Жоден пункт правил не відповідає вилученню Юрченка. Експерт розкритикував рішення арбітра матчу «Десна» - «Зоря»

Футбол України 16 Грудня, 18:17 1099
Жоден пункт правил не відповідає вилученню Юрченка. Експерт розкритикував рішення арбітра матчу «Десна» - «Зоря»
В останньому українському матчі календарного 2020-го року не обійшлося без суддівських казусів.

Арбітр в полі Денис Шурман в ігровому епізоді вилучив з поля півзахисника «Зорі» Владлена Юрченка, хоча спершу показав йому жовту карточку. Усе змінилося після перегляду відеоповтору. Помітно, що Юрченко грає в м'яч, але нога піднята високо та легко торкається зігнутої донизу голови Владислава Огирі. Арбітри розцінили це як грубу гру з небезпекою для здоров'я суперника. Хоча суддівський експерт Мирослав Ступар не бачить підстав для вилучення. Зазначає, що якби не ВАР, Юрченко отримав би жовту карточку і це було б справедливо.

- Знову доводиться констатувати, що ВАР змушує наших арбітрів ухвалювати не футбольні рішення. Невже в епізоді Юрченко – Огиря була груба гра, чи агресія, чи намір завдати травму? Так, був контакт ноги Юрченка з головою Огірі, але це штрафний удар і жовта – не більше. Хоча ми вже з колегами сміємось, що в 99-и відсотках подібних випадків наші судді після перегляду повтору вилучають футболістів. А чому? Бо їх так вчить Лучано Лучі, - каже Мирослав Ступар. – Хоча я не бачу жодного пункту Правил, який кваліфікував би цей епізод як вилучення для Юрченка.

Що стосується вільного удару в напрямку воріт «Зорі» наприкінці матчу, то тут Шурман, як і в епізоді з вилученням Юрченка, не розумів футбол, не відчував дух гри. Так, формально голкіпер не має права брати м'яча до рук після того, як опустить його з рук на газон. Але ж в цьому випадку м'яч випадково не відскочив від газону, а не свідомо був випущений голкіпером з рук і потім піднятий. А якби «Десна» з цього вільного забила гол?, - бідкається суддівський експерт.

- Я переконаний, що цей матч Шурман відсудив би краще без ВАР. І це вже не вперше у нас таке трапляється, - резюмував експерт.

Нагадаємо, що «Зоря» перемогла «Десну» 1:0 та вийшла до чвертьфіналу Кубка України. Жеребкування раунду відбудеться у п'ятницю, 18-го грудня.