Динамо Київ 12 Грудня, 23:13 12732
Повз касу. Жодне з ключових суддівських рішень в матчі «Динамо» - «Колос» не було правильним | 19-27
Суддівство Пасхала – це обставина, яка зіпсувала футбол в матчі «Динамо» - «Колос».

Хронологія подій:

- 49-а хвилина: пенальті у ворота «Динамо» за дотик руки Миколенка до обличчя Селезньова;

- 54-а хвилина: вилучення Шепелєва за те, що наступив на ногу Чорноморцю;

- 72-а хвилина: вилучення Максименка за підсумком єдиноборства з Вербичем на підступах до штрафної площі «Колоса»;

- 74-а хвилина: пенальті у ворота «Колоса» за дотик Селезньова до Миколенка після гри Євгеном в м'яч.

З жодним рішенням не погоджуються суддівські експерти. Мирослав Ступар відзначає, що цю гру зіпсував насамперед арбітр ВАР Микола Балакін. Адже Ігор Пасхал спершу ухвалював правильні рішення: не звернув увагу на епізод на 49-й хвилині, на 54-й показав Шепелєва жовту, Максименка на 72-й не збирався вилучати.

«ВАР система – потрібна, але ж не в такому вигляді, як її застосовують у нас, - каже Мирослав Іванович. – У нас будь-який контакт між футболістами переглядається на повторах. Але ж футбол – контактний вид спорту. І якби не ВАР – Ігор Пасхал впорався б з грою. Першочергово він ухвалював правильні рішення, але потім змінював їх після застосування відеоповтору.

Лише на 74-й хвилині Пасхал не дивився повтор, а одразу зафіксував фол з боку Селезньова. М'яч був біля ноги Миколенка, Селезньов ззаду махнув правою ногою і потрапив в м'яч. А потім потрапив Миколенку в ногу. Це такий самий контакт, як і між Миколенком та Селезньовим в штрафному майданчику «Динамо» – звичайна ігрова ситуація, контактна боротьба. Це в дитячому футболі потрібно присікати контакти, думаючи про здоров'я дітей. Але ж на професійному рівні футболістам потрібно давати грати. А тут опустили все до рівня «ніжності» . Неподобство», - обурюється Мирослав Іванович.
«На 31-й хвилині Селезньов грубо зіграв проти Шапаренка – подібно до того, як пізніше Шепелєв зіграв проти Чорноморця. Але вилучення Селезньов, на відміну від гравця «Динамо» не отримав».

Треба додати, що під час другого голу Циганкова були підозри на офсайд у Вербича, проте Мирослав Ступар не готовий говорити про помилку бригади арбітрів. Такі моменти зазвичай система визначає з точністю до міліметрів, помічаючи те, що не помітно (чи помітно у спотвореному вигляді) на звичайному відеоповторі.