Луческу прогресують Шапаренко, Миколенко, Забарний»
Екс-капітан збірної України Юрій Шелепницький оцінив дії гравців «Динамо» в матчі кваліфікації Ліги чемпіонів проти АЗ «Алкмаар» (2:0).
«Для захисників головне не пропустити і якщо «Динамо» зберегло свої ворота недоторканними, значить, Віталій Миколенко та Ілля Забарний вже заслуговують на високу оцінку. Потрібно віддати належне рульовому киян Мірчі Луческу, який не боїться довіряти молоді і вона виправдовує надії. Адже новоспечений дует стопперів Миколенко – Забарний завдяки вмілому підстрахуванню лише одного разу дозволив суперникам небезпечно пробивати з центральної зони захисту, також важливо, що вони виграли практично всі верхові дуелі.

Звернув увагу і на те, що Миколенко і Забарний непогано володіють першим пасом, і особливо в другому таймі це було грізною зброєю при організації господарями гострих контрвипадів. Хоча, на мій погляд, Миколенко все ж більш ефективний на позиції лівого захисника, але він довів, що якщо для команди необхідно, може надійно зіграти і в центрі оборони.

Однак найболючіше відчувається прогрес при Луческу у Миколи Шапаренка. Якщо раніше він був заточений на атаку, то зараз встигає ще допомагати Сергію Сидорчуку в опорній зоні. Зовсім нещодавно Шапаренка часто критикували за невміння діяти у відборі, але тепер він і в цьому компоненті додав.

Думаю, що це наслідок індивідуальних бесід і занять Мірчі Луческу з Шапаренком. Зараз гравець вже чітко знає, чого від нього хоче наставник, які вразливі місця потрібно ліквідувати. На мій погляд, в перемозі над «АЗ» дуже велика заслуга і Луческу, який показав себе блискучим тактиком і стратегом».