В'ячеслав Грозний: «Швейцарців не так просто обіграти»

Збірна України 15 Листопада, 22:01 105
В'ячеслав Грозний: «Швейцарців не так просто обіграти»
Спеціаліст вірить, що збірній України вдасться зберегти прописку в дивізіоні А.

Відомий український тренер В'ячеслав Грозний в інтерв'ю поділився очікуваннями від матчу 6-го туру Ліги націй між збірними України і Швейцарії.

– Швейцарія небезпечно виглядала з Іспанією. А за рахунок чого можемо виграти? Яким номером гратимемо?
– Ми не будемо грати першим або другим номером. Ми будемо грати ситуативно. Спробуємо попресингувати. Будемо вибирати мішені, будуть обрані певні гравці, які довше приймають рішення, трохи гірше працюють із м'ячем. Це так званий спусковий гачок. Тут тренери пояснять, що, якщо у гравця-правші м'яч під ліву ногу, треба його відразу атакувати. Це ми, тренери, так зазвичай робимо. Дотримуватиметься дистанція, відстань.

Думаю, командно збірна України краще працює з м'ячем, ніж швейцарці. Але не гірше, це точно. Швейцарці - це не іспанці. Більш високо буде знаходитися нижня лінія. Варіант середнього блоку нас влаштовує. Швейцарці не зможуть мати того простору, який вони мали проти іспанців. Іспанці не відбирають м'яч, не допрацьовують, вони хочуть грати першим номером і тому у них з'являються певні вільні зони. Ми здорово зі стандартів вичавлюємо, здорово швидкі атаки вичавлюємо. Ми можемо комбінувати. У нас велика група гравців віддати пас може, від будь-якого може йти гострота. Це дуже важливо! В атаці Яремчук і Мораес здатні забити. Це можуть зробити і флангові гравці: Зубков, Марлос. Також Циганков і Ярмоленко, які, на жаль, не гратимуть.

– У чому козирі збірної Швейцарії?
– Дійсно, швейцарців не так просто обіграти. У них добротна команда з характером. Владімір Петкович хорошу команду зробив. Він тривалий час зі збірною Швейцарії працює, футболісти вміють грати. Не скажу, що у них суперзірки, але це хороша добротна команда. Там багато гравців хорошого класу.

– До речі, в трьох попередніх матчах Україна швейцарцям жодного разу не програла! Чого в цьому поєдинку очікувати?
– У матчі зі Швейцарією багато м'ячів не буде забито. Думаю, десь в один м'яч ми виграємо. Упевнений, що збірна України досить надійно зіграє. Психологічно ми вже високо знаходимося. Швейцарія - хороша команда, з року 2014 грає на хорошому добротному рівні, але не вище. Україна прогресує і росте, тому у мене хороший здоровий оптимізм із приводу цієї гри. І я бажаю, щоб наша збірна виграла. Це буде для всіх нас добре! Шевченко і збірна України не думають про поразку. Про те, щоб програти, взагалі ніхто не думає. Я впевнений, що психологія переможців, яка є у тренерського штабу і у ряду провідних гравців, вона передається всій збірній.

Матч Швейцарія – Україна відбудеться у вівторок, 17 листопада. Команду Андрія Шевченка влаштує нічия для збереження прописки в дивізіоні А Ліги націй.