Мирон Маркевич: «Рішення УЄФА стало для мене шоком, потрібно йти в Лозанський суд»

Футбол України 25 Листопада, 22:04 1388
Мирон Маркевич: «Рішення УЄФА стало для мене шоком, потрібно йти в Лозанський суд»
Мирон Богданович вважає рішення УЄФА знущанням.

Глава комітету національних збірних УАФ Мирон Маркевич поділився своїми думками з приводу шокового вердикту УЄФА щодо матчу Ліги націй Швейцарія – Україна.

- Як прокоментували б сьогоднішнє рішення Дисциплінарного комітету УЄФА, що присудив збірній України технічну поразку у матчі зі Швейцарією?

- Яке там рішення! Нічим іншим, крім як знущанням над нами даний факт не назвеш. Наша команда була готова грати, а Люцернський лікар сказав, що щось не так. Навіть не знаю, що й казати після сьогоднішньої новини ... Чесно кажучи, не думав, що таке може статися. Сподівався, що буде призначено перегравання матчу навесні, але все склалося інакше. Для мене (та й не тільки для мене) це шок. Прикро усвідомлювати, що приймаються підкилимні рішення. Ясна річ, що це неправильно.

- Чи планує УАФ подавати апеляцію на рішення УЄФА?

- Неодмінно потрібно йти в Лозаннський суд, і нехай він вирішує.

- Чи не бентежить вас той факт, що Лозанна, як і Ньон, де розташована УЄФА, знаходяться в одній країні, збірній якої і була присуджена технічна перемога?

- Бентежить, звичайно. У зв'язку з цим шансів мало. Але поборотися потрібно.

- Чим, на ваш погляд, керувалися чиновники головного футбольного органу Європи, виносячи такий безглуздий вердикт?

- Навіть не знаю. Той же лікар повідомляв про те, що в кантоні Люцерн діють відповідні закони. Хоча перед цим за три дні швейцарці грали в Базелі - і було все нормально. А тут раптом стало не можна. Складно щось коментувати. Якби я був там на місці, то можна було б про щось конкретне говорити, а так ... Головне, що збірна України готова була виходити на поле і грати. Навіть в ослабленому складі. А що там попридумували швейцарці, не беруся аналізувати. Мабуть, в даному випадку доречно було б сказати: хто має більше прав, той і правий.

- Чи не здається вам, що подібне рішення може стати тим прецедентом, через якого довіру до УЄФА з боку багатьох національних членів буде підірвано?

- Сто відсотків! Я не думаю, що якби на нашому місці була Німеччина або Англія, вони б собі таке дозволили. Відносно ж збірної України такий вчинок - зневага. Як і до нашої країни в цілому. Подумати тільки: на рівному місці ми вибули з елітної групи! Залишається тільки подякувати Серхіо Рамосу, який не забив обидва пенальті в матчі зі Швейцарією (посміхається). Це, звичайно ж, жарт. Проте, реалізуй іспанець хоча б один з двох одинадцятиметрових - і все в групі склалося б по-іншому.

- Подальший розвиток подій, схоже, не дає великих приводів для оптимізму?

- Поборотися треба в будь-якому випадку, я в цьому переконаний. Багато що буде залежати не тільки від юристів, але й від ряду факторів. В першу чергу, від здорового глузду. Сподіваюся, що в Лозанському суді люди більш тверезомислячі, ніж функціонери УЄФА.