Ігор Костюк: «Наше завдання - виховувати гравців, щоб вони прогресували і переходили в першу команду»

Футбол України 2 Грудня, 21:16 279
Ігор Костюк: «Наше завдання - виховувати гравців, щоб вони прогресували і переходили в першу команду»
Старший тренер «Динамо» U19 Ігор Костюк - про перемогу над «Олександрією» (3:0) і підсумки першої частини сезону-2020/21.

- На мажорній ноті закінчили осінню частину сезону. З позитивною динамікою, ближче до кінця хлопці почали більше розуміти вимоги, які ми ставимо. Пішли у відпустку в хорошому настрої, лідируємо в турнірній таблиці.

Прикро, що втратили багато очок. Програли «Руху», «Шахтарю» за явної переваги. Але це - молоді гравці, які навчаються. Бачимо, що Ілля Забарний минулого року в цей час грав за нас, а зараз він виступає за першу команду і національну збірну. На сьогодні наше завдання - виховувати гравців, давати їм ігровий час, щоб вони прогресували і переходили в першу команду.

- Чи можна назвати Волошина рушійною силою в атакувальних діях команди?

- Грає вся команда, а Назар знаходиться в тій позиції, де найбільше він створює гостроту на флангах. Він, Близниченко, нападники, які біжать у глибину. Тому і виходить, що він - один із найпомітніших гравців.

- Дуже показовим сьогодні був третій м'яч...

- Сьогодні було багато флангових атак, передач у зону штрафного майданчика, де повинні були знаходитися наші гравці. На жаль, не завжди ми займали ті позиції, які повинні були. Коригування внесли, і Царенко був на своїй позицію і забив гол. Перед цим він у декількох моментах не встигав, м'яч опускався просто в зону, і наші спокійно грали. У цьому моменті він добіг і забив гол.

- Чи можна сказати, що пара центральних захисників Опанасенко - Дячук є оптимальною?

- У нас грають ті, хто здорові, хто краще виглядають на тренуваннях. Наразі Дячук - Опанасенко - оптимальна пара центральних захисників була, тому ми їх використовували.

- Прийшла велика група гравців із ФК «Львів». Як вони пройшли адаптацію?

- Важко їм, зовсім інша робота, інші вимоги та тренувальний процес. Вони отримують більше ігрового часу. На тренуваннях вони вже виглядають краще. Це гравці 2003 р.н., у подальшому, гадаю, вони будуть нам корисні, якщо будуть прогресувати.

- Як оціните осінню частину сезону?

- За пандемію ми не пропустили жодного матчу. Деякі гравці виступали за дубль, а потім за U19. В принципі, ігри не переносили і впоралися із цією ситуацією. Зрозуміло, що були поєдинки, де ми втратили очки. Але загалом це юнацький футбол. І команда, яка у нас зараз, - це 95% гравців, які прийшли влітку. У минулі роки у нас був сплав футболістів, які вже були, і додавалися нові, які розуміли вимоги, тому адаптація легше проходила. А зараз зайшла велика група гравців, і трошки шорсткості ще є.

- Скільки ще часу буде потрібно, щоб довести футболістів до оптимальних кондицій? Юнацька ліга УЄФА не відміняється...

- У Юнацької лізі УЄФА у нас будуть виступати гравці 2002 р.н., 5 осіб 2001 року і плюс наші гравці 2003 року, які проявляють себе і готові до цього змагання.

- Які плани на міжсезоння?

- Поки все віртуально. Плануємо збиратися 8-10 січня. Усе буде залежати від першої команди, як вони пройдуть медогляд. Ми будемо підлаштовуватися під них. І далі вже буде залежати від керівництва - поїдемо ми на збори або будемо тут готуватися.

- До сезону ви готувалися в режимі онлайн. Як це вплинуло на виступи команди?

- Готувати команду в онлайн-режимі - це не дуже добре, оскільки гравці 2003 р.н. практично півроку були без ігрової практики. Коли вони влітку до нас прийшли, то не було зрозуміло, хто в яких кондиціях, хто у нас залишиться. Ми буквально за місяць визначилися, хто буде з нами, а хто - ні. Те, що вони були без практики, завдало певні незручності.