Тринадцяте місце в ТК. Чемпіону доведеться проходити два раунди кваліфікації ЛЧ. Це загрожує Україні

Футбол України 12 Листопада, 17:35 253
Тринадцяте місце в ТК. Чемпіону доведеться проходити два раунди кваліфікації ЛЧ. Це загрожує Україні
Позаду половина групового етапу Ліги чемпіонів та Ліги Європи – можна підбивати проміжні підсумки.

У єврокубкову осінь Україна заходила на одинадцятій позиції Таблиці коефіцієнтів, але після першого кола групових раундів опустилася на дванадцяту сходинку. Більш того, провал в третьому турі (нуль набраних до Таблиці коефіцієнтів очок) паралельно з проривом Туреччини (набрала максимум з можливого) ставить під загрозу перспективи зберегти за собою й дванадцяту позицію.

Нині ми випереджаємо Туреччину лише на 0,2 бала, а від Шотландії відстаємо на 0,475. До завершення євросезону ще далеко, але за найгіршого, але далеко не фантастичного, сценарію єврокубки для України можуть завершитися уже в грудні (якщо в групах «Шахтар» і «Динамо» фінішують на четвертих місцях, а «Зоря» не підніметься вище третьої позиції).

Одинадцяте і дванадцяте місця в Таблиці коефіцієнтів не відрізняються між собою за схемою старту представників Асоціацій у єврокубках. Чемпіони 11-ї та 12-ї Асоціацій у ТК повинні стартувати з раунду плей-офф ЛЧ, віцечемпіони цих країн стартують з другого раунду кваліфікації ЛЧ, переможці Кубків цих Асоціацій стартують з раунду плей-офф кваліфікації Ліги Європи, треті (або четверті) команди ліг стартують з третього раунду кваліфікації Кубка конфедерацій, а четверті (або п'яті) команди ліг стартують з другого раунду кваліфікації нового турніру.

По суті, єдина різниця між одинадцятою та дванадцятою сходинками в Таблиці коефіцієнтів – це шанс для чемпіона одинадцятої Асоціації пройти до групи Ліги чемпіонів автоматично. Такий шанс випаде, якщо попередній турнір ЛЧ виграє команда, що гарантує собі місце в зоні Ліги чемпіонів у своєму чемпіонаті.

Тринадцяте місце в ТК. Чемпіону доведеться проходити два раунди кваліфікації ЛЧ. Це загрожує Україні - изображение 1

***

Куди гірше – фінішувати на тринадцятому місці в Таблиці коефіцієнтів. В порівнянні з дванадцятим місцем, тринадцяте дає значно менше привілеїв.

- По-перше, чемпіону країни доведеться проходити не один етап відбору до групи Ліги чемпіонів, а два (старт у третьому раунді кваліфікації ЛЧ гілки чемпіонів);

- по-друге, переможцю Кубка тринадцятої в ТК Асоціації (або третій команді турнірної таблиці – якщо Кубок виграє команда з зони ЛЧ) на шляху до групи Ліги Європи доведеться проходити не один раунд кваліфікації, а два;

- по-третє, у Кубку Конференцій третя і четверта команди ліги (або четверта і п'ята – якщо переможець Кубка буде з зони ЛЧ) будуть вимушені стартувати з другого раунду кваліфікації. Тобто, на шляху до групи доведеться пройти трьох суперників.

Тринадцяте місце ТК втрачає чимало привілеїв у порівнянні з дванадцятим. Тому в гонитві за Шотландією дуже важливо не проґавити ривка Туреччини. Сьогодні ми випереджаємо цю країну лише на одну нічию у Таблиці коефіцієнтів.

Важливо відзначити, що за підсумком сезону 2020/21 (поточного) визначається євроквота на сезон 2022/23. Сезон 2021/22 (наступний) Україна ще точно розпочне з прямим місцем чемпіона в групі Ліги чемпіонів.