Просто штрафний в Англії – вилучення в Україні. Різниця в суддівстві між АПЛ та УПЛ

Футбол України 4 Січня, 18:40 1063
Просто штрафний в Англії – вилучення в Україні. Різниця в суддівстві між АПЛ та УПЛ
У цій ситуації, точніше, мова про чемпіонат Англії та Кубок України.

У вчорашньому матчі чемпіонату Англії «Манчестер Сіті» здолав «Челсі» 3:1. Справедлива перемога «містян» за цілком адекватного та характерного для цих широт суддівства Ентоні Тейлора. Однак цікаво, як закінчився б матч, якби гру судив, приміром, українець Денис Шурман?

До чого такі паралелі? Спонукає момент, що відбувся на 33-й хвилині зустрічі вчорашнього поєдинку АПЛ. Ковачіч та Родрі боролися за м'яч в зоні між центральним колом та радіусом штрафної площі, гравець «МанСіті» високо, до рівня голови, підняв ногу та зачепив шипами грудину суперника. Вердикт арбітра – штрафний удар. Без жовтої карточки й тим паче – вилучення.

А тепер – епізод з останнього офіційного матчу 2020-го року в українських широтах. В кубковому поєдинку «Десна» - «Зоря» Юрченко в боротьбі за м'яч з Огірею також високо підняв ногу й, можливо, шипом зачепив голову суперника. Як і нога Родрі, нога Юрченка просто сковзнула тілом опонента, що в динаміці виглядало як звичайний ігровий епізод. Денис Шурман, як і Ентоні Тейлор, зафіксував фол, але на цьому не зупинився: спершу показав Юрченку жовту карточку, а після перегляду відеоповтору змінив своє рішення й вилучив гравця «Зорі».


Обурень із боку гравців та тренера «Зорі», журналістів, експертів та вболівальників було чимало. І лише Лучано Лучі переконував, що Шурман вчинив правильно. Але як видно з аналогічної ситуації, думка Лучі не безальтернативна. Англійці, певно, іронічно посміхнулися б.

Ігор Семйон