Світовий футбол 8 Жовтня, 23:59 3352
Відбір на Євро-2020, півфінали: Ісландія вибила Румунію – в України залишилося два потенційних суперники | 19-27
В рамках завершення відбору до Євро-2020 ряд збірних визначать останніх чотирьох учасників майбутнього чемпіонату Європи.

Ісландія – Румунія – 2:1

Голи: Сігурдссон, 16, 35 – Максім, 63 (пен)

Шлях B

Боснія і Герцеговина – Північна Ірландія – 1:1 (по пен. 3:4)

Голи: Круніч, 14 – Макгінн, 53

Словаччина – Ірландія – 0:0 (по пен. 4:2)

Шлях C

Норвегія – Сербія – 1:2

Голи: Норманн, 88 – Мілінковіч-Савіч, 82, 103

Шотландія – Ізраїль – 0:0 (по пен. 5:3)

Дані поєдинки плей-офф Ліги націй мали пройти ще наприкінці березня, але через коронавірусну паузу були відкладені. Нагадаємо, 16 команд розігрують останні 4 путівки на Євро-2020 через Лігу націй, в якій і здобули запасний варіант кваліфікації на чемпіонат.

Переможці півфіналів у кожному шляху 12 листопада зустрінуться у фінальних протистояннях. Тоді ж свого останнього суперника на Євро-2020 дізнається і збірна України, яка точно зіграє з Нідерландами та Австрією. Третім опонентом «синьо-жовтих» могли стати Румунія (але тільки тоді, якщо виграє плей-офф шляху А), або ж переможець шляху D (Косово, Північна Македонія, Грузія чи Білорусь). Відповідно, українські вболівальники могли трохи повболівати за суперників Румунії, адже команди зі шляху D все ж дещо слабші.

Програму півфіналів відкрив матч у Тбілісі, де Грузія приймала Білорусь. Захисник Шахтаря Давид Хочолава опинився поза заявкою, проте його співвітчизники швидко відкрили рахунок. Вже на 7-й хвилини Торніке Окріашвілі, який свого часу пограв в УПЛ за Шахтар, Маріуполь і Чорноморець, реалізував пенальті після свого ж падіння у штрафному білорусів. Зрештою, цей гол так і залишився єдиним, хоча господарі мали ще моменти для взяття воріт. Грузія підтвердила реноме фаворита та вийшла у фінал – до Євро-2020 залишився один крок.

В іншому матчі шляху D відбулося балканське дербі – Північна Македонія проти Косова. Господарі забили вже в дебюті – допоміг Бололлі, який зрізав м'яч у власні ворота. Косовари відігралися після помилки голкіпера, але ще до перерви Північна Македонія знову вийшла вперед, вдало розігравши стандарт. Матч так і завершився – Грузія і македонці з'ясують володаря путівки.

У півфіналах шляху А Ісландія приймала Румунію, а Болгарія – Угорщину. Сенсація Євро-2016 шокувала румунів ще до перерви. Гілфі Сігурдссон оформив дубль двома фірмовими ударами з лівої, а ще один його гол скасували після підказки VAR – офсайд. Лише в другому таймі гості скоротили відставання – Максім реалізував пенальті. Зрештою, вікінги втримали перемогу, а це означає, що третім опонентом України на Євро-2020 стане сильніший у протистоянні Грузія – Північна Македонія!

Суперником ісландців у фіналі стане Угорщина, яка в гостях впевнено розібралася з болгарами. Перемогу нашим географічним сусідам принесли влучні удари Орбана, Калмара та Ніколіча. Гол престижу Болгарії вже нічого не вирішував. 1:3 – угорці та Ісландія грали в одній групі на Євро-2016 (розписали мирову 1:1), а зараз посперечаються за путівку на чемпіонат-2020.

У шляху B Боснія і Герцеговина та Північна Ірландія не виявили переможця в основний час. На гол Круніча влучним ударом відповів Макгінн. Екстра-тайм забитих м'ячів не приніс, а пенальті краще били гості – 3:4.

Дуже драматичним вийшов й інший півфінал даного дивізіону – в Осло Норвегія приймала сербів. Гості відкрили рахунок під завісу гри завдяки голу Мілінковіча-Савіча, проте не втримали перевагу. Зустріч перейшла в екстра-тайм, у якому Мілінковіч-Савіч класним ударом оформив дубль і вивів Сербію в фінал.

Шлях C також не виявив фіналістів в основний час. Як Словаччина з Ірландією, так і Шотландія з Ізраїлем голів так і не забили, хоча грали по 120 хвилин. У складі ізраїльтян з'явився Манор Соломон, який відіграв весь поєдинок. Безгольовий поєдинок перейшов у серію пенальті, в якій тріумфували шотландці. Що стосується матчу в Братиславі, то там серія 11-метрових завершилася перемогою словаків – 4:2. Словаччина і Шотландія зіграють у фіналі.