«Барселона» в меншості розгромила «Сельту»: уроки для «Динамо»

Світовий футбол 2 Жовтня, 09:29 2479
«Барселона» в меншості розгромила «Сельту»: уроки для «Динамо» | 19-27
«Сельта» в рамках поєдинку 4-го туру Ла Ліги зазнала розгромної поразки від «Барселони» (0:3).

Після розгрому Вільяреала у першому турі Рональд Куман вирішив не змінювати переможний склад. Очікувалося, що Барселона приїде у Віго задля реваншу за нічию у попередньому сезоні, однак галісійська погода влаштувала каталонцям важкий прийом – над Балаїдосом лила рясна злива й дув сильний вітер. Втім, дренаж на стадіоні впевнено втягував вологу.

Перші хвилини команди взяли на розвідку та обкатку мокрого м'яча. Сельта намагалася зіграти проти Барси якомога щільніше, високо пресингуючи й нав'язуючи єдиноборства по всій площині поля, однак дуже швидко «блаугранас» відвели гру до чужого штрафного. Моментів не виникало до 11-ї хвилини, однак перша ж помилка господарів погубила їхню оборону: каталонці розкатали купу дрібних передач на третині поля Сельти, одну з них Мурільйо вибив на Коутінью, а Філіппе одразу ж віддав пас Фаті на лінію штрафного – Ансу одним рухом прибрав Айду, а другим дотиком вистрілив у ближній кут. 0:1. Фантастичний гол!

Здавалося, що це початок розгрому, однак галісійці здаватися не збиралися. Вже на 15-й хвилині Вейга увірвався на правий край карного майданчика й непогано прострілив, а на 17-й Фонтан з лівого краю завдав удару в ближній кут – в обох випадках Нето впорався. Ще за шість хвилин Вейга всадив Лангле на жовту картку й заробив небезпечний стандарт, однак Аспас з нього пробив у стінку. На 28-й хвилині Барса могла покарати суперника за слабкість моментів, розігнавши швидку контратаку з пасом де Йонга зовнішньом боком стопи на Грізманна – Антуану залишалося розстрілювати ворота з меж карного майданчика, але француз не зміг обробити м'яч.

В другій половині першого тайму у Сельти було лише два моменти. Перший стався на 35-й хвилині й міг завершитись або виходом Суареса віч-на-віч (Аспас видав класний розрізний пас), або вилученням Піке (збив Деніса) – арбітр навіть дістав картку, однак одразу ж забрав її через офсайд. Мессі на 40-й огризнувся спробою закрутити м'яч з кутового – над поперечкою! Ну а ще за дві хвилини Барса таки залишилась у меншості через удар рукою в обличчя Суаресу – Лангле отримав за нього другу жовту.

Реалізувати свою перевагу в кількості футболістів до перерви Сельті не вдалося. А дарма. Барса почала другий тайм настільки потужно, що здалося, ніби це галісійці грають у меншості. Господарів вистачило на п'ять хвилин, а на 51-й каталонці святкували друге взяття воріт: Мессі прорвався крізь трьох захисників на правий край штрафного та прострілив, а м'яч рикошетом від Оласи влетів у ближній кут – 0:2!

Ще за три хвилини Лео міг повторити цей трюк на лівому фланзі, але цього разу сфера зрикошетила у зовнішній бік сітки. На 58-й Лео забив сам, зігравши на добиванні після пострілу Коутінью в ліву стійку – втім, гол скасували через мінімальний офсайд. Аргентинець же не зупинявся, на 61-й хвилині викотивши пас під удар Коутінью метрів з 15-ти – його постріл парирував Вільяр.

Гол Мессі-Оласи був дуже своєчасним, адже в середині другого тайму буря над Балаїдосом стала настільки потужною, що в арбітра почала відмовляти амуніція. Моментів у цей період у каталонців не виникало, а от Сельта цілком могла відквитати один м'яч: на 74-й хвилині Ноліто увійшов на лівий край штрафного та вистрілив низом, Нето парирував на Баесу, а той вистрілив з рикошетом від Роберто – поперечина врятувала Барселону! Також Ноліто намагався забити ударом метрів з 22-х (дуже неточно) та пострілом зі стандарту на 83-й хвилині, однак Нето спокійно потягнув його.

В ендшпілі зустрічі Барселона без особливих проблем тримала рахунок. Сельта не полишала спроб його розмочити, однак всі ці зусилля виявились марними. У компенсований же час прорив Мессі з накритим ударом завершився відскоком на Роберто та потужним пострілом Серхі в сітку – 0:3. Це був останній гол у зустрічі. «Блаугранас» святкують розгром.

Уроки для Динамо

Матч на Балаїдосі виявився дуже важким для аналізу, адже у Віго тривав шторм, а Барселона залишилась у меншості з першого тайму. Втім, декілька спільних моментів з матчем проти Вільяреала було – динамівцям потрібно загострити на них увагу.

По-перше, помітно, що Барселона хоча б один тайм починає в ударному темпі. З Вільяреалом у каталонців сильний старт припав на перший (по перерві можна було не напружуватись), у Віго – на другий (потрібно було добивати Сельту, поки є сили). Далі підопічні Рональда Кумана збавляють рівень агресії, навіть втрачаючи ініціативу, тож киянам у матчі ЛЧ особливо важливо тримати концентрацію на стартових хвилинах.

По-друге, Сельта показала цікавий варіант протидії Барселони. Галісійці не сиділи глухим автобусом, а активно пресингували по всій площині поля – за інтенсивністю вони перевершили «синьо-гранатових», видавши височенні 7,65 PPDA. Звісно, успішність цього результату не в останню чергу пов'язана з грою гостей у меншості, а рахунок 0:3 натякає, що особливо це не рятує – Барселона за будь-яких умов буде створювати гольові моменти й демонструватиме клас у завершальній фазі. Втім, футболісти Сельти зуміли розбити матч на купу дрібних епізодів та єдиноборств, збиваючи гру до потрібного темпу й не даючи себе притиснути. Це працювало не завжди й все одно завершилось розгромом, однак «блаугранас» присіли на червону картку, а господарі провели гідний поєдинок з низкою шансів скоротити відставання до мінімуму.

По-третє, Барселона продемонструвала, що її оборона досі залишається найслабшою ланкою. Каталонські захисники повільні й привізні, вони неохайні в єдиноборствах, залишають шпарини у зонах завершення й програють підбирання. Сельті не вистачило виконавської майстерності та фантазії – не вистачало таких ударів, як у Буяльського в матчі проти Гента. Господарі гатили по воротах з найменш цікавих позицій, при 11 пострілах награвши всього на півгола, хоча найбільш небезпечні епізоди сталися після швидких проривів флангами та передач за спини задній лінії. Власне, саме вони призвели до вилучення Лангле.

Зрештою, каталонці у перших турах довели, що до відновлення величі їм ще далеко. Так, Куман стартував з двох розгромів, однак з Вільяреалом дуже рівним був другий тайм, а проти Сельти – більша частина поєдинку. Барселона регулярно втрачає ініціативу, багато помиляється й навіть демонструє технічний брак, та і швидкість каталонців важко назвати захмарною. Навіть такі команди, як Сельта, здатні дати «блаугранас» бій.

Динамо проти такої Барселони слід грати обережно, зберігаючи м'яч під контролем якомога довше й зустрічаючи суперника в жорстких єдиноборствах. Втім, підопічні Мірчі Луческу не повинні сідати в автобус – каталонці все одно знайдуть свої моменти, однак їхня оборона дозволяє суперникам розігнатись. «Біло-синім» потрібно знайти баланс між обережністю та агресією – тоді можна на щось сподіватися.

Барселону витягує клас

Головна складність для Динамо полягає в тому, що футболу без помилок не буває, а у киян – тим паче. Барселона ж карає суперника за першу помарку, забиваючи дуже складні голи суто на індивідуальній майстерності. Так, влучні удари Фаті та Роберто сумарно потягнули на 0,21 xG, та і загалом «блаугранас» при семи ударах награли всього на 0,97 очікуваних голів – а забили три.

Ці моменти виявились показовими – захисники закривали свої позиції у штрафному й щільно накривали суперника, однак каталонці вислизали з-під тиску одним-двома рухами або ривком. Якщо згадати розгром Вільяреала, то там теж практично кожен удар у площину залітав у сітку, а голи забивалися з однієї проникної передачі під постріл у дотик. Така хороша реалізація якісно вирізняє команду Рональда Кумана від проєктів попередників.

Крім того, Барселона періодично демонструє дуже високий темп передач та інтенсивний пресинг на чужій третині поля. Вирватись з-під такого тиску неможливо – Сельта після такого затяжного терору перед своїм штрафним пропустила гол Фаті, а Вільяреал взагалі розсипався до 15-ї хвилини. Поки що такий режим для «блаугранас» не є постійним, але коли до нього доходить – це вирок.

З огляду на ці особливості, сподіватися всього на один пропущений Бущаном гол наївно. Нинішня Барса заб'є більше навіть у меншості – саме тому відсиджуватись в обороні не варто. Проти каталонців потрібно грати в футбол і не доводити гру до затяжного контролю м'яча суперником. Ну, і сходити до церкви перед матчем не завадило б.

Уривчастий футбол Фаті та Мессі

Ансумане здорово розпочав поєдинок, забивши красивий гол і виконавши кілька класних ривків. Він дуже подобається своєю різкістю та швидкістю – 17-річний нападник переграє один-в-один будь-якого футболіста у будь-якій ситуації, і тут важко знайти якусь протиотруту. У Фаті немає якогось фірмового руху – Ансу діє на чистих інстинктах. Як наслідок, у матчі проти Сельти він виконав чотири обіграші на дриблінгу (найкращий за цим показником).

Загалом, маємо чотири голи Фаті в останніх трьох матчах Ла Ліги. В десяти останніх матчах за клуб і збірну Ансу забив вісім м'ячів з десяти ударів, а також заробив два пенальті. Це, звісно, круто, але стартова активність Ансумане принишкла до 30-ї хвилини, після якої форвард розчинився. Його гольовий постріл так і залишився єдиним у зустрічі, передач під удар юнак не віддавав, а за показником залученості до атак Фаті був аж восьмим у складі Барси.

Мессі також діяв уривчасто. У першому таймі Ліонель взагалі не робив атакувальних ТТД, однак одразу по перерві аргентинець увімкнув режим бога – прострілив під автогол Оласи, забив з мінімального офсайду та викотив дві передачі під удар Коутінью. Мессі в цей відрізок часу був центральною фігурою на полі, однак в середині другого тайму розчинився разом з партнерами. Лише в компенсований час він вистрілив з лівого краю штрафного, після чого забив Роберто. Самому ж Лео на Балаїдосі не вдається відзначитись вже протягом шести матчів поспіль.

Цікаво, що Мессі вже у другому матчі поспіль не демонструє минулої активності. Раніше капітан Барселони покидав поле з 10+ обіграшами на дриблінгу – з Вільяреалом же він зробив всього чотири спроби, а проти Сельти ще менше. За показником залученості до атак без урахування ударів та пасів під них Лео взагалі п'ятий у команді. Все це, звісно, не значить, що Мессі став гіршим – просто його партнери отримали комфортну схему, в якій зручно розкрити свої найкращі якості, розвантажуючи Ліонеля.

Втім, уривчастість у грі Мессі це не пояснює – вона характерна для обох стартових матчів Барселони при Рональді Кумані. Для матчів проти Сельти чи Унаї Емері це не є проблемою, але із сильними суперниками це вже відчуватиметься.