Сучасні моделі мають вражаючий набір функцій. Всього існує 4 категорії пристроїв:
- фітнес-трекери;
- пульсометри;
- велокомп’ютери;
- розумні годинники.
Кожен сайт виробника гаджетів інформує про появу моделей з новими можливостями та функціями, але не кожна нова модель відноситься до цих категорій.
Фітнес-трекери, пульсометри та велокомп’ютери
Перша категорія – молодший представник класу. В пристрій закладені фітнес-функції, які будуть корисними для непрофесійних спортсменів. Наприклад, моніторинг активності та сну. Статистика користування показує, що половина власників швидко відмовляється від трекерів, надаючи перевагу смарт-годинникам.
Всупереч своїй назві пульсометри не лише вимірюють ЧСС, але мають і інші функції. Вимірювання пульсу важливе при заняттях спортом, а пристрій дозволяє точно контролювати частоту. Крім вимірювання ЧСС, електроніка може мати програми тренувань, GPS-навігатор, вимірювач кількості кроків.
Велокомп’ютери – осучаснена версія пульсометрів. Вони мають ті ж функції, а також повноцінну навігацію (можна завантажувати карти місцевості в пам’ять). Звісно, деякі можливості розраховані саме на велосипедистів (швидкість і т. д.)
Розумний годинник – повний контроль організму
Найбільш досконалим гаджетом для спортсменів стане саме smart watch. Це багатофункціональне обладнання оснащене системою датчиків. Всі ці сенсори відслідковують важливі для спортсмена показники.
Деякі виробники електроніки випускають розумні годинники для певних видів спорту. Наприклад, для басейну, де важлива абсолютна водонепроникність. Або для гольфу, де годинник фіксує попадання в лунку або підраховує статистику ударів.
Спортивні моделі розумних годинників часто випускаються і виробниками спортивного екіпірування. Але поки що такі моделі помітно поступаються по якості відомим брендам електроніки. Тому для вимірювання важливих показників при заняттях спортом краще надати перевагу таким компаніям як Suunto, Garmin, Apple, Sigma.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!