Євген Ястребинський: «Забили найбільше та пропустили найменше за всіх, але все одно є до чого прагнути»

Футбол України 17 Грудня, 12:55 1008
Євген Ястребинський: «Забили найбільше та пропустили найменше за всіх, але все одно є до чого прагнути»
12-го грудня завершилася перша частина сезону для «Динамо».

Ще раніше осіння частина чемпіонату України добігла кінця для академічних груп ДЮФШ «Динамо» ім. В. Лобановського. Прийшов час підбити підсумки, що ми і зробили з тренерами команд.

Група динамівців U16 набрала 25 очок у 10-ти матчах, посіла перше місце на першому груповому етапі і за клубним рейтингом вийшла до наступного, де навесні побореться за звання чемпіона. Наставник «Динамо» U16 Євген Ястребинський розповів про те, як пройшла перша частина сезону для його підопічних:

- У десяти проведених матчах ми забили більше за всіх та пропустили менше за всіх, тому виступом команди можна бути задоволеним. Тепер хотілося би, щоб і у весняній частині виступали так само вдало. Наш виступ на першому етапі – це вже історія, і ці результати ніяк не будуть впливати на подальший розподіл місць. Навпаки – суперники будуть налаштовуватися на нас, напевно, ще більше. Звичайно, є до чого прагнути ще – зокрема, хочеться якомога більше забивати та якомога менше пропускати (посміхається).

- Серед футболістів, які забивали м’ячі восени, немає яскраво вираженого бомбардира – у Дзеня та Кремчаніна по п’ять голів, у Зоренка чотири…

- У нас гра будується так, щоб не залежати від одного гравця. І забити може будь-хто. Навіть захисники в нас забивають – і Гусєв, и Сизонюк. Ми не робимо ставку на когось одного, а готуємо всіх.

- У нинішньому сезоні вперше проходить Еліт-ліга. Що змінилося порівняно з попередніми чемпіонатами?

- Перш за все, зросла ціна кожного набраного бала в першій частині чемпіонату. Для того, аби забезпечити собі місце у трійці, потрібно було набирати очки в кожному матчі, незалежно від того, хто тобі протистоїть – аутсайдер чи прямий конкурент. В останніх турах, коли за вихід до другого етапу вели боротьбу харківський «Метал» та дніпровський інтернат, через це виникали навіть скандали й лунали невдоволені відгуки про суддівство.

Тепер же готуємося до того, що друга частина чемпіонату буде ще напруженішою, оскільки там уже доля путівки до фінального турніру буде залежати вже від нас самих, кожна команда боротиметься виключно за себе.

- Чи зачепила ваших підопічних пандемія коронавірусу?

- Масового зараження не було, а поодинокі випадки попереджали наші лікарі. Навіть за найменших симптомів дітей відправляли на самоізоляцію, аби, в разі виявлення вірусу, не розповсюджувати його серед партнерів. Наскільки я знаю, в інших академічних групах ситуація аналогічна до нашої.

- Які матчі з першої частини сезону запам’яталися вам – як із позитивного, так і з негативного боків?

- Зрозуміло, що позитивні емоції залишають виграшні матчі, в яких вдається і результату домогтися, і гру при цьому показати. У цьому плані можу виділити поєдинки з «Шахтарем» та дніпровським інтернатом. У негативному плані назву нашу єдину поразку в Дніпрі, коли ми впродовж трьох хвилин «привезли» у свої ворота штрафний та пенальті, якими суперник вдало розпорядився. Після цього мали купу моментів, аби навіть вирвати перемогу, але воротар суперника зіграв дуже надійно. Загалом же хотів би подякувати хлопцям за їхню самовіддачу та старання.

- Навесні ви продовжите боротьбу за нагороди. Чи вивчали вже майбутніх суперників?

- У нашій групі знову дніпровський інтернат та «Шахтар», ігри з якими були, як кажуть, особливого напруження. Плюс дві львівські команди, з якими ми перетиналися на турнірах ще до переходу в академію, а з львівським інтернатом і взагалі грали у півфіналі чемпіонату України. Тому ігри, без сумнівів, будуть дуже цікавими. А суперників будемо, звичайно, вивчати, дивитися відео матчів. Але ще багато часу мине, десь у турнірах братимемо участь, і будемо дивитися.

Зараз же ми розпустили дітей на канікули. Щодо повернення до тренувань, то нічого сказати не можу, оскільки багато чого буде залежати від карантину, введення локдауну по країні. Виходячи з цього, вже будемо планувати подальшу роботу. Будемо сподіватися на хороше, і що після Різдва нам вдасться зібратися всім разом та продовжити готуватися до другої частини сезону.