Олександр Заваров: «Пам'ятаю, Марадона носив щитки з двох сторін ноги»

Динамо Київ 27 Листопада, 21:41 1195
Олександр Заваров: «Пам'ятаю, Марадона носив щитки з двох сторін ноги»
У ці дні увесь футбольний світ сумує з приводу смерті аргентинської футбольної зірки світового масштабу Дієго Марадони - одного з найкращих і найвідоміших гравців в історії футболу і найкращого футболіста XX століття за результатами голосування на офіційному сайті ФІФА.

Про нього згадує півзахисник «Динамо» 80-х Олександр Заваров, який зустрічався з Марадоною на футбольному полі, коли грав за італійський «Ювентус», а також вони разом виступали в складі збірних світу:

- Пішов величний гравець, геній. Зараз немає таких футболістів, яким був Марадона, принаймні, їх складно знайти. Він був яскравою зіркою серед усіх зірок, входячи до еліти найкращих футболістів за всю історію футболу, поруч із Ді Стефано, Пеле, Беккенбауером, Кройфом, Блохіним і іншими. Одним словом, футболіст від Бога. Можливо, у нього був складний характер, але всі талановиті люди трохи своєрідні.

За своєю суттю Марадона завжди був лідером, я двічі грав з ним у складі збірної світу - у Нансі - проти збірної Франції в прощальному матчі Платіні і у Лондоні на 100-річчі англійської ліги. Це професіонал, з якого треба брати приклад.

Що запам'яталося? Те, що він носив щитки з двох сторін ноги - спереду і ззаду, на литці - це я особисто бачив, коли ми переодягалися у роздягальні. Тоді це було нововведенням і чимось незвичайним. Втім, у цьому немає нічого дивного, якщо згадати, як з ним поводилися суперники, і наскільки щільно опікали захисники. Звісно, йому доводилося перестраховуватися, щоб отримувати менше травм, адже на його гру приходили дивитися по 100 тисяч чоловік.