Герой футбольного дня. Роман Яремчук

Футбол України 2 Листопада, 17:27 378
Герой футбольного дня. Роман Яремчук
Перший хет-трик у кар'єрі.

Торік Роман Яремчук забивав з регулярністю топ-нападника. Десять голів в чемпіонаті Бельгії та сім влучних ударів у Лізі Європи зробили українця чи не найціннішим клубним ресурсом «Гента». «Гента», який живе та існує саме завдяки трансферам своїх гравців. Роман уже тоді був готовий піти, а покупці пропонували суми, які змушували босів бельгійського клубу як мінімум замислитися. Однак травма, а також перспектива після чемпіонату Європи (який влітку 2020-го так і не відбувся) отримати ще вигіднішу пропозицію підштовхнули обидві сторони до того, що варто просто зачекати. Мовляв, далі горизонти ставатимуть лише ширшими.

Те, що на початку нового сезону «Гент» опиниться в кризі, а Роман Яремчук з гравця-лідера перетвориться на проблемну кадрову одиницю, навряд чи хтось міг передбачити. «Буйволи» звільнили Єсса Торупа, а на його місце запросили тренера, з яким Яремчук одразу не поладив. В українцеві ці події роздмухали таке полум'я, що свої емоції в розмовах з пресою він не стримував навіть при каденції компромісної для усіх кандидатури Віма Де Декера. «Клуб – це не в'язниця», - скаржився Роман, вимагаючи негайного трансферу. Але на фоні клубно-командної кризи така поведінка вчорашнього лідера колективу не могла не насторожувати тих, хто бодай трохи розбирається у футболі. У Романа є контракт, підписаний з клубом на добровільній основі. І називати його «ув'язненням», шукаючи шляхи відходу з команди, яку спіткали труднощі і якій потрібна твоя допомога, не корелюється з поведінкою професіонала.


На фоні всієї цієї вакханалії Роман Яремчук геть втратив хист до своїх основних функцій – забивати голи. Вперше в сезоні він відзначився лише 15-го вересня, коли забив у ворота «Рапіда» в матчі кваліфікації Ліги чемпіонів. У чемпіонаті Бельгії ж мовчав аж до початку жовтня, коли забив двічі у ворота «Беєрсхот Вілрейка». Потім був гол у провальному матчі проти «Серкль Брюгге» і ось вчора хет-трик у ворота аутсайдера «Ваасланда» (4:1). Це перший випадок на дорослому рівні кар'єри, коли Роман Яремчук в одному матчі забив тричі. І це вже схоже на аргументи сильного гравця: значно ліпше так, аніж скиглити в стилі Євгена Коноплянки.

Ця перемога не виправила становище «Гента». Вона лише друга в серії з дев'яти матчів, сім з яких були програні. Сам же українець, попри шість влучних ударів в поточному чемпіонаті Бельгії, забивав лише в трьох матчах – занадто мало стабільності на тлі тієї планки, яку Роман встановив торік.


Залишається лише сподіватись, що цей хет-трик заспокоїть його, наверне на правильний шлях. «Цей хет-трик важливий як для мене, так і для всього клубу. Ми розуміємо, в якій ми ситуації перебуваємо («Гент» наразі 12-й в турнірній таблиці – прим.). Забивати – моя робота, я хочу це робити більше й більше. Після гри хлопці подарували мені м’яч, це був відмінний момент», - лише так можна зробити крок вперед з «Гента», де Романові уже некомфортно. Ніякі слова, і тим більше конфлікти, не дадуть йому ліпшої можливості для зростання, аніж результативні удари.

Ігор Семйон