Олег Орєхов: «VAR призведе до того, що краще судити з трибуни»

Футбол України 1 Грудня, 11:03 942
Олег Орєхов: «VAR призведе до того, що краще судити з трибуни»
Колишній арбітр ФІФА вважає, що Ілля Забарний не заслужив червону картку

Екс-арбітр ФІФА Олег Орєхов прокоментував рішення бригади арбітрів вилучити захисника «Динамо» Іллю Забарного в матчі 11-го туру української Прем'єр-ліги проти «Ворскли» (2:0).

«У моменті з вилученням Забарного потрібно розуміти, чи була червона картка згідно з правилами гри? Тут же питання в тому, чи робив гравець це навмисно або з необережності. Якщо по необережності, то не варто вилучати гравця. Я вважаю, що Забарний порушив по необережності й дане порушення мало понести за собою жовту картку. Але арбітр це бачив на VAR.

Дане порушення Забарного не мало наміру. Воно носило, так скажемо, «рожевий» характер. Суть арбітра - побачити намір. Якщо арбітр не побачив наміру, перебуваючи в полі, то як можна його побачити, перебуваючи на трибуні? Ми ж коли говоримо про дух гри, ми ж маємо на увазі футбольне поле. Те, як сьогодні судять арбітри в Україні з VAR, призведе до того, що краще судити з трибуни: нехай буде така сирена як на хокеї при взятті воріт. Сирена свиснула, всі зупинилися, голос сказав: «пенальті» і все. Звернення до VAR - це помилка судді. Якщо він приймає інше рішення після того, як уже прийняв початковий вердикт, це помилка арбітра, це мінус в оцінці», - сказав Орєхов.