Генсек УАФ: «Втручання місцевих органів господаря матчу - ящик Пандори»

Збірна України 23 Листопада, 12:43 371
Генсек УАФ: «Втручання місцевих органів господаря матчу - ящик Пандори»
Генеральний секретар Української асоціації футболу Юрій Запісоцький розповів, як українська сторона провела безрезультатні переговори з лікарем кантону Люцерн, який в підсумку заборонив проведення матчу Швейцарія - Україна.
«Є протокол УЄФА, який чітко виконують усі 55 національних асоціацій. Якщо у команди є 13 здорових гравців з негативними тестами, включаючи одного воротаря, а у нас було близько 20 з достатньою кількістю голкіперів, то команда має право виходити на поле і грати.

Ситуація загрозлива в тому плані, що втручання місцевих органів команди-господаря матчу - це своєрідний ящик Пандори, яким можна при якомусь неправильному підході або намірі маніпулювати. Впливу на державні органи охорони здоров'я УЄФА не має, вони можуть приймати рішення всупереч медпротоколу організації.

У нас була зустріч з санітарним лікарем Люцерна, вона тривала хвилин 30-40, це було в день матчу, коли стало відомо, що за її рішенням наша збірна відправлена на карантин, а зустріч не відбудеться. Ми просили його, з огляду на теоретичну можливість зіграти на наступний день, щоб команда або навіть вся делегація повторно здала тести. Якщо будуть прийнятні результати - він скасує рішення про карантин. Оскільки ми на той момент повністю відповідали медичному протоколу УЄФА, мали можливість на наступний день, 18 листопада, зіграти запланований матч.

Швейцарський лікар категорично відмовився, мотивуючи це тим, що пройшло занадто мало часу з моменту виявлення останніх позитивних гравців. Тому, нібито, він не може контролювати поширення вірусу, це створює певну загрозу для кантону Люцерн. Ми були готові здавати тести хоч кожен день. Це не було непереборною перешкодою. Лабораторії були доступні, можна було все це зробити в належні терміни.

Результат цього матчу не має жодного негайного впливу на становище команд, коефіцієнти, що зробило б неможливим його проведення в більш пізній термін, наприклад, в міжнародне вікно навесні або восени перед фіналом Ліги націй. Регламент дає дві можливості. Якщо буде встановлена винна сторона - її чекає технічна поразка. Якщо провину жодної зі сторін не вдасться встановити і довести - долю матчу вирішать жеребкуванням», - сказав Запісоцький.