Герой футбольного дня. Артем Бєсєдін

Динамо Київ 19 Січня, 15:33 1188
Герой футбольного дня. Артем Бєсєдін Фото: ФК Динамо
Довгоочікуване повернення.

Захоплюєтеся технікою Жерсона Родрігеса в контрольному матчі проти «Легії»? Можна, але ж це окремий епізод, наче вирваний з контексту цілого поєдинку. Бо поєдинок був неоковирним. «Динамо» не показало навіть дещиці того, що називають комбінаційно-командним футболом. Відмучились – на тому й все.

Мабуть, єдиний, хто насолоджувався моментом – це Артем Бєсєдін. Ні, він не показав на полі чогось такого, що могло б виділити його серед сірої динамівської маси, але ж для нього сам факт повернення на поле й участі у повноцінному матчі – нерядова подія. Караваєв, Забарний, Супряга чи будь-хто інший може розповідати про те, як сумував за футболом під час новорічно-різдвяних канікул, але це буде нещиро. Сумував по-справжньому Бєсєдін, тож вчорашній день буде виділений червоним кольором у його календарі.

Герой футбольного дня. Артем Бесєдін - изображение 1

А далі можна затягувати стару пісню: та він ніякий форвард, більше псує, аніж створює, володар дерев'яної техніки й так далі. Але ж саме він, а не Супряга чи Клейтон, з'явився в основі у першому після зимової паузи поєдинку «Динамо». Саме про нього, а не про якихось ефемерних новачків, говорив Мірча Луческу восени у відповідь на питання про те, хто конкуруватиме з Супрягою. Саме про нього тренер «Динамо», що уже реанімував не одного футболіста після згубних каденцій Хацкевича-Михайличенка, говорив як про потенційне підсилення атакувальної ланки.

Вже достатньо сказано про улюблений стиль Луческу: йому потрібен форвард, котрий вміє нав'язувати боротьбу, який в умовах щільної опіки може заробити стандартне положення чи виконати скидання на партнера. Зрештою, Луческу не відмовився від того різновиду футболу, який продукував у «Шахтарі»: коли центральний нападник зміщувався далеко на фланг, відтягуючи за собою захисника чи захисників, а вільні зони заповнювалися різкими маневрами креативних півзахисників. Такого в першій половині сезону у виконанні «Динамо» ми не бачили саме через кадровий дефіцит.

Герой футбольного дня. Артем Бесєдін - изображение 2

Тож Бєсєдін гратиме. Принаймні, на перших порах. Можна навіть припустити, що більше не побачимо від Артема таких промахів, що змушують плюватися та сипати прокльони, як це було після матчу з «Лугано» у Києві. Не тому, що Бєсєдін розкриє в собі талант топбомбардира, а тому, що у нього на полі будуть інші функції.

Луческу хитрий… У нього навіть Селезньов з Луїсом Адріано були топфорвардами. Бєсєдіна також прилаштує.