«Пятову треба красиво піти»: Федорчук виділив фаворитів на місце у воротах на Євро-2020 і не вірить у Луніна

Футбол України 21 Грудня, 13:11 1167
«Пятову треба красиво піти»: Федорчук виділив фаворитів на місце у воротах на Євро-2020 і не вірить у Луніна
Відомий український тренер Олег Федорчук переконаний, що у наставника збірної України Андрія Шевченка не буде проблем з вибором голкіперів на майбутньому чемпіонаті Європи.
«Історія з воротарями збірної нагадує мені бідкання Олега Блохіна. В 2011 році тодішній тренер збірної України говорив, що немає кого брати до збірної з нашої «молодіжки». А вже через пів року там грали і Коноплянка, і Ярмоленко, і Степаненко. І не просто грали, а стали лідерами національної команди.
Зовні зараз здається, що на воротарській позиції немає стабільності: Пятов утратив місце в «основі», а в тих матчах, де грає, припускається грубих помилок. На його позиції виходить 19-річний Трубін. Трохи схожа ситуація в Динамо. Бойко зазнав травми й став грати Бущан. Кілька матчів він провів просто бездоганно, але в кількох теж помилявся. І вже основним його конкурентом бачиться не Бойко, а 18-річний Нещерет. Я думаю, що саме Трубін і Бущан визначать між собою, хто займе воротарську позицію на Євро-2020. Якщо оборону формуватимуть динамівці, то гратиме Бущан, якщо «гірники» – Трубін.
Я би не став списувати з рахунків і Дмитра Різника з полтавської Ворскли. Річ у тім, що і Трубін, і Бущан мають результативні помилки в осінніх матчах. Тобто – хлопці можуть «привезти» гол. А от Різник – ні. У нього чудова психіка, він не переймається рівнем суперника, не переживає, а просто виконує свою роботу.
Гірша ситуація в Луніна. Фактично на рахунку Андрія пів року активних виступів у Зорі. А тоді зразу був Реал і тренування із партнерами, які щойно тричі поспіль виграли Лігу чемпіонів. Це як із 8-го класу української школи потрапити на третій курс Гарвардського чи Массачусетського університетів. Андрію треба було йти в клуб-середняк і варитися в соку Прімери. Відверто – Реал купив його, щоби заробляти на орендах. Тому не бачу Луніна основним воротарем ні за яких обставин. Він не матиме ігрової практики і його максимум – роль запасного на Євро.
Андрію Пятову треба красиво піти, як це зробив Шовковський. Турбот у нього вдосталь – треба виховувати дітей. А переживати про втрачене Євро не варто – все в житті міняється, як пора року в погоди. Прийшла нова пора – з'явилися нові турботи», – написав Федорчук у своєму блозі на Gazeta.ua.