В УПЛ вилучають й за меншу провину. Лише не суперників «Динамо»? Як Сікан грубо зіграв проти Кенджори

Динамо Київ 6 Грудня, 16:15 6120
В УПЛ вилучають й за меншу провину. Лише не суперників «Динамо»? Як Сікан грубо зіграв проти Кенджори
Арбітр в полі - Андрій Коваленко, арбітр ВАР - Денис Шурман.

На 16-й хвилині матчу 12-го туру УПЛ між «Маріуполем» та «Динамо» (1:2) відбувся резонансний та суперечливий епізод. На лівому фланзі азовців неподалік від центральної лінії нападник «Маріуполя» Данило Сікан грубо зіграв проти Томаша Кенджори прямою ногою. Не в м'яч. Захисник «Динамо», на щастя, не отримав травму, але чи може це слугувати виправданням для гравця «Маріуполя»?

Нині в українському футболі така тенденція, що вилучають й за менші провини. Це почалося тоді, коли ввели систему відеоповторів. Згадаймо, які вилучення на початку поточного календарного року від Катерини Монзуль отримали Олексій Гуцуляк та Максим Лунєв в матчі «Десна» - «Зоря» (спершу грали в м'яч, а потім зачіпали ногу суперника), згадаймо, як та ж Монзуль вилучала Буяльського та Польового в матчі «Дніпро-1» - «Динамо».

Зрештою, свіжі приклади – вилучення Жуніора Мораєса та Іллі Забарного в ситуаціях, коли футболісти послизнулися й зачіпали ногу суперника. Чимало експертів наголошують, що футболісти за ці фоли заслуговували лише жовті картки, але за допомогою ВАР рефері ухвалювали інші рішення (вилучення).

Вчора арбітр в полі Андрій Коваленко епізод Сікан – Кенджора на відеоповторі навіть не переглядав. Хоча за кадром ми чули голос, очевидно, четвертого арбітра Дмитра Бондаренка, який пояснював комусь, що «є арбітр ВАР, він дивиться». Арбітром ВАР був Денис Шурман, який, до слова, у четвер вляпався в неприємну історію в матчі «Гент» - «Слован», коли дозволив заміну, яку згодом скасувала Катерина Монзуль. Шурман, очевидно, погодився з Коваленком щодо жовтої картки Сікану, тому не наполягав на перегляді епізоду.

Ще варто додати, що епізод «Сікан – Кенджора» не включений до відеонарізок від офіційного транслятора матчів УПЛ.