Київське «Динамо» трощить бельгійський «Гент» та виходить до Ліги Чемпіонів

Динамо Київ 29 Вересня, 23:55 2699
Київське «Динамо» трощить бельгійський «Гент» та виходить до Ліги Чемпіонів | 19-27
Київське «Динамо» за підсумками двох матчів перемагає бельгійський «Гент» з рахунком 5:1 та виходить до групового етапу Ліги чемпіонів!

Після результату першого матчу (нагадаємо, в Бельгії динамівці здобули перемогу – 2:1) підопічні Мірчі Луческу перебували у кращій ситуації, адже їх влаштовувала й нічия. Але, як зазначив на передматчевій прес-конференції наставник нашого клубу, найголовніше – забути гостьовий поєдинок та грати, як кажуть, із чистого аркуша.

Порівняно з матчем тижневої давнини, у стартовому складі «біло-синіх» не відбулося жодної зміни. А от у гостей – відразу три, причому всі в середній лінії. Замість травмованих Одіджи-Офоє та Яремчука вийшли Ньянгбо та Кляйндінст, а дискваліфікованого Безуса замінив Букарі.

Варто відзначити, що динамівці з перших хвилин показали, що дослухалися до слів головного тренера й забули про результат першого матчу, затиснувши суперника на його половині поля. Як результат – уже на 9-й хвилині рахунок було відкрито. Супряга протягнув м’яча до лицьової лінії, прострілив з-під захисника, а Буяльський, зігравши на випередження, з лінії воротарського майданчика п’яткою пробив повз воротаря – 1:0.

Збільшувати перевагу міг Шапаренко, але Миколі трохи не пощастило – його удар з-за меж штрафного майданчика прийняла на себе стійка, а Караваєв, який прибіг на добивання, від великого бажання пробив сильно й над поперечиною. Буквально відразу гості цілком могли зрівнювати рахунок. Забарний, намагаючись знайти пасом партнера, подарував м’яча супернику на правому фланзі захисту. Футболісти «Гента» швидко доставили м’яча до штрафного майданчика, де Букарі, замість того, щоб пробити в дотик із району 11-метрової позначки, почав підробляти й у підсумку Бущан зміг перекрити кут обстрілу та парирував постріл.

Відкрита гра продовжилася й надалі. Воно й не дивно – гостям потрібно було будь-що забивати принаймні двічі, аби розраховувати на позитивний для себе результат, а господарі ловили суперника на контратаках. Ньянгбо небезпечно вистрілив з меж штрафного майданчика, але після рикошету м’яч пролетів повз ворота, у відповідь де Пена ледь не втік до воріт із центру поля, але захисник «Гента» лише ціною жовтої картки ліквідував загрозу для власних воріт.

А на 35-й хвилині динамівці подвоїли свою перевагу. Родрігес виконав навіс із правого флангу, і Пластун, намагаючись вибити м’яча головою, зіграв рукою, й арбітр вказав на 11-метрову позначку. Пенальті взявся виконувати де Пена, й чітко пробив у кут – 2:0.

А за кілька хвилини польський рефері Марциняк ще раз призначив пенальті. Цього разу капітан гостей Нгадо-Нгаджуї зачепив за ногу Супрягу на лівому куті штрафного майданчика. Щоправда, після перегляду відеоповтору арбітри помітили мінімальний офсайд у Владислава, й свій вирок рефері скасував.

До честі гостей, вони не здавалися, навіть незважаючи на те, що потрібно їм було тепер забивати три м’ячі. Зокрема, наприкінці першого тайму небезпечного удару з гострого кута завдав Ньянгбо, але Бущан грамотно закрив ближню стійку та парирував м’яча. Але невдовзі після поновлення гри «біло-сині» фактично зняли всі питання про переможця. Супряга увірвався до штрафного майданчика й був схоплений за руку Фортуною. Жовта картка захиснику та ще один пенальті у ворота бельгійського клубу. Цього разу до «точки» підійшов Родрігес, і впевнено реалізував 11-метровий – 3:0.

Довівши рахунок до великого, підопічні Мірчі Луческу дозволили собі розслабитися, і суперники мали кілька стовідсоткових нагод, аби бодай забити м’яч престижу. Але цього вечора пані Фортуна та стіна у воротах у вигляді Бущана не дозволили гостям розраховувати на щось більше – навіть у епізодах, коли Пластун пробивав без перешкод із центру воротарського майданчика, а згодом Кляйндінст замикав головою навіс із правого флангу. До слова, Пластун на 75-й хвилині забив таки у ворота «Динамо», але арбітр зафіксував положення поза грою у українського легіонера «Гента» й не зарахував взяття воріт.

У підсумку, «біло-синім» таки вдалося зберегти свої ворота «сухими» та здобути розгромну перемогу – 3:0 у цьому матчі та 5:1 за сумою двох – і вперше за чотири роки та 17-й раз в історії вийти до групового етапу найпрестижнішого клубного турніру Старого Світу. Вже у четвер, 1 жовтня, підопічні Мірчі Луческу дізнаються своїх суперників, а перший поєдинок у групі проведуть 20 чи 21 жовтня.