Повний провал. Підсумки Єврокубкового тижня українських легіонерів

Світовий футбол 27 Листопада, 15:18 1164
Повний провал. Підсумки Єврокубкового тижня українських легіонерів | 19-27
Навіть «Ференцварош» сподобався, але програв.

Минулий Єврокубковий тиждень українців за кордоном був провальним. Вони не грали через коронавірус та травми, просто програвали конкуренцію за місце у складі. А ті, хто виходив на поле - програвали. Лише команди Олександра Зінченка та Андрія Луніна перемогли. Але ж самі українці награли лише 12 хвилин.

«Ференцварош»

Єдина команда з українським легіонером у стартовому складі, що однозначно заслужила компліменти - це «Ференцварош». Хоча й він в результаті програв. Програв прикро і незаслужено, у доданий час. Після 1:4 в Будапешті в Турині очікували на чергове побиття. Gazzetta Dello Sport очікував на «карусель голів». Передумов для щільної гри, здавалося, не було. А в підсумку італійська преса хвалила хоробрих гостей, пісочила свою бліду команду. Андреа Пірло визнавав втрати контролю над грою, невдалий пресинг, повільну гру без флангів. Всі визнали гру Фраді на рівних.

Сергій Ребров розумно вирішив перейти з 4-3-3 на 3-4-3, розумно замість «фальшивої дев'ятки» опорника Ісаеля випустив швидкого вінгера Узуні. Який в підсумку забив. Травма Ігоря Харатіна також, як виявилося, допомогла, оскільки додала техніки та мобільності центру поля. Угорці начебто володіли м'ячем 34 відсотки часу, але ніякого «автобусу» не було. Їхні швидкі виходи в атаку у першому таймі були небезпечнішими, ніж спроби італійців, в другому вони чітко уповільнювали гру і віддаляли її від воріт завдяки сміливій високій лінії оборони. Нехай й пропустили через неї в підсумку.

Повний провал. Підсумки Єврокубкового тижня українських легіонерів - изображение 1

Як відіграв Олександр Зубков свої 70 хвилин? В опитуванні на Nemzeti Sport він традиційно став найгіршим. Зате Tuttosport та Gazzetta Dello Sport поставили найвищу оцінку в команді. Він розгортав контратаки, двічі небезпечно пробивав по воротах здалеку (двічі блокували). Був другим в команді за пасами у вирішальній третині поля, другим на полі за «кросами», першим за спробами дриблінгу. З іншого боку, з жахливим відсотком успіху. За втратами м'яча (20) став першим разом з Куадрадо, віддав лише 19 передач загалом. Його середнє розташування на полі було нижче, ніж Узуні та Нгуєна.

Зубков може і повинен грати точніше, краще.

Ребров розповів, що закликав гравців пишатися своїм виступом. Особливо - компактністю та швидким звиканням до п'яти в лінії оборони, що на тренуваннях майже не награвали. Саме останнє - головна ознака зростання класу команди.

Решта у Лізі Чемпіонів

«Лаціо» переграв «Зеніт» з рахунком 3:1. Ярослав Ракицький був першим у своїй команді за пасами та дотиками до м'яча, другим на полі. Другим на полі за вибитими м'ячами. І навіть віддав асист, пройшовши вперед і закинувши м'яч в штрафний Дзюбі. Був другим на полі і за довгими пасами (10) з 50-ма відсотками точності. У голах суперника не винен. Втім, загалом результат команди слабкий. Одне очко, вісім пропущених у чотирьох матчах і останнє місце в групі.

Результат «Манчестер Сіті» якраз чудовий - 12 очок та стовідсоткове місце в 1/8 фіналу. Однак у матчі проти «Олімпіакоса» у Греції (1:0) Олександр Зінченко відіграв лише 12 хвилин. А Андрій Лунін знову залишився у запасі «Реала». І в переможному матчі проти «Інтера» у Мілані (2:0). Мадридці другі у своїй групі.

«Гент»

Перехід на схему 3-5-2 поступово стабілізував «Гент». У лізі він здобув сім очок у трьох матчах, серед них 1:0 в гостях проти «Шарлеруа», що поділяв перше місце. Цей матч тренер «Црвени Звезди» Деян Станковіч назвав найкращим у сезоні для «буйволів». І проти самих белградців у Лізі Європи видав вельми пристойні матчі. Вчорашній вдома було виграно з рахунком 27:4 за ударами по воротах з 71-им відсотком володіння м'ячем. Ось лише в очковому плані сербська спарка закінчилася нулем, офіційно позбавивши бельгійців будь-яких шансів на вихід з групи. ЛЄ провалено.

Роман Яремчук вибув через коронавірус, немає й центрфорвардів Депуатра та Кляйндінста. Тому останнім часом Роман Безус отримує місце в тандемі форвардів. Вчора він закінчив з показниками ударів рівня Златана та Кріштіану Роналду - вісім. З них чотири завдав з меж штрафного. Зокрема, й два головою. Але в площину воріт влучив лише один, і той воротар взяв. Саме брак гостроти в штрафному головний тренер Вім Де Деккер назвав головною причиною поразки. А гру Романа в підіграванні Nieuwsblad описав так: «Виглядало як Кубик Рубіка. Незрозуміло, де він бачив рішення».

За активністю Безус був найкращим. Першим на полі за дотиками до м'яча в штрафному суперника (7) і заробленими фолами. Другим за дриблінгом (6) та двобоями (14, десять перемог). З іншого боку, його «ефективність» проявлялася в тих неточних ударах, в останньому місці в команді за відсотками точних передач (64), в другому на полі за загальною кількістю втрат м'яча - 20. У підсумковому результаті - 0:2.

«Слован» Ліберец

«Слован» поступився вдома з ідентичним рахунком. Щоправда, сильнішій команді - «Хоффенхайму». І почав пропускати не на першій хвилині, а на 77-ій. До цього ж воротарю Нгуєну за всіх 72-ох відсотків володіння м'ячем суперником довелося здійснювати один сейв. І все ж або простій воротаря, або постійний тиск німців зіграли злий жарт. Філіпп не втримав м'яч, який був зобов'язаний брати, як сам він сказав, в ста випадках зі ста. А потім пропустив і з пенальті. Наставник команди Павел Хофтих говорив про «дешеві» пропущені і про відсутність шансів суперника забити до цього, про добру гру.

Останнім часом «Слован» грає слабко. Хоча з об'єктивних причин. Без 15-ти гравців команди, що вилетіли через коронавірус та травми, він отримав 0:5 у Німеччині, ще до того - 1:5 у Белграді. Вже після повернення більшості і перед звітним матчем програв вдома регіональне дербі «Яблонецу» - 1:3. Тож така боротьба з «Хоффенхаймом» вдома навіть може бути записана в актив. Тим більше, що Хофтих називає сам груповий турнір ЛЄ подарунком. Але результат на табло. Третя поразка в ЛЄ поспіль і лише примарні шанси вийти з групи L. Він боротиметься за третє місце з «Гентом».

Тарас Качараба лише у листопаді повернувся після місячної відсутності. Встиг і забити гол «Тепліце» у переможному (2:1) матчі, і разом з усіма отримати 0:5 в Хоффенхаймі, і відіграти вчора. Він став другим в команді за передачами загалом і на полі за довгими (16). Хоча лише шість з них були точними. Другим на полі за вибитими м'ячами (5) і заробленими фолами, першим за перехопленнями. У голах не винен. Плідно попрацював.

«Лєх»

«Лєх» якраз втратив відмінний шанс. Як написала Gazeta Wyborcza, він вже тримав «Стандард» на виделці. Але не з'їв, а, як заявив воротар Беднарек, сам вистрілив собі в коліно. В першому таймі «залізничники» якраз грали погано, лише відбивалися. Зате на його останніх секундах отримали шанс завдяки вилученню Оларе, на початку другого влаштували штурм, забили на 60-ій хвилині. Але одразу ж пропустили на 63-ій з контратаки, зняли тиск, також залишилися вдесятьох на 74-ій хвилині, а на останніх секундах матчу пропустили з навісу і удару головою. Типове лузерське портфоліо.

Богдан Бутко отримав перші ігрові хвилини у Лізі Європи у сезоні. Було помітно, що він побоюється, демонструє обережність. Вперед йшов рідко і не швидко. Нещільно прикривав подачі. А подавали з його флангу до перерви ДУЖЕ багато. Два складних сейви воротаря відбулися після таких закидань. Він отримав жовту картку за брудний підкат. А в другому таймі якраз йшов занадто далеко вперед, залишаючи трьох інших захисників позаду. Через це перший гол бельгійців й прийшов з його флангу. Другий, до речі, також. Щоправда, там Бутко був у власному штрафному далеко від авторів асисту та голу.

За показниками двобоїв (три виграних з дев'яти), точності передач і т.д. йому нема чим похвалитися. За втратами м'яча він був другим на полі. Навіть Василь Кравець, який вийшов на заміну лише на 64-ій хвилині, виглядав активніше. Одразу ж закинув в штрафний з лівого флангу, незабаром - ще один. Хоча й він помилявся чимало, з семи двобоїв виграв лише два, також отримав жовту. А з його найкращого «кросу» партнер по команді трохи не влучив.

«Лєх» лише з двома перемогами в останніх дев'яти матчах у всіх турнірах. Стільки ж, до речі, має «Стандард». Цього кризового суперника можна було переграти і скоротити відставання від 1-2 місць лише до двох очок. А так воно становить п'ять за два тури до фінішу. Більше того - вже втретє поспіль у всіх турнірах познаньці пропускають вирішальний гол в кінцівці.

АЕК

Матч АЕК - «Зоря» українські вболівальники переглянули. Тому я зосереджуся на реакції грецьких вболівальників та журналістів на нього. Вона проста. Жах, провал, приниження, один з найгірших матчів АЕКа у Єврокубках за останні роки. «Повністю нешкідливий» і «викинутий на смітник» перший тайм без ударів в площину воріт. Тайм, що став «формальною процедурою». А вже після 0:1 депресивні вболівальники видавали коменти на кшталт «час є, таланту немає». Відзначили й жахливу помилку запасного воротаря Атанасіадіса, що раптово отримав шанс після 17-ти місяців без жодного матчу за клуб.

Більше всіх, що логічно, критикували головного тренера Массімо Карреру. За прихильність до схеми 3-5-2, при тому, що в грецькій лізі команда грає з 4-2-3-1 і виглядає яскраво. Ця впертість всім вже просто набридла. Також тренер перед матчем говорив про план гри без дискваліфікованого капітана та «диригента» Манталоса. Але без Петроса ми побачили те, що я очікував - повну безпорадність в атаці. І не менш очікуване повне невміння грати вдома з позиції сили, атакувати позиційно. За останні дев'ять років АЕК виграв вдома у Лізі Європи лише два з 14-ти матчів. Не випадково.

Не те що «Зоря» постійно створювала. Тож Дмитро Чигринський працював не так багато. Але й при цьому він не допоміг. Хоча поганою його гру я б не назвав. На відміну від першого матчу, луганчани атакували його правильно. Не навішували і не намагалися пройти напряму. А намагалися втекти, уникнути контакту з ним. В підсумку він взяв участь лише у чотирьох повітряних двобоях після десяти у Запоріжжі, лише у семи загалом після 13-ти там. Кабаєв вирішив не ломитися крізь нього, а зміститися повз нього з флангу в центр. І в підсумку втік і закрутив в кут. А інші голи прийшли з інших зон.

Оцінка Євгена Шахова ясніша. Він - головний невдаха матчу. Після його руху ліктем на початку другого тайму АЕКу довелося вкрай важко, і перебудуватися не вдалося. Хоча спочатку він навіть атакував краще, ніж до цього. Ще до відходу Шахов виграв лише одну дуель з дев'яти, закінчив він матч першим на полі за фолами (4). А друге місце за пасами у вирішальній третині поля не принесло нічого. Опорника можна виправдати значною втомою після десяти поспіль виходів в «старті» з початку жовтня і зваленими на нього обов'язками «десятки» Манталоса. Та все ж й тут результат на табло.

ЛАСК - «Антверпен» 0:2. Євген Чеберко залишився у запасі австрійців. Вони йдуть третіми, відстаючи від 1-2 місць на три очки.

Фото - Novasports, SDNA, Nemzeti Sport, Sporza, Eurosport.Onet.pl, Fcslovanliberec.cz