Представляємо новачка. Тудор Белуце | 19-27
ФК «Динамо» (Київ) підписав контракт з опорним півзахисником Тудором Белуце. 21-річний румунський футболіст виступатиме за нашу команду на правах оренди до кінця сезону 2020/21.

Народився: 27 березня 1999 року

Місце народження: Крайова, Румунія

Громадянство: Румунія

Зріст: 191 см. Вага: 80 кг.

Тудор Белуце народився в місті Крайова, де і починав свою футбольну кар'єру. У 2007-2013 роках навчався у футбольній академії Георге Попеску, у 2013-2015 - в академії Георге Хаджі, двох румунських футбольних легенд, які вигравали разом із Мірчею Луческу Кубок УЄФА-2000 у складі турецького «Галатасарая».

У 2015 році Тудор підписав свій перший професійний контракт із клубом «Вііторул» (Констанца). Дебют Белуце в професійному футболі відбувся 2 травня 2016 року, коли 17-річний гравець замінив Яніса Хаджі на 54-й хвилині домашнього матчу проти «Тиргу-Муреша» (6:1). До основного складу «Вііторула» почав регулярно потрапляти з літа 2017 року. 24 серпня 2017 року дебютував у єврокубках (з поразки в гостьовому матчі-відповіді плей-оф Ліги Європи від «Зальцбурга» (0:4), а 30 серпня 2018-го забив свій перший гол за «Вііторул» у домашньому матчі чемпіонату Румунії проти «Астри» (1:0). Усього на рахунку Белуце 62 матчі та два голи за «Вііторул».

31 січня 2019 року підписав контракт з англійським клубом «Брайтон енд Хоув Альбіон». Після підписання угоди на 3,5 року залишився в «Вііторулі» на правах оренди до кінця сезону 2018/19. Дебют Белуце за новий клуб відбувся 25 вересня 2019 року в домашньому матчі Кубка ліги проти «Астон Вілли» (1:3).

17 січня 2020 року Белуце перейшов в оренду до нідерландського «Ден Хага». Дебютував в Ередівізії тиждень по тому в гостьовому матчі проти «Утрехта» (0:4). У складі «Ден Хага» провів 4 матчі, з огляду на те, що футбольний союз Нідерландів перервав сезон 2019/20 через пандемію коронавіруса COVID-19.

Белуце був гравцем основи молодіжної збірної Румунії, яка дійшла до півфіналу Євро-2019 U-21, відзначився в турнірі забитим м'ячем у ворота Хорватії (4:1). Дебютував за першу збірну Румунії 31 травня 2018 року в товариському матчі проти Чилі (3:2), замінивши на 71-й хвилині свого колишнього одноклубника по «Вііторулу» Драгоша Неделку. Відтоді провів за румунську національну команду 7 поєдинків.

Новачок «Динамо» має досвід гри в основному на позиції опорного півзахисника, при цьому починав як центральний захисник. Його порівнюють із колишнім капітаном збірної Румунії та «Барселони» Георге Попеску, який у свою чергу охарактеризував Тудора Белуце як «розумного гравця з винятковими якостями».