Герой футбольного дня. Мохаммед Кадірі

Динамо Київ 5 Січня, 12:56 1658
Герой футбольного дня. Мохаммед Кадірі | 19-27
Повернення Мохаммеда Кадірі до «Динамо» спонукає знову згадати епоху тренерства Хацкевича. Ганець – його креатура.

Це наслідок частої зміни тренерів та відсутності обдуманої кадрової стратегії. Кожна мітла мете по-своєму, залишаючи по собі купки сміття. І не завжди це сміття вдається вчасно виносити з хати.

Олександр Хацкевич на посаді головного тренера працював у «Динамо» понад два роки й добряче перетрусив кадрову обойму. Намагався бути незалежним та самобутнім. Йому та його помічникам не підходив Микола Шапаренко, з Кадаром не могли знайти спільної мови не лише через бажання угорця залишити Україну, а й через відсутність нормальної комунікації між гравцем та тренерським штабом. Сидорчук впродовж того періоду здав позиції. В центрі поля була така діра, що намагалися прилаштувати навіть Микиту Корзуна. Мохаммед Кадірі – з тієї ж опери.

Герой футбольного дня. Мохаммед Кадірі - изображение 1

»Коли переглядав ігри Кадірі, то був помітний його атлетизм, гра один в один, непоступливість. У цьому плані нам давно не вистачало такого гравця. За період спільної роботи залишив приємні враження, в першу чергу в розумінні того, до якого клубу він потрапив. Так, є відмінності в розумінні вимог його позиції, але все це – крок за кроком прийде. Команда його прийняла, він завжди позитивний, із посмішкою – це підкуповує. Повторю, Кадірі додасть нам потужності у середині поля, як у внутрішньому чемпіонаті, так і на міжнародній арені», - говорив Хацкевич на презентації футболіста та, мабуть, щиро вірив у перспективи Кадірі.

Про ставлення тренера до цього гравця можна судити й з тих матеріалів, які є у вільному доступі з роздягальні «Динамо». Коли у світ вийшов фільм «Невідоме «Динамо», громадськість отримала змогу в тому числі ознайомитися з теоретичними заняттями Хацкевича, на яких розбирали тактику, побудову гри тощо. Хацкевич відводив там Момо (прізвисько Кадірі) не останню роль, хоча на практиці це не відбивалося. Ганець відіграв за «Динамо» шістнадцять поєдинків і найбільше запам'ятався своїм бездарним та дурнуватим вилученням в кубковому поєдинку з «Олександрією» (уже при Михайличенку).

Тут є сенс навести приклад стосунків та роботи Хацкевича з іншим його підопічним, - Тамашем Кадаром, - аби розуміти, як тоді велася робота.

Цитата – мовою оригіналу.

- Недавно в интервью Тамаш Кадар заявил, что ему было более комфортно общаться с Ребровым, поскольку он знает английский. Нет ли у вас проблем по этому поводу?

- Никакой обиды нет. Если у меня есть какие-либо вопросы или требования, то могу поговорить через переводчика. Если у него есть ко мне вопросы, он всегда заходит и у нас есть диалог. Тамаш говорит, что ему тяжело даются языки. Но ведь английский он выучил, когда играл в Ньюкасле. Столько лет находясь в Украине, мог бы выучить и наш язык. Нужно уважать ту страну, в которой ты работаешь. Никаких проблем в плане общения с Тамашем не возникает (с).

До друкованої версії інтерв'ю слова Хацкевича про англійську мову у Ньюкаслі, повагу до мови країни, в якій працюєш, і так далі з повеління самого тренера не увійшли. Залишилося банальне «у нас немає проблем, все можемо вирішити через перекладача». Кадар, у підсумку, переїхав з України в чемпіонат Китаю.

А ось Кадірі залишається і розбиратися з ним доведеться Мірчі Луческу.

До речі, не факт, що Мірча – бездоганний в плані кадрового підбору. Незрозуміло, як зрештою складеться доля Белуце у «Динамо», але сама поява цього футболіста вже в епоху правління Луческу викликає запитання. Схоже, сам румун розчарувався у гравцеві після його помилки в матчі Ліги чемпіонів з «Ференцварошем». Принаймні, після того Белуце майже не грав, а розмови про потребу підсилення центру поля посилилися.

Герой футбольного дня. Мохаммед Кадірі - изображение 2

То, може, і Кадірі якось стане у пригоді?

Ігор Семйон