Динамо Київ 21 Листопада, 20:50 3650
ВАР на захисті сильніших? Експерт сумнівається в закономірності офсайду, через який скасували гол у ворота «Динамо» | 19-27
Дивне рішення, вважає Сергій Шебек.

В першому таймі матчу десятого туру УПЛ «Динамо» зуміло забити гол у ворота «Інгульця», але й команда Лавриненка не залишилася без гострих моментів. В районі 30-ї хвилини Янаков зі штрафного подав м'яча до володінь Бущана, Козак випередив захисників та голкіпера «Динамо» і відправив м'яча до сітки.

Але рахунок не став рівним – арбітр в полі Максим Козиряцький після консультацій з ВАР-арбітром Денисом Шурманом скасував взяття воріт. Суддівський експерт UA-Футболу Сергій Шебек, втім, піддав рішення сумнівам: на стоп-кадрах з телетрансляції розгледіти офсайд неможливо.

ВАР на захисті сильніших? Експерт сумнівається в закономірності офсайду, через який скасували гол у ворота Динамо - изображение 1

Сергій Шебек: аргумент проти офсайду в цій ситуації – це те, що рука захисника знаходиться ближче до воріт, аніж корпус та голова гравця «Інгульця». Рука в цій ситуації впливає на офсайд, адже якщо уявити, що м'яч випадково влучить в руку захисника і опиниться в сітці воріт, арбітри повинні зарахувати цей автогол.

Експерт також акцентував увагу на персоні асистента арбітра ВАР Володимира Висоцького. Це той самий асистент, який в матчі «Колос» -«Маріуполь» наполіг на призначенні пенальті за фол гравця «Маріуполя» далеко за межами штрафного майданчика. Той поєдинок завдяки цій помилці бригади арбітрів завершився перемогою «Колоса».

Додамо, що з колегою Сергієм Шебеком не погоджується інший суддівський експерт сайту Мирослав Ступар. На його думку, офсайд в цьому епізоді зафіксований справедливо.

Після першого тайму «Динамо» вигравало в «Інгульця» з рахунком 1:0, а фінальний свисток зафіксував перемогу киян 2:0.