«Динамо», перемігши «Ференцварош», крокує до Ліги Європи

Динамо Київ 8 Грудня, 23:54 481
«Динамо», перемігши «Ференцварош», крокує до Ліги Європи | 19-27
«Динамо» здобуло першу за останніх чотири роки перемогу в групі Ліги чемпіонів.

Саме в очному поєдинку командам зі столиць України та Угорщини, які перед заключним туром мали однакову кількість очок внаслідок нічиєї у першій своїй зустрічі, належало вирішити, хто продовжить єврокубковий виступ навесні - уже в Лізі Європи.

Зустріч на “Олімпійському” розпочалася обережно й неспішно з боку обох команд, адже ціна помилки в цьому поєдинку була надзвичайно високою. Гості на перших хвилинах заволоділи м’ячем, однак діяли без особливого просування вперед.

Динамівці, які обрали тактику гри другим номером і зробили ставку на швидкі контратаки, вперше здійснили гострий атакувальний випад на 7-й хвилині, коли після передачі Гармаша Дібус вийшов із воріт і завадив пробити Вербичу.

На екваторі першого тайму небезпечний спалах стався біля воріт “Динамо”, коли після невдалого пасу Кендзьори на Сидорчука Токмак Нгуен отримав змогу вийти на ударну позицію - втім, форвард суперників вибачив динамівців, пробивши неточно.

Загалом перша половина гри пройшла під гаслом максимальної згуртованості та надійності в оборонних діях, обидві команди грали щільно та не залишали вільного простору для суперників. А перед перервою “Ференцварош” облаштувався біля воріт “Динамо”, виконавши серію кутових, проте киянам вдалося залишити свої ворота на замку.

На другий тайм команди вийшли без замін, малюнок гри також кардинально не змінився, проте наші футболісти почали сміливіше діяти в пресингу та атаці. При цьому і у “Ференцвароша” були моменти для взяття воріт - так, на 55-й хвилині угорці завдали першого удару в площину воріт: Бущан врятував після дальнього пострілу Нгуена. Відповідь “біло-синіх” не забарилася - Циганков завдав удару з меж штрафного, проте м’яч став легкою здобиччю для Дібуса.

А рівно за годину після стартового свистка стався переломний момент у грі: динамівці заробили штрафний на лівому фланзі, який призвів до надважливого голу. Карлос де Пена навісив зі стандарту до штрафного, Томаш Кендзьора на ближній стійці продовжив політ м’яча далі, а Денис Попов головою вколотив сферу в сітку воріт “Ференцвароша”!

Проте вже наступної хвилини гості нагадали динамівцям, що розслаблятися зарано: Бущан перевів м’яч на кутовий після небезпечного удару низом від Узуні.

Перед фінальним відрізком матчу Мірча Луческу та Сергій Ребров провели серію замін, однак і підсилення лінії атаки не допомогло “Ференцварошу”, якому тепер потрібно було забивати двічі, створити справжню загрозу біля динамівських воріт. Перед тим, як поступитися місцем на полі партнеру, перспективним ударом із лінії штрафного відзначився Олександр Зубков, але направив м’яч поруч зі штангою. Очікуваний фінальний штурм у «Фраді» не вийшов - кияни просто не дали суперникам шансів на відіграш, організовано діючи в захисті до фінального свистка. До того ж, могли відзначитися й самі - після флангової подачі Миколенка удару з напівкола штрафного завдавав Лєднєв, проте не влучив у площину воріт.

У підсумку 1:0 - перший єврокубковий гол Дениса Попова виводить київське “Динамо” до 1/16 фіналу Ліги Європи!