Луіш Каштру: «В матчі з «Динамо» ми хочемо бути дуже сильними»

Динамо Київ 7 Листопада, 17:46 1785
Луіш Каштру: «В матчі з «Динамо» ми хочемо бути дуже сильними»
Головний тренер «Шахтаря» Луїш Каштру розповів, як команда проаналізувала гру з «Боруссією» М і готується до поєдинку чемпіонату України з «Динамо»

– Містере, попереду матч із «Динамо». Чи розглядаєте його як один з найважливіших в осінній частині сезону?
– Звісно, так. Ми перебуваємо в турнірній таблиці не на тому місці, де хотіли б. Чимало змагалися за те, аби піднятися в лідери, але, на жаль, багато чого сталося, і зараз ми не на першому місці. Той факт, що ми перейшли з минулого сезону до нового лише протягом трьох днів, плюс коронавірус, що вразив нашу команду, те, як деякі наші гравці відновлюються після нього, з певними обмеженнями… Можливо, тому ми не надто добре виступали в чемпіонаті до сьогодні. Ми прагнемо бути кращими, а позаяк наразі ми не на першому місці, підійдемо до матчу дуже енергійно, знаючи, наскільки він є важливим для нас. У цьому поєдинку ще нічого не вирішиться, проте ми розуміємо, що він означає. У цій зустрічі ми прагнемо бути дуже міцними. Чудово знаємо, що протистоятиме нам міцне «Динамо». Однак «Динамо» теж чудово знає, що йому протистоятиме гарний «Шахтар».

– Після поразки з великим рахунком у півфіналі Ліги Європи від «Інтера» ви кілька разів говорили про те, що були певні проблеми в психології гравців. Як не допустити такої ситуації цього разу?
– Ми не можемо втекти від психологічного тиску, і ніхто не може. Дуже часто ми думаємо, що найголовніше – фізичний стан, технічний або тактичний аспекти. Проте ми забуваємо, що найголовніше – наша голова. Я вже багато разів про це говорив, однак коли ми намагаємось знайти пояснення тому, що відбувається… Буквально вчора «Мілан» удома дуже несподівано програє 0:3. Чому так відбувається? Немає пояснення. Ментальна складова зараз під великим тиском. Ми іноді гадаємо, що слід відпочивати лише тілом, але ні – головою також. Повторюся, ми не відпочивали після минулого сезону, плюс коронавірус, кілька місяців сиділи закритими вдома. Усе це дало нестабільність – світові й нашим головам. Однак ми – професіонали, і наша професія вимагає бути на високому рівні. І ми повинні допомагати один одному. Зараз немає команди у світі, чий шлях не тернистий. Деякі трохи більш стабільні, інші – менш, але цілковитої стабільності сьогодні немає. Спробуємо знайти людей, які стабільно почуваються в цьому світі, і їх нема. Чому? Тому що ми – люди, ми помиляємось, маємо право на помилку. Через величезний тиск, що зараз э у світі, так відбувається. Хтось зараз відпочиває? Ніхто. І ми теж не можемо відпочивати. Звісно, психологічну складову дуже складно вивести на гідний рівень. Як ми після «Боруссії»? Недобре. Нас принизили, ми почувалися зганьбленими, знаючи, що не зіграли на нашому рівні. Проте все, для мене «Боруссія» вже скінчилася. Я вже обговорив із футболістами все, що слід було обговорити за цим поєдинком. Ми все проаналізували та обговорили, наразі це – минуле, як, до речі, й усе хороше, що ми зробили раніше. Це нас не цікавить. А цікавить нас теперішнє, і це теперішнє – матч із «Динамо».

– Що скажете стосовно кадрів? У якому функціональному стані команда підходить до зустрічі з «Динамо»?
– Ми маємо гравців, які не зможуть виступити. Не всі готові.

– Нещодавно «Шахтар» відчував труднощі зі складом через коронавірус, нині подібна ситуація в «Динамо», де багато хворих футболістів. Як це може позначитись на недільному поєдинку?
– Хто був уважним до матчу «Барселона» – «Динамо» так, як були уважними ми, той розуміє, що в команді «Динамо» проблем немає. Можливо, якісь невеликі – так, але великих проблем немає. А є гарна динаміка в атаці й обороні, добре відпрацьована стратегія. Ми чудово знаємо, що на нас чекає. Не обманюватимемо себе. У неділю на нас чекає складний контекст, однак ми будемо готові.

– Ви чекаєте атакувального футболу або зрештою це буде тактична боротьба?
– Гадаю, тактична боротьба.