Світовий футбол 29 Жовтня, 21:55 1410
«Зоря» програла «Бразі» в матчі Ліги Європи та значно ускладнила шанси на вихід з групи | 19-27
«Зоря» та «Брага» зустрічалися в другому турі Ліги Європи 2020/21.

Матч та онлайн-трансляція Зоря – Брага стартував о 19:55. Це другий тур групи G – луганці свій стартовий матч програли Лестеру з рахунком 0:3, а от Брага з таким же рахунком вдома розбила грецький АЕК. Таким чином, зустрічалися команди, що на момент початку гри перебували на різних полюсах турнірної таблиці.

Звітний поєдинок став вже третім в історії протистоянь Зорі та Браги. У 2018 році підопічні тоді ще Юрія Вернидуба здолали португальських «канонірів» у третьому кваліфікаційному раунді Ліги Європи лише завдяки більшій кількості голів на виїзді (1:1 в Україні, 2:2 у Португалії). До слова, зустрічалися бронзові призери України та Португалії – у сезоні 2019/20 обидві команди фінішували третіми у своїх національних першостях. А от у поточній кампанії справи краще йдуть у Браги – підопічні Карлуша Карвальяла наразі 4-ті, тоді як Зоря посідає лише 8-му сходинку в УПЛ.

Віктор Скрипник зробив лише одну заміну в порівнянні з матчем проти Лестера. Замість Микити Шевченка, який розпочав гру в запасі, місце у воротах зайняв Нікола Васіль. А от серед польових гравців жодної зміни – та ж десятка, що вийшла з перших хвилин в Англії, розпочала і матч на Славутич-Арені.

Брага з перших секунд гри захопила м'яч під свій контроль, проте перший гострий момент створила Зоря. Юрченко протягнув м'яч до лінії штрафного і віддав наліво на Кочергіна, але удар Владислава заблокували. І тут же Брага забила. Матеус ввів м'яч у гру, Паулінью виграв боротьбу у Цвека і скинув на правий фланг. Зрештою, атаку завершив все той же Паулінью, який випередив Вернидуба та ефектним ударом з льоту увігнав м'яч під поперечину. 0:1 вже на 4-й хвилині – явно не такий старт розраховував Віктор Скрипник.

Пропущений гол не знітив Зорю. Віталій Вернидуб виграв верхову боротьбу після подачі з кутового, проте пробив вище. Дмитро Іванісеня вистрелив метрів з 25-ти – повз ліву стійку. А от на 11-й хвилині Брага шокувала луганців, забивши другий м'яч. Луньов обрізався в центрі поля, а швидка контратака португальців завершилася гарматним пострілом Ніколаса Гайтана з лінії штрафного. М'яч влетів у дальню дев'ятку без шансів для Васіля. 0:2 – шок.

Наприкінці першого тайму Зоря перейшла на численні простріли та навіси, але жоден із них не призвів до моментів. Натомість перша ж нестандартна дія знову спричинила гостроту. Кабаєв класно пропустив на Юрченка, той пробив з лінії штрафного – вище. На останніх секундах тайму знову Юрченко не влучив із вбивчої позиції після скидки Кабаєва! Підопічні Скрипника у перші 45 хвилин могли забивати, але натомість отримали два м'ячі після індивідуальних помилок. Брага продемонструвала справжній майстер-клас реалізації для луганців.

На другий тайм Зоря вийшла з чітким бажанням відігратися, але у перші хвилини це втілилося лише в жовту картку для Кабаєва. Владислав надто активно атакував голкіпера гостей, який опинився у нокдауні. А от Паулінью міг покарати «мужиків» втретє, але не влучив у площину. Підопічні Скрипника відповіли невдалою спробою Вернидуба після розіграшу штрафного. Кабаєв на лівому фланзі взяв ініціативу на себе, увійшов у штрафний та пробив у ближню дев'ятку – неточно!

На 60-й хвилині Скрипник кинув у бій Олександра Гладкого замість Луньова. Екс-нападник збірної України одразу ж вдало зіграв на випередження, але не зумів акцентовано пробити. Парад нереалізованих моментів продовжився – Іванісеня бив у падінні з меж воротарського. Вище! Юрченко отримав м'яч на лінії штрафного, але носком пробив надто слабко. Матеус нейтралізував загрозу.

Хомченовський крутив з-за меж штрафного – м'яч від гравця Браги залишив межі поля. Просили пенальті футболісти Зорі після удару Юрченка – на їхню думку, м'яч влучив у руку. Дійсно влучив, проте Гладкому. Брага ледь не забила втретє після обрізки господарів, але Васіль врятував. Відвели португальці гру від своїх воріт в останні хвилини. Орта накрутив опонента і пробив у ближній, проте голкіпер Зорі знову зіграв надійно.

На останніх секундах гри Зоря все ж забила. Іванісеня дальнім ударом вразив дальній кут. 1:2 – Зоря програла і другий матч у Лізі Європи, значно погіршивши свої шанси на вихід у плей-офф. Після перемоги Лестера над АЕКом у паралельному поєдинку луганці відстають від дуету лідерів вже на 6 очок. Через тиждень, 5 листопада, підопічні Скрипника приймуть АЕК.