«Динамо» проти бельгійських клубів: із перемінним успіхом

Динамо Київ 22 Вересня, 12:49 2262
«Динамо» проти бельгійських клубів: із перемінним успіхом | 19-27
За багаторічну історію виступів на міжнародній арені жереб неодноразово зводив «Динамо» з бельгійськими клубами в єврокубках.

Пропонуємо вам згадати, як складалися матчі проти команд із країни Бенілюксу для «біло-синіх». Зазначимо, що жоден із поєдннків «Динамо» проти суперників із Бельгії не завершився нульовою нічиєю, загалом у десяти матчах було забито 30 м’ячів (у середньому – рівно 3 за гру).

Кубок УЄФА-1992/1993, 1/16 фіналу

21.10.1992. «Андерлехт» – «Динамо» – 4:2 (Ніліс, 23, Дегріз, 37, Версавель, 51, ван Фоссен, 59 – Шкапенко, 20, Леоненко, 53).

04.11.1992. «Динамо» – «Андерлехт» – 0:3 (ван Фоссен, 21, Ніліс, 61, 69).

Турнірний шлях у Кубку УЄФА-1992/1993 виявився для «Динамо» нетривалим. Уже в 1/16 фіналу динамівці у двох матчах були декласовані «Андерлехтом». Виліт із єврокубка коштував місця головного тренера Анатолію Пузачу, якого замінив Йожеф Сабо.

Ліга чемпіонів-2000/2001, перший груповий турнір

26.09.2000. «Динамо» – «Андерлехт» – 4:0 (Гусін, 52, Шацьких, 82, Деметрадзе, 89, 90).

18.10.2000. «Андерлехт» – «Динамо» – 4:2 (Ващук, 10, автогол, Радзінські, 38, 41, Стойка, 45 – Каладзе, 1, Белькевич, 87).

Домашня перемога над «Андерлехтом» (дубль оформив Деметрадзе, який того дня святкував день народження) з чотирма голами після перерви стала єдиною світлою плямою у загалом невиразному виступі «Динамо» в тогорічному груповому турнірі Ліги чемпіонів.

А от на виїзді, забивши вже на першій хвилині, підопічні Валерія Лобановського пропустили чотири м’ячі ще до перерви й поступилися команді з Брюсселя, яка в підсумку з першого місця вийшла до другого групового етапу Ліги чемпіонів. Динамівці же, посівши останнє місце у групі, завершили виступи на євроарені того сезону.

Ліга чемпіонів-2010/2011, третій кваліфікаційний раунд

27.07.2010. «Динамо» – «Гент» – 3:0 (Ярмоленко, 19, Шевченко, 80, Зозуля, 90+2).

04.08.2010. «Гент» – «Динамо» – 1:3 (Кулібалі, 85 – Гармаш, 32, Мілевський, 54, Гусєв, 90).

Від зустрічі з «Гентом» десятирічної давнини у «Динамо» лише найкращі спогади. «Біло-сині» впевнено розібралися зі своїм опонентом як удома, так і на виїзді, попрямувавши до раунду плей-оф, де, на жаль, не змогли здолати амстердамський «Аякс».

Ліга Європи-2013/2014, груповий турнір

20.09.2013. «Динамо» – «Генк» – 0:1 (Горью, 62).

28.11.2013. «Генк» – «Динамо» – 3:1 (Фоссен, 17, пен., Кумордзі, 37, де Цеулар, 40 – Ярмоленко, 9).

Дві поразки від скромного «Генка» не завадили «Динамо» вийти до 1/16 фіналу Ліги Європи. А потім сталася Революція Гідності, через яку «біло-сині» зіграли домашній матч із «Валенсією» на Кіпрі (0:0) та зазнали поразки в Іспанії (0:2).

Ліга чемпіонів-2019/2020, третій кваліфікаційний раунд

06.08.2019. «Брюгге» – «Динамо» – 1:0 (Ванакен, 37, пен.).

13.08.2019. «Динамо» – «Брюгге» – 3:3 (Буяльський, 6, Шепелєв, 50, Мехеле, 90+3, автогол – Делі, 38, Вормер, 88, Опенда, 90+5).

Це протистояння ще свіже в пам’яті динамівських уболівальників. Прикра поразка в Бельгії через фол Караваєва у власному штрафному майданчику (на фото в заголовку) та гольові гойдалки в Києві на НСК «Олімпійський», коли інтрига трималася до останніх секунд поєдинку. Після вильоту з Ліги чемпіонів у відставку пішов Олександр Хацкевич, місце якого зайняв Олексій Михайличенко.