«Гірник-Спорт» все ще живий, чи перетворять «Енергію» в фарм для «Таврії» - як пройшов грудень для змагань ПФЛ

Футбол України 5 Січня, 19:26 1110
«Гірник-Спорт» все ще живий, чи перетворять «Енергію» в фарм для «Таврії» - як пройшов грудень для змагань ПФЛ | 19-27
Грудень час відпусток для футболістів і певного затишку в інформпросторі. Але в цьому сезоні приводи для розмов почали надходити буквально відразу ж з фінальним свистком арбітрів в матчах 30-го листопада.

По-перше, досить швидко в Горішніх Плавнях оголосили про розпуск команди, з чого й почнемо наш традиційний дайджест.

Гірник-Спорт ще може врятуватися

Хронологія подій була досить стрімкою - не встигли гравці роз'їхатися у відпустку після матчу з «Прикарпаттям» (2:1), як було оголошено про надання їм статусу «вільних агентів». Незабаром з'явилися чутки про фінансові проблеми Костянтина Жеваго і, відповідно, полтавської «Ворскли». Керівництво полтавського клубу цю новину спростувало, зате концерн Ferrexpo відмовився продовжувати спонсорувати в Горішніх Плавнях професійну команду, зосередившись лише на підтримці місцевої академії.Більшість футболістів все ще перебувала в підвішеному стані, хоча попит на них є, причому не тільки в Першій лізі. Лідер «Гірника-Спорт» Юрій Батюшин навіть встиг підписатися у «Металіст 1925». Ну а в перші дні 2021-го Ігор Жабченко прокоментував ситуацію, кажучи про дедлайн, який повинен настати для клубу 10-11 січня. Президент «Гірника-Спорт» зараз веде переговори з потенційними інвесторами, які готові вкластися в подальше існування клубу, що йде на четвертому місці в Першій лізі.

Як резюме лише висловлю повагу керівникам ФК, які намагаються зберегти для ПФЛ найдавнішого її члена, а не «покірно склали лапки» при доволі серйозній проблемі.

Новий підхід до маркетингу в ПФЛ

Важлива подія трапилася для перспектив маркетингового розвитку ПФЛ, ліга, нарешті, отримала від УАФ комерційні права на свої турніри. Тут же президентом Олександром Каденком були сказані розумні слова про подальшу «діджіталізацію», «консолідацію» і «популяризацію» в маси.

Однозначно, позитивний момент полягає вже в тому, що в напрямку маркетингу ПФЛ в принципі продовжує робити рух, нчим дає приклад УПЛ. Правда хочеться, перш ніж хвалити нове керівництво ліги, побачити на практиці, що з себе представлятиме «єдиний Ютуб пулл» або ж мобільний додаток, про який поки говорити можна дуже обережно. Багато що, якщо не все, залежить все ж від суми фінансових вливань, які ПФЛ буде готова пустити на розвиток свого продукту.

Думають про маркетинг і в Харкові

При всьому негативі і «фейках» (відхід Стороженка перед Новим роком), які виливаються на «Металіст 1925», в місті поки що саме «недоклуб» є лідером в плані маркетингу. Скільки б не віщав нам тренер-аналітик «Металу» Андрій Колесник про рекордні показники клубу Євгена Краснікова в плані кількості глядачів трансляцій на YouTube, але складно сказати, що МХ 1925 новий клуб перевершує.

Передноворічна акція з білбордами по місту, на яких гравці вітають уболівальників, яскравий приклад роботи маркетологів «Металіста 1925» щодо збільшення впізнаваності свого бренду. Згадаймо лише, що і з масками в перший локдаун ще навесні 2020-го саме харків'яни підсуєтились першими серед інших українських клубів!

Не можу промовчати про те, що «Метал» зняв фільм про життя клубу, беручи приклад з того ж «Колоса» або київського «Динамо». Правда, особисто на мій смак, перша серія вийшла злегка пріснуватою, більше наповненою ностальгією, ніж безпосередньо життям клубу.

Хочеться все ж побажати харківським клубам воювати тільки на футбольному полі, якщо зустріч все ж відбудеться. Ну а поза ним працювати чесно і плідно, домагаючись подальшої популяризації футболу в місті, де його і без того дуже сильно люблять.

Хитросплетіння Карпат

Навіть після гучного вильоту з УПЛ ім'я «Карпати» в українському футболі звучить регулярно й доволі голосно. Причому з цією метою працюють всі три версії - львівські та галицькі, що виступають у Другій лізі, а також поки ще не існуючі «Карпати» Тлумака / Маркевича, готові підстрахувати проект Олега Смалійчука, якщо у того нічого не вийде.

До речі, директор зі стратегічного розвитку «левів» Сергій Болотніков вже встановив клубу дедлайном майбутнє літо. Причому в сезоні 2021/22 «Карпати» (Львів) бажають повернутися саме в Першу лігу. Чи то на плечах колег з Галича, або за рахунок успіхів в кабінетах, поки не зовсім зрозуміло.

Не забуває підкидати дров і почесний президент «Карпат» з Івано-Франківської області Володимир Магаль, який привселюдно заявляє про готовність його клубу замінити будь-якого учасника Першої ліги, який не зможе продовжити участь в чемпіонаті. Одним словом - грунт під серйозний камбек «Карпат» вже активно готується, а ось що конкретно з нього виросте? Про це нам всім тільки належить дізнатися.

Верес заплатив близько двох мільйонів гривень податків

Просто факт, без оцінок, бо далеко не всі клуби ПФЛ готові публікувати на 100% прозору бухгалтерію. Особисто мені ця новина сподобалася хоча б словом «заплатив», бо вважаю природним, коли саме клуби платять в казну громади, а не навпакиЗагальний річний бюджет рівненського клубу склав 15,3 млн грн, а президент НК «Верес» Іван Надєїн вже встиг задіти «сільський футбол» колючим порівнянням. Функціонер натякнув, що рівненський «народний» проект виглядає куди більш надійним і довготривалим, ніж «Інгулець», «Колос» та «Минай» разом узяті...

Такі різні реформи у аутсайдерів Першої ліги

«Кристал» та «Авангард» закінчили першу частину сезону на нижніх місцях таблиці Першої ліги і розпустили по півскладу взимку. Але якщо у Краматорську, судячи з коментарів самого президента в соціальних мережах, все в повному порядку і команду чекає якісне кадрове вливання, то ось херсонський клуб, не дочекавшись потрібного розміру дотацій від міської влади, нагадує корабель, що йде на дно.

Tertium non datur - латинська фраза, що красується на емблемі «Кристала», означає «третього не дано». Але так і хочеться підказати керівникам клубу, що таки дано. Третій шлях для, мабуть, найбільш залежної від бюджетного фінансування команди дивізіону, полягає в пошуку приватного інвестора, а краще кількох, і серйозній роботі над власним брендом. Правда Сергій Шевцов, судячи з усього, не витримав тиску і роботи відразу на декількох посадах, написавши заяву за власним бажанням. Офіційний сайт «Кристалу», правда, поки мовчить, але переполох вже намічається серйозний

Нікополь і вінницька Нива на межі зникнення

Не витримав і віце-президент вінницької «Ниви» Вадим Кудіяров, який пішов зі свого поста, як тільки команда закінчила осінню частину сезону матчем з «Колосом» (0:4) в 1/8 фіналу Кубку України. Що чекає команду Другої ліги, що йде вище лише львівських «Карпат» у групі А, рішуче незрозуміло. Хоча футболісти готові вже буквально грати за їжу і можливість просто засвітитися на професійному рівні.Олександр Каденко озвучував в ефірі «України футбольної» фінансові проблеми і в «Нікополя». Але, судячи з того, що в команді змінили тренера, причому явно не без втрати в якості, ще один муніципальний колектив на футбольній карті України все ж продовжить своє плавання і навесні. Принаймні до літа, а там подивимося..

Тендер на посаду головного тренера за резюме

Не можна сказати, що методи пошуку тренера по оголошенню на офіційному сайті від «Кременя» таке вже ноу-хау, але на контрасті зі співпрацею із самим Олександром Головком виглядає дикувато. Президент клубу скільки завгодно може виправдовуватися відсутністю оптимізації видаткової частини бюджету перед стартом сезону і необхідності її різкого скорочення взимку - пошуку тренера буквально на вулиці це все одно не пояснює.Проте, що вигідно відрізняє кременчужан від трьох попередніх прикладів, так це зіскакування з бюджетної голки. Ну а бажання власника клубу заощадити в період пандемії і оптимізувати витрати навіть заслуговує похвали і оплесків. Та й пошук наставника для свого клубу вельми економним і широкодоступним способом можна інтерпретувати як частина піару і роботи з уболівальниками. Нажто багато залежить від ракурсу, з якого будемо розглядати одну і ту ж ситуацію.

Реструктуризація профі команд в Херсонській області

Вельми цікава ситуація склалася в Каховському районі, де чинний президент «Таврії» Едуард Репілевський, користуючись своїм членством в міській раді Нової Каховки, вирішив допомогти відразу двом професійним клубам регіону в плані поліпшення інфраструктури і створити вертикаль підготовки молодих футболістів на базі новокаховської ДЮСШ

Приводом для конфлікту інтересів стала персона головного тренера «Енергії» Олега Федорчука, якого з клубу ніхто не звільняв і сам він поки заяви не писав, про що вдалося дізнатися безпосередньо у директора клубу з Нової Каховки Сергія Корольського. Проте, Репілевський вже повідомив в інтерв'ю колегам зі СпортАрени, що Федорчук буде працювати навесні з «Таврією». Більш того, саме на нього буде покладена функція пошуку свого наступника в «Енергії»!

Особисто мені цікаво кілька моментів, а саме: чи будуть прийматися букмекерами ставки на очний матч команд 3-го квітня і чи не спричинить ймовірний невихід «Таврії» в Першу лігу паралельне позбавлення професійного статусу для клубу з Нової Каховки? Інакше як далі збираються настільки тісно пов'язані між собою команди співіснувати в рамках одного дивізіону - рішуче незрозуміло...